Białas – Syrena ft. Solar

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego rapera Białasa zatytułowana “Syrena” (z gościnnym udziałem Solara).

Gatunek nowej piosenki to Hip-hop/rap. Autorem tekstu jest Białas. Kompozycja została wyprodukowana przez SHDØW oraz DMC Style Production.

Teledysk do nowego utworu na YT ukazał się 1 sierpnia 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 201 878 wyświetleń na Youtube. Wideoklip wyreżyserował i zdjęcia do niego nagrał Adam Andrzejewski.

W opisie pod wideo czytamy:

Z okazji 78. rocznicy wybuchu w ramach współpracy z Fundacją “Nie zapomnij o nas” i Fundacją Siepomaga organizujemy zbiórkę dla Powstańców Warszawskich.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 34-letniego artysty pt. “Grill u Gawrona” (nagranego wraz z Lankiem), który na Youtube ma już 38 mln wyświetleń? Zobaczymy.

Białas to jeden z najpopularniejszych raperów w Polsce i jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich raperów oraz freestyle’owców[źródło]plejada.pl 19 paź 2020. Popularność zyskał dzięki duetowi z innym raperem – Solarem[źródło]merlin.pl.

Przypomnijmy, że dotychczasową solową dyskografię muzyka zamyka wydany 5 sierpnia 2020 roku krążek ‘H8M5’, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej SB Maffija Label. Album jest utrzymany w gatunkach hip-hop i trap. Płyta zawiera 30 numerów na dwóch CD. Jest to jego 5 album solowy. Krążek pokrył się platyną (warto tu wspomnieć, że materiał jeszcze przed premierą, 31 lipca 2020, uzyskał status złotej płyty). Wydawnictwo zadebiutowało na 1. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Serwis Glamrap.pl przyznał krążkowi ocenę 9.2/10, natomiast serwis Rytmy.pl przyznał krążkowi ocenę 8,5/10.

“H8M5 jest doskonałym zwieńczeniem drogi, jaką Białas musiał pokonać, aby znaleźć się w obecnym miejscu. Ponadto, możemy zaobserwować przemianę, jaka dokonała się w raperze przez wszystkie lata. Ze strony technicznej, krążek jest dopracowany niemalże idealnie. […] Za to z czystym sumieniem mogę napisać, że jest to najdojrzalszy i najbardziej szczery projekt w karierze Białasa” – napisano w recenzji płyty w serwisie rytmy.pl.

Krążek ‘H8M5’ to następca krążka solowego ‘Hyper2000’ (2018).

Warto też wspomnieć o albumie „Murem za Bonusem”. Płyta mająca wesprzeć Bonusa oraz jego rodzinę, ukazała się 16 grudnia 2021 roku. Wydawnictwo to, to kompilacyjna płyta, przy której Białas pełni rolę producenta wykonawczego. Raper aktywnie wziął udział również w nagraniu prawie wszystkich spośród siedemnastu nutek, jakie na tym materiale uświadczymy. Tym sposobem artystę uświadczymy, w kooperacji także z Peją, Szpakiem, Kizo, Matą ztj. Skute Bobo, Whitem2115, Bedoesem, Słoniem, Reto, Czerwinem TWM, Bonzem, Beteo, Żakiem oraz Pezetem. Wydawnictwo dodatkowo przeplatane jest kompozycjami, które dostarczyli Ero, Janusz Walczuk x Frosti x Berson, Kara x KęKę i Małach/Rufuz. Materiałem tym Beezy dotrzymał swojej obietnicy z #hot16challenge2[źródło]blenderrap.pl, i ?.

Solar, właściwie Karol Poziemski (ur. 29 października 1989), znany również jako Słoneczny Solar i Bogaty Ziomek Tomba – polski raper, freestyle’owiec. Dwukrotny finalista Wielkiej Bitwy Warszawskiej (2008, 2009), inicjator akcji Hot16Challenge i Hot16Challenge2. Karol Poziemski znany jest przede wszystkim z występów w duecie z Mateuszem „Białasem” Karasiem. Prowadzi także solową działalność artystyczną. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “Intercontinental Bajers” (nagrany wraz z Białasem), który ma już 37 mln wyświetleń. 20 września 2019 roku ukazał się jego album solowy zatytułowany ‘Pokój zero’.

Wideo na YouTube
Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych
https://bit.ly/BiałasSyrena

Tekst nagrania “Syrena”
Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

źródło: open.fm, | plejada.pl, merlin.pl, rytmy.pl, blenderrap.pl, Wikipedia, i inne?

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl