Lost Frequencies, Calum Scott – Where Are You Now

Jakiś czas temu w sieci ukazała się wspólna nowa piosenka belgijskiego producenta Lost Frequencies oraz brytyjskiego piosenkarza Caluma Scotta zatytułowana “Where Are You Now”. Kawałek rozpoczyna się powolną, zachęcającą melodią, która ustanawia precedens dla wokalu Caluma. Belg łączy linie syntezatora wprowadzając refren spowity niezachwianą linią basu. Utwór na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął, jak dotychczas, najwyższą pozycję numer 9, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 1.

“Jestem bardzo podekscytowany nowym singlem we współpracy z Calumem Scottem. Cieszę się, że mogliśmy razem pracować” – powiedział Lost Frequencies.

Gatunek nowej piosenki to Tropical House. Materiał napisali: Felix de Laet, Dag Lundberg, Joacim Bo Persson, Michael Patrick Kelly (członek The Kelly Family) oraz Sebastian Arman. Kompozycja została wyprodukowana przez Lost Frequencies.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YT ukazał się 18 sierpnia 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 12 042 809 wyświetleń na Youtube.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 27-letniego Belga pt. „Are You with Me”, który na Youtube ma już 358 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Are You with Me” osiągnął pierwsze miejsce na belgijskiej liście Ultratop Flanders i osiągnął najwyższą pozycję numer 2 na belgijskiej liście frankofońskiej Walonii. W lipcu 2015 r. kawałek znalazł się na szczycie list przebojów w Wielkiej Brytanii. Nutka znalazła się również na szczycie list przebojów w innych krajach, w tym w Niemczech, Irlandii, Szwajcarii, Australii, Austrii oraz Polsce (kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 1, a także na liście AirPlay – TV (lista muzycznych nagrań video z największą liczbą widzów w monitorowanych stacjach TV, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 1). Numer jest remiksem kompozycji „Are You with Me” amerykańskiego piosenkarza muzyki country, Eastona Corbina. Materiał zdobył certyfikat diamentowej płyty.

Lost Frequencies jest najczęściej granym belgijskim artystą na świecie, a z pewnością jego muzyka jest obecnie jednym z ulubionych belgijskich produktów eksportowych. Muzyk w bardzo krótkim czasie, zyskał uznanie nie tylko kolegów po fachu, ale i setek tysięcy słuchaczy z całego świata. Lost Frequencies stał się sławny za sprawą piosenki artysty country Eastona Corbina „Are You with Me”.

W artykule opublikowanym w dniu 2 sierpnia 2021 w serwisie jazzsoul.pl czytamy:

[…] Lost Frequencies stoi na czele światowej sceny muzyki elektronicznej. Z 10 multiplatynowymi singlami, ponad 13 milionami słuchaczy miesięcznie i miliardami odtworzeń na samym Spotify […].

Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię artysty zamyka wydany 4 października 2019 roku krążek “Alive and Feeling Fine”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Armada. Album jest utrzymany w gatunku Dance-pop. Płyta zawiera 23 numery. Jest to jego drugi album studyjny. W listopadzie 2019 r. krążek został nominowany do nagrody Music Industry Awards w kategorii “Best Album of the Year”. Materiał na belgijskiej liście albumów Ultratop Flanders zajął najwyższą pozycję numer 6, natomiast na belgijskiej liście albumów Ultratop Wallonia zajął najwyższą pozycję numer 13. Płyta podsumowuje ostatnie dokonania i jednocześnie rozpoczyna trasę Lost Frequencies Live.

Najbliższy koncert artysty ma się odbyć 22 sty 2022 w Les Orres, France, Snowattack, a kolejny 17 cze 2022 Landgraaf, Netherlands, Pinkpop Festival.

Calum Scott (ur. 12 października 1988 w North Ferriby) – brytyjski piosenkarz i autor tekstów. W 2015 wziął udział w dziewiątej edycji programu Britain’s Got Talent. Dotarł wówczas do finału talent show zajmując ostatecznie 6. miejsce.

“Calum Scott zdobył sławę w czasie największej oglądalności brytyjskiego Mam Talent i wspiął się na czołowe listy przebojów w Wielkiej Brytanii” – czytamy w serwisie jazzsoul.pl.

Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “You Are The Reason”, który ma już 772 mln wyświetleń. Przypomnijmy, że 9 marca 2018 roku ukazał się debiutancki studyjny krążek artysty zatytułowany “Only Human”, który jest na razie jedynym jego albumem studyjnym. Artysta w przyszłym roku ma dać koncert w Polsce. Muzyk ma wystapić 2 marca 2022 roku w Klubie Stodoła w Warszawie. Natomiast najbliższy koncert 33-letniego Brytyjczyka ma się odbyć 21 lut 2022 w Paris, France, LE TRIANON, a kolejny 22 lut 2022 w Hannover, Germany, Capitol.

Wideo dostępne jest na tej stronie.
źródło: jazzsoul.pl, open.fm, | bestsellery.zpav.pl, soundtraffic.pl, wyspa.fm, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl