bryska – Lasagne

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiej piosenkarki bryskiej zatytułowana “Lasagne”. Singiel znalazł się na reedycji zatytułowanej ‘[moja ciemność]²’ (czytaj: „moja ciemność do kwadratu”) jej debiutanckiego krążka. Uzupełniony o 10 nowych nagrań, w tym część zupełnie premierowych, dwupłytowy album ma się ukazać 18 listopada i jest najlepszym podsumowaniem kreatywności artystki.

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorką tekstu jest bryska, natomiast kompozytorami są bryska oraz Jakub Krupski.

Singiel „Lasagne” to następca singla „Look at Us”.

Wideo do nowego utworu na YouTube ukazało się 2 września 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 189 103 wyświetleń na YT. Realizacją wideo zajęła się ekipa THEDREAMS Studio.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 21-letniej artystki pt. “odbicie (Mark Neve Remix)”, który na YouTube ma już 19 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że kawałek “odbicie (Mark Neve Remix)” na listach AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień), AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) oraz na AirPlay – TV (lista muzycznych nagrań video z największą liczbą widzów w monitorowanych stacjach TV, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 1. Materiał zdobył certyfikat platynowej płyty[źródło]Google, YouTube, Wikipedia.

Młoda, zdolna, ambitna i zakochana w muzyce – bryska wkroczyła na muzyczny rynek i wywołała duże poruszenie wśród słuchaczy[źródło]eska.pl 2021-09-25. Obwołana sensacją i odkryciem roku 2021[źródło]empik.com 19 kwi 2022.

Przypomnijmy, że w tym roku ukazał się debiutancki studyjny krążek artystki zatytułowany ‘moja ciemność’, który jest na razie jedynym jej albumem studyjnym (więcej o płycie na dole artykułu na tej stronie: https://nowapiosenka.pl/bryska-nowa-piosenka). Natomiast 12 listopada 2021, nakładem wytwórni płytowej Magic Records, ukazała się płyta EP-ka różowowłosej artystki zatytułowana ‘jestem bryska’. Album jest utrzymany w gatunku pop. Winyl zawiera 11 piosenek. Materiał zadebiutował na liście OLiS WINYL pod numerem 5.

“jestem bryska to album, któremu udało się pożenić ze sobą bardzo skrajne dwa style w polskiej muzyce pop. Z jednej strony silny elektroniczny bit i kolorowy styl bycia Margaret, z drugiej zaś delikatność opakowana w nierzadko zawadiackie teksty oraz styl śpiewania sanah” – napisał Chrystian Cieślak w recenzji krążka w serwisie allaboutmusic.pl.

Warto wspomnieć, że ostatnio w polskich radiach jest popularny kawałek wykonawczyni zatytułowany “mam kogoś lepszego” (Skytech Remix), a także jest popularna nutka YouNotUs zatytułowana “Samba”, w której gościnnie występuje bryska. Kawałek “mam kogoś lepszego” (Skytech Remix) na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 5, a nutka “Samba” numer 1.

Posłuchaj tego nagrania w formacie MP3 na YouTube Music.
źródło: wyspa.fm, | eska.pl, empik.com, allaboutmusic.pl, Google, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne?

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl