Alesso – Somebody to Use

alessoJakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka szwedzkiego producenta Alesso zatytułowana “Somebody to Use”.

Zobacz też wersję Szweda TOXIC MIX dostępną na tej stronie. O tej wersji serwis edm.com pisze: “Alesso also dropped a “Toxic Mix” alongside the original version of the new tune, which takes on a completely different feel”.

Gatunek nowej piosenki to dance. Materiał napisali ZOHARA oraz Blair Gormal. Kompozycja została wyprodukowana przez Alesso.

Singiel “Somebody to Use” to następca singla “When I’m Gone” (nagrany wraz z Katy Perry).

Wideo do nowego utworu na YT ukazało się 19 listopada 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 765 034 wyświetleń na Youtube.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 30-letniego Szweda pt. “Under Control” (nagranego wraz z Calvinem Harrisem, featuring Hurts), który na Youtube ma już 261 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Under Control” na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 7, na polskiej liście Dance Top 50 pozycję numer 13, a na polskiej liście Video Chart pozycję numer 3. Nutka na listach UK Singles i UK Dance (OCC) zajęła najwyższą pozycję numer 1, na liście US Bubbling Under Hot 100 Singles (Billboard) numer 3, a na liście US Hot Dance/Electronic Songs (Billboard) numer 12.

Alesso swoją karierę zaczynał w wytwórni Luciano Ingrosso. Przełomową w karierze szwedzkiego producenta była nutka “Calling” wydana tym razem z Sebastianem Ingrosso. Dzięki temu muzyk stał się popularny na całym świecie i ten stan utrzymuje się do dzisiaj. W roku 2021 znalazł się on na miejscu numer 63 zestawienia DJ Mag Top 100. Przypomnijmy, że 22 maja 2015 roku ukazał się debiutancki krążek Alesso “Forever”, który jest na razie jedynym jego albumem studyjnym. Najbliższy koncert artysty ma się odbyć 18 lut 2022 w Aspen, CO, US, Belly Up Aspen, a kolejny 20 lut 2022 w Washington, DC, US, Echostage.

Wideo dostępne jest na tej stronie.

źródło: edm.com, music.apple.com, | ftb.pl, djmag.com, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl