Sławomir – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Sławomira to: “Cudowronek”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz.

Wideo z YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://adm.ffm.to/SlawomirCudowronek

O utworze

W sieci ukazała się piosenka polskiego piosenkarza Sławomira zatytułowana “Cudowronek”. Premiera nutki odbyła się w dniu 40 urodzin artysty. Materiał jest słoneczny i radosny. „Cudowronek” – to barwny rajski ptak, który swoim niezwykłym tańcem zwabia partnerki.

Gatunek nowej piosenki to disco polo. Autorem tekstu jest Sławomir Zapała. Muzyka: Sławomir Zapała oraz Piotr Aleksandrowicz.

Nowy utwór Sławomira to mieszanka stylów, której jeszcze nie słyszeliśmy. Choć z pewnością słychać w niej wpływy muzyki tanecznej, to nie jest to typowe disco polo” – czytamy w serwisie disco-polo.info.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 19 marca 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 444 848 i jest na pozycji numer 16 na karcie Na czasie w kategorii muzyka (karta “Na czasie” pokazuje najchętniej odtwarzane wideo na polskim YouTube). Wideoklip wyreżyserowali i scenariusz napisali Kajra&Sławomir. Zdjęcia do teledysku zostały zrealizowane w egzotycznych zakątkach gorącej Dominikany. Wystąpili: Sławomir&Kajra, Agnieszka Zapała.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 40-letniego finalisty „Twoja twarz brzmi znajomo” pt. „Miłość w Zakopanem”, który na Youtube ma już 247 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że kawałek „Miłość w Zakopanem” był grany praktycznie w każdej rozgłośni radiowej[źródło]lolmania.eu. Hit ten w krótkim czasie wdarł się na listy przebojów w całej Polsce[źródło]nutyliterowe.pl. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 4, a na listach AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) oraz AirPlay – TV (lista muzycznych nagrań video z największą liczbą widzów w monitorowanych stacjach TV, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 1. Materiał zdobył certyfikat poczwórnie diamentowej płyty (dostęp 26.03.2023)[źródło]Google, Youtube, Wikipedia.

Sławomir to jeden z najpopularniejszych polskich piosenkarzy[źródło]nowiny24.pl 7 lipca 2021. Początki kariery Sławomira sięgają początku 2014 r., kiedy premierę miał utwór “Megiera”. To wtedy znany dotychczas głównie jako aktor Sławomir Zapała pokazał swój nowy wizerunek – charakterystyczny wąs, zaczeska na głowie, bujne owłosienie na klacie, Volkswagen Golf 3[źródło]muzyka.interia.pl. Sławę przyniósł mu hit „Miłość w Zakopanem” z 2017 roku[źródło]rmf.fm. Teledyski tego samozwańczego odkrywcy gatunku rock-polo mają wielomilionową oglądalność.

16 października 2020 roku, nakładem wytwórni płytowej Too Fast Train Records, ukazał się krążek artysty zatytułowany „The Best Of”. Płyta jest utrzymana w gatunkach Rock oraz Pop i zawiera 15 numerów. Mimo przekornego tytułu, na płycie znajdziemy same premierowe kawałki. W nagraniach udział wzięli cenieni muzycy sesyjni.

„Ta płyta jest jak moje życie, a żyję szeroko” – określa materiał jednym zdaniem Sławomir.

“Oprócz dopieszczonych grafik, otrzymujemy śpiewnik z tekstami i akordami. To ukłon w stronę muzykujących słuchaczy Rock Polo. Każdego fana, który zamówi płytę w pre-orderze Sławomir i Kajra uhonorują własnoręcznym podpisem. Posiadaczy fizycznego krążka – Sławomir postanowił nagrodzić dodatkowym bonusem muzycznym, który ukryty jest na krążku i mogą go usłyszeć tylko posiadacze płyty w wersji CD” – czytamy w informacji od wydawcy.

[źródło]Wikipedia, realnews.pl, muzyka.interia.pl

Tekst nagrania “Cudowronek”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

źródło: disco-polo.info, radiokaszebe.pl, rmf.fm, | lolmania.eu, nutyliterowe.pl, nowiny24.pl, muzyka.interia.pl, rmf.fm, muzykoholicy.com, realnews.pl, Youtube, Wikipedia, i inne?

Lista utworów

1. All Inclusive
2. Andrzej
3. Aneta
4. Będę z nią feat. Marcin Wyrostek
5. Boli dupa
6. Cudowronek
7. Karpiomir
8. Kordian
9. Małgosia Socha
Pozostałe utwory są na tej stronie

Biogram

Sławomir Zapała, ps. Sławomir (ur. 19 marca 1983 w Krakowie) – polski aktor, showman i piosenkarz rock-polo. W 2006 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Działalność muzyczną rozpoczął w Nowym Jorku na Long Island. Gatunki jego muzyki to rock i pop.

Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana “The Greatest Hits” ukazała się 7 kwietnia 2017 roku nakładem wytwórni płytowej Sonicca/Agora i jest utrzymana w gatunkach disco, rock, pop. Krążek dzięki wsparciu fanów ustanowił muzyczny rekord Polski w projekcie crowdfundingowym na platformie wspieram.to. Album posiada status czterokrotnie platynowej płyty. Płyta szybko znalazła się wśród bestsellerów Empiku. Nagrania dotarły do 1. miejsca polskiej listy przebojów – OLiS. Materiał zawiera 11 piosenek.

“Teksty zawarte na krążku „The Greatest Hits”, wszystkie autorstwa samego Sławomira, pełne są odwołań i wtrętów, tylko czekających na ich odkrycie. Sprawiają one, rzecz jasna, że wydawnictwo charakteryzuje się wydźwiękiem mocno humorystycznym i miejscami ironicznym, co uważam za niemały atut. Nie zapominajmy równocześnie, iż znajdziemy tu też kawał naprawdę fajnej muzyki i takiegoż wokalu” – napisano w recenzji wydawnictwa w serwisie muzykoholicy.com.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, kiwiportal.pl oraz muzykoholicy.com