Białas – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Białasa to: “NEWCOMER”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://bit.ly/BiałasNEWCOMER

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego rapera Białasa zatytułowana “NEWCOMER”. Kawałek pochodzi z krążka artysty o tym samym tytule, który ukazał się 28 kwietnia 2023 roku nakładem wytwórni płytowej SBM Label. Płyta jest utrzymana w gatunku Hip Hop i zawiera 36 numerów. Producenci materiału: Białas, Bryan, Deemz, Don Juan, Lanek, Lewin Riddell, Ryan Ley, SHDØW, Swizzy, Worek i Wroobel. Goście na wydawnictwie: Alberto, FizzyThaBillionaire, Kabe, Kacperczyk, Kaz Bałagane, Kukon, Lanek, Malik Montana, Smolasty, Sobel, White 2115 oraz Young Igi. W artykule opublikowanym w serwisie rytmy.pl w dniu 24 kwietnia 2023 czytamy: Podczas ostatniego meczu ligowego FC Barcelony na banerach na stadionie pojawiła się promocja nadchodzącego albumu Białasa Newcomer.

Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.
[album – źródło]discogs.com, genius.com,

Gatunek nowej piosenki to Hip-hop/rap[źródło]https://www.shazam.com/pl/track/661984295/newcomer. Autorem tekstu jest Białas. Muzyka: Wroobel.

Wideo do nowego utworu na YT ukazało się 19 kwietnia 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 626 937 wyświetleń na Youtube. Wideoklip wyreżyserował Piotr Sikora. Zdjęcia: Jan Cisiecki / @widok_kolektyw

W opisie pod wideo czytamy:
Preorder “NEWCOMER” ➡ https://bit.ly/418JuR8

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 35-letniego artysty pt. “Grill u Gawrona” (nagranego wraz z Lankiem), który na Youtube ma już 42 mln wyświetleń? Zobaczymy.

Białas to jeden z najpopularniejszych raperów w kraju, żywa legenda sceny. Przez lata współpracował z całą plejadą gwiazd polskiego rapu[źródło]kortowiada.pl 25 KWIETNIA 2023. Popularność zyskał dzięki duetowi z innym raperem – Solarem[źródło]merlin.pl. Najbliższy nam znany jego koncert ma się odbyć 23-08-2023 w miejscowości Warszawa

Tekst nagrania “NEWCOMER”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

źródło: shazam.com, | plejada.pl, merlin.pl, rytmy.pl, blenderrap.pl, Wikipedia, i inne?

Lista utworów

1. 4 U
2. 4u#2
3. Bezpowrotnie
4. Bijacz
5. Brak im zalet (prod. GeezyBeatz)
6. Brzydka (skit)
7. Cycu
8. Demoralizuje & Kazzam
9. Do grobu feat. Gedz, Solar
10. Syrena ft. Solar
11. Dominicana
12. NEWCOMER
Pozostałe utwory są na tej stronie

Biogram

Białas właściwie Mateusz Karaś (ur. 11 grudnia 1987) – znany również jako Młody Białas, Young Beezy i Beezy Vuitton – polski raper, freestyle’owiec. Trzykrotny finalista Wielkiej Bitwy Warszawskiej (2007, 2008, 2009). Mateusz znany jest przede wszystkim z występów w duecie z Karolem “Solarem” Poziemskim. Gatunki jego muzyki to hip-hop i freestyle rap.

Jego debiutancka solowa płyta zatytułowana “Rehab” ukazała się 4 grudnia 2015 roku nakładem wytwórni płytowej Step Records i jest utrzymana w gatunku hip-hop. Album zawiera 13 piosenek. Wydawnictwo zadebiutowało na 8. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Do materiału w przedsprzedaży został dołączony minialbum – Demówka EP zarejestrowany przez rapera we współpracy z Quebonafide. Producentem płyty jest Deemz. Serwis CGM przyznał wydawnictwu 4 z 10 możliwych gwiazdek.

“Rehab to Białas, jakiego jeszcze nie było. Warszawski raper, znany głównie z mocnej braggi i częstych personalnych zaczepek w stronę kolegów z branży, debiutuje materiałem dojrzałym rozliczając się ze sobą i swoim dotychczasowym lekkomyślnym i melanżowym trybem życia” – napisano o albumie na stronie baisel.pl.

“Zacznę może od rzeczy, która od razu rzuciła się w oczy: kapitalna strona produkcyjna. Za tą odpowiedzialny jest Deemz, który po pierwsze: zadbał o fantastyczne podkłady, a po drugie: sprawił, że całość brzmi naprawdę pięknie i świetnie jakościowo” – napisał Michał Szum w recenzji krążka w serwisie allaboutmusic.pl.

Album dostępny jest w serwisach streamingowych.

Czytaj więcej

źródło: pl.wikipedia.org, baisel.pl, olis.onyx.pl? oraz allaboutmusic.pl

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl