Gibbs – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Gibbsa to: “SAFE”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://bit.ly/GibbsSAFE

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego producenta Gibbsa zatytułowana “SAFE”. Kawałek znalazł się na nowym krążku Artysty (drugim solowym) zatytułowanym “Safe”, który ukazał się 24 października 2023 roku. Płyta jest utrzymana w gatunku Hip-hop/rap i zawiera 15 numerów. Producers: 4Money, Gibbs oraz Jonatan. W opisie pod wideo na YT do tytułowego kawałka czytamy o “Safe”: Pracę nad płytą rozpoczęły się na początku bieżącego roku, podczas pobytu artystów w Azji.
[album – źródło]genius.com, music.apple.com, YouTube
Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.

Gatunek nowej piosenki to Hip-hop/rap[źródło]https://www.shazam.com/pl/track/677854090/safe. Materiał napisał Gibbs. Kompozycja została wyprodukowana przez 4Money.

Nutka na liście OLiS – single w streamie (Oficjalna Lista Sprzedaży – single w streamie [cotygodniowa lista przebojów, klasyfikująca 100 najpopularniejszych utworów muzycznych w serwisach strumieniowych na terenie Polski]) zajęła pozycje numer 41.[źródło]olis.pl

Wideo do nowego utworu na YouTube ukazało się 25 września 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu wideo ma 2 233 454 wyświetleń na YT.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu Gibbsa pt. “Piękny świat” (nagranego wraz z Kiełasem), który na YouTube ma już 87 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Piękny świat” na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 22, na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 2, a na liście OLiS – single w streamie (Oficjalna Lista Sprzedaży – single w streamie [cotygodniowa lista przebojów, klasyfikująca 100 najpopularniejszych utworów muzycznych w serwisach strumieniowych na terenie Polski]) zajął pozycje numer 4. W zestawieniu Spotify najczęściej słuchanych kawałków lata 2022 w Polsce “Piękny świat” zajął 15 miejsce. Dnia 23.11.2022 materiałowi został nadany certyfikat diamentowej płyty.

Gibbs jest jednym z najpopularniejszych raperów i producentów hip-hopowych w Polsce[źródło]gazetakrakowska.pl 26 sierpnia 2022. W artykule opublikowanym w serwisie popkiller.pl w dniu 2022-10-02 czytamy: Gibbs zajął pierwsze miejsce wśród najpopularniejszych polskich artystów w serwisie YouTube. Tylko w ubiegłym tygodniu muzyk wygenerował blisko 10 000 000 wyświetleń, a od 98 tygodni utrzymuje się na liście top 100 serwisu. Warto wspomnieć, że w polskich radiach ostatnio popularna jest nutka artysty zatytułowana “Stan” (oraz Jonatan, 4Money), której możecie posłuchać na tej stronie.[źródło]olis.pl

Najbliższy koncert wykonawcy ma się odbyć 25-11-2023 w miejscowości Łódź, a kolejny 30-11-2023 w miejscowości Warszawa.

Tekst nagrania “SAFE”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

źródło: shazam.com, genius.com, music.apple.com, | bestsellery.zpav.pl, olis.pl, gazetakrakowska.pl, popkiller.pl, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne?

Lista utworów

1. (Po)ciąg dalszy nastąpi
2. 200%
3. Abrakadabra
4. Budzę się w snach feat. Kukon
5. Cień przypadku
6. Cinema City
7. Joan Miro
8. Kompas
9. Lepsza strona słońca
10. Chłód (Kacper HTA x Fonos x Gibbs)
11. List (x Oliver Olson)
12. 2022 (x VNM)
13. SAFE.
Pozostałe utwory są na tej stronie

Biogram

Gibbs, właściwie Mateusz Przybylski (ur. 24 października 1995 w Kłobucku) – polski piosenkarz i producent muzyczny. Członek zespołu FONOS oraz jeden z założycieli studia oraz ekipy DOPEHOUSE. Gatunek jego muzyki to hip-hop.

Jego debiutancka solowa płyta zatytułowana ‘Czarno na białym’ ukazała się 30 września 2021 roku nakładem wytwórni płytowej Dope House i jest utrzymana w gatunku hip-hop. Album zawiera 12 piosenek. Wydawnictwo zadebiutowało na 2. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Krążek w całości został wyprodukowany i napisany przez Gibbsa. Materiał zdobył certyfikat złotej płyty.

“Jak wiecie, na swoim solowym albumie nie miałem żadnych gości – to nie dlatego, że nie lubię kolaboracji – po prostu musiałem sobie udowodnić że jestem w stanie zrobić cały album sam. Jakoś to wyszło, ktoś tam słucha, zadowolony jestem” – czytamy o płycie ‘Czarno na białym’ pod jednym z klipów Gibbsa na YT.

“Trzeba przyznać, że materiał jest bardzo spójny. Tak naprawdę większość utworów mogłoby być singlami bo są na podobnym poziomie. Tym wydawnictwem Gibbs potwierdził swoją wysoką pozycję na rynku, którą konsekwentnie budował z roku na rok” – czytamy w recenzji krążka w serwisie polskaplyta-polskamuzyka.pl. Płyta otrzymała ocenę 4,5/5 gwiazdek.

Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.
Czytaj więcej

źródło: pl.wikipedia.org, discogs.com?, empik.com?, olis.onyx.pl?, polskaplyta-polskamuzyka.pl, youtube.com?, i inne?

Powiązane wpisy

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl