Anita Lipnicka, The Hats – Jak Bonnie i Clyde ft. Tomek Makowiecki

Jakiś czas temu w sieci ukazał się nowy utwór polskiej piosenkarki Anity Lipnickiej oraz zespołu The Hats zatytułowany “Jak Bonnie i Clyde” (z gościnnym udziałem polskiego piosenkarza Tomka Makowieckiego). Kawałek to kolejny singiel promujący płytę Anity Lipnickiej & The Hats pod tytułem “Miód i dym”, która ukazała się 17 listopada 2017 nakładem wytwórni płytowej Chaos Management Group. Album jest utrzymany w gatunkach pop, dream pop, ballada, folk, americana oraz rock i zawiera 13 numerów. Krążek zajął 21. miejsce wśród 30 najlepszych polskich albumów roku 2017 w rankingu redakcji serwisu All About Music. Został też nominowany do nagrody „Fryderyk 2018” w kategorii „Album Roku Pop”. Materiał powstał podczas spontanicznych pobytów grupy nad jeziorem w Górach Sowich, gdzie w otoczeniu przyrody rodziły się teksty i aranżacje do poszczególnych kompozycji.

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorką tekstu jest Anita Lipnicka. Muzyka: Anita Lipnicka.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 8 marca 2018 roku. W dniu 31.03.2019 klip ma 228 244 wyświetleń na YT. Wideoklip w reżyserii Macieja Michalskiego stanowi idealne dopełnienie numeru. Bezpośrednią inspiracją do obrazka stała się para legendarnych przestępców, uwiecznionych wcześniej w nie jednej filmowej odsłonie. Anita i Tomek zostali wystylizowani na Bonnie i Clyde’a, i jak dawni bohaterowie, uczestniczą w gangsterskim pościgu.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu Lipnickiej pt. “Ptasiek”, który na Youtube ma już 2,5 miliona wyświetleń? Zobaczymy.

Anita Lipnicka zaliczana jest do grona najpopularniejszych polskich artystów. Osiągnęła wielki sukces najpierw z zespołem Varius Manx, następnie jako solistka, a także w duecie Johnem Porterem. Wszystkie albumy, na których się pojawia 43-latka, sprzedały się w nakładzie przekraczającym dwa miliony egzemplarzy. Najbliższy koncert wykonawczyni odbędzie się 06-04-2019 r w Gdańsku (Pomorskie), a kolejny 11-04-2019 r w Gostyniu (Wielkopolskie).

The Hats tworzy czterech muzyków towarzyszących artystce od kilku lat na scenie: Bartek Miarka (gitary), Piotrek Świętoniowski (instrumenty klawiszowe), Kamil Pełka (bas) i Bartek Niebielecki (perkusja).

Tomek Makowiecki wystąpił w telewizyjnym programie “Szansa na sukces”, podczas Festiwalu Młodych Talentów w Wyszkowie, aż w końcu trafił do pierwszej edycji “Idola”, gdzie doszedł do finału. Pokłosiem tego sukcesu był kontrakt na wydanie płyty. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię 35-latka zamyka wydany 8 października 2013 roku krążek “Moizm”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Sony Music. Album jest utrzymany w gatunku pop. Płyta zawiera 10 numerów. Jest to jego 4 album studyjny. Krążek zadebiutował na 17. miejscu zestawienia OLiS.

Wideo na YouTube
Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych
https://bit.ly/ALTHJakBonnieiClyde

Tekst nagrania “Jak Bonnie i Clyde”
Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

źródło: plotek.pl, kultura.onet.pl, pl.wikipedia.org, youtube.com, Internet

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl