Alle Farben – Alright ft. KIDDO

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka niemieckiego DJ-a Alle Farben zatytułowana “Alright” (z gościnnym udziałem francuskiej piosenkarki KIDDO). Singiel na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął, jak dotychczas, najwyższą pozycję numer 22, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 4.

Gatunki nowej piosenki to House i Tropical House. Materiał napisali: Daniel Deimann, Dennis Bierbrodt, Alle Farben, Guido Kramer, Jürgen Dohr, Stefan Dabruck oraz Kiddo. Kompozycja została wyprodukowana przez Alle Farben, Haj i JUNKX.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 17 września 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 005 673 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Camilo Paredes. Kierownikiem zdjęć do teledysku był Marti Herrera.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 36-letniego artysty pt. „Fading” (nagrany wraz z ILIRĄ), który na Youtube ma już 46 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Fading” zdobył w Polsce status podwójnej platyny oraz przez cztery tygodnie nie schodził z pierwszego miejsca najpopularniejszych piosenek w rozgłośniach w Niemczech. Nutka znalazła się na 16 miejscu w niemieckiej liście notowań, również na 16 miejscu na austriackiej liście Ö3 oraz na 17 miejscu na szwajcarskiej liście IFPI.

Pod pseudonimem Alle Farben działa niemiecki producent Frans Zimmer znany zarówno z utworów autorskich, jak i mnóstwa remixów, które przygotował. Od lat gromadzi wokół siebie wierną i lojalną publikę, występując czasami nawet przed 30-tysięczną publicznością. Rekord przebojów od artysty z ostatnich lat jest imponujący. W tym czasie sprzedał ponad dwa miliony płyt. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię muzyka zamyka wydany 2019 roku krążek “Sticker on My Suitcase”. Najbliższy koncert artysty ma się odbyć 31 grudnia 2021 w Berlin, Germany, Celebrate at the Gate, a kolejny na wydarzeniu pn. Big Beach Spring Break, które ma mieć miejsce w dniach 25-29 maja 2022 w Pag, Croatia.

Anna Chalon (ur. 30 października 1989), znana również pod pseudonimem Kiddo, to francuska piosenkarka, gitarzystka i performerka. Napisała i wykonała piosenkę “Run and Hide” do filmu Je l’aimais (Somebody I Loved), opartego na książce Anny Gavaldy. Po ukończeniu studiów prawniczych na Uniwersytecie Panthéon-Assas, Anna Chalon studiowała muzykę. Jest absolwentką London Music School oraz Berklee College of Music w Bostonie, znanej jako najbardziej prestiżowa szkoła muzyki współczesnej na świecie. W 2009 roku jej piosenka “Run and Hide” została nominowana do nagrody World Soundtrack Awards w kategorii Najlepsza oryginalna piosenka napisana specjalnie do filmu.

Wideo dostępne jest na tej stronie.
źródło: | eska.pl, rmf.fm, radiozw.com.pl, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl