BARANOVSKI – Nie mamy nic

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza BARANOVSKIEGO zatytułowana “Nie mamy nic”. Singiel zapowiadał drugi krążek artysty zatytułowany “Baranovski 2”, który ukazał się 22 października 2021 roku nakładem wytwórni płytowej Warner Music Poland. Płyta jest utrzymana w gatunku pop i zawiera 12 numerów. Materiał zdobył certyfikat złotej płyty.

“Dowodem na niezwykły talent BARANOVSKIEGO jest fakt, że podobnie jak na „Zbiorze”, wszystkie piosenki z nowego albumu wyszły tylko spod jego ręki. BARANOVSKI sam skomponował muzykę, napisał teksty, sam nagrał większość instrumentów, ponadto samodzielnie zajął się produkcją płyty” – czytamy w serwisie empik.com.

“Fajnie, że istnieje taki ktoś jak BARANOVSKI – artysta, który umie zrobić coś innego, a i rozwija się w tym, co daje mu popularność. BARANOVSKI 2 to bardzo przyjemne muzyczne doznanie i chciałbym, aby było ich więcej na polskiej scenie muzycznej” – napisano w recenzji wydawnictwa w serwisie allaboutmusic.pl.

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorem tekstu i kompozytorem jest Wojciech Baranowski.

Kawałek charakteryzuje się mocnym basowym brzmieniem, które przewodzi w utworze, nadając mu rytm. W połączeniu z perkusją i klawiszami tworzą melodię, którą momentalnie udziela się słuchaczowi.

Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął, jak dotychczas, najwyższą pozycję numer 33, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 1.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YT ukazał się 24 września 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 865 893 wyświetleń na YouTube. Wideoklip wyreżyserowali Wojtek Skrzypczyński i Michał Sierakowski.

W komentarzu pod wideo BARANOVSKI napisał:

“Tym utworem chciałem zwrócić uwagę na to, że mimo dziwnych czasów, w których podziały są coraz bardziej widoczne, jesteśmy tylko ludźmi, którzy potrzebują siebie nawzajem. To że mamy nasze relacje, związki, przyjaźnie, miłości, to że mamy siebie, to wielka wartość, którą należy pielęgnować. “

Czy produkcja powtórzy sukces hitu BARANOVSKIEGO pt. “Lubię być z nią”, który na Youtube ma już 32 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Lubię być z nią” na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 1, a także na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 1.

BARANOVSKI to jeden z najpopularniejszych polskich wokalistów sceny pop. Karierę solową rozpoczął w roku 2018. Muzyk pojawił się m.in. na Open’erze, Męskim Graniu, Orange Warsaw Festival i Olsztyn Green Festival.

Najbliższy koncert 30-letniego artysty ma się odbyć 11-11-2021 w miejscowości Wrocław, a kolejny 19-11-2021 w miejscowości Bielsko-Biała.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Kompozycja w YouTube Music

Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://baranovski.lnk.to/NieMamyNic

Tekst nagrania “Nie mamy nic”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

źródło: empik.com, allaboutmusic.pl, rmf.fm, music.apple.com, | gp24.pl, rmf.fm, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne?