Calvin Harris – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Calvina Harrisa to: “Lovers In A Past Life”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Kompozycja w YouTube Music

Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://calvinharris.lnk.to/LoversInAPastLife

O utworze

W sieci ukazała się nowa piosenka szkockiego producenta Calvina Harrisa oraz angielskiego piosenkarza Rag’n’Bone Mana zatytułowana “Lovers In A Past Life”. To nie pierwsza współpraca obu artystów – w 2019 roku ukazał sie ich wspólny singiel “Giant” (nutka zdobyła nagrodę Ivor Novello i była nominowana do nagrody BRIT Awards 2020 w kategorii Best Single).

Gatunek nowej piosenki to dance[źródło]https://music.apple.com/us/album/lovers-in-a-past-life-single/1729198779. Materiał napisali: Calvin Harris, Rag’n’Bone Man, Cleo Tighe, Jon Green oraz watt. Kompozycja została wyprodukowana przez Calvina Harrisa i watta.

W serwisie allaboutmusic.pl czytamy o tym kawałku, że niezaprzeczalnie porusza uniwersalne tematy miłości i połączenia, prezentując historię dwóch osób poszukujących swojej bratniej duszy, przekraczając granice czasu i przestrzeni.

Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel znalazł się w TOP20 na 5 listach przebojów. Kawałek na liście UK Singles (OCC) zajął pozycję numer 13, na liście UK Dance (OCC) numer 4, a na liście US Hot Dance/Electronic Songs (Billboard) numer 11 (dostęp 03.2024).

Wideo do nowego utworu na Youtube ukazało się 23 lutego 2024 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 902 405 wyświetleń na YT.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 40-letniego Szkota (wiek według Google) „This Is What You Came For” (z gościnnym udziałem Rihanny), który na Youtube ma już 2,7 mld wyświetleń? Zobaczymy. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel „This Is What You Came For” znalazł się w TOP5 na 44 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na 18 listach. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień. W 2023 roku lista ta została przemianowana na Olia – Oficjalna Lista Airplay) zajął pozycję numer 3, natomiast na polskiej liście Dance Top 50 zajął pozycję numer 6. Nutka na liście UK Singles (OCC) zajęła pozycję numer 2, na liście UK Dance (OCC) numer 1, na liście US Billboard Hot 100 numer 3, na liście US Adult Contemporary (Billboard) numer 15, na liście US Adult Top 40 (Billboard) numer 8, na liście US Dance Club Songs (Billboard) numer 1, na liście US Hot Dance/Electronic Songs (Billboard) również numer 1, na liście US Mainstream Top 40 (Billboard) numer 2, a na liście US Rhythmic (Billboard) numer 3. Materiał zdobył certyfikat trzykrotnie diamentowej płyty (dostęp 02.2023).

Tekst nagrania “Lovers In A Past Life”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Artysta/ści

Calvin Harris to jeden z najpopularniejszych producentów i DJ-ów na świecie. Od lat specjalizuje się w elektro-popowych hitach, które powstają w kolaboracjach z największymi gwiazdami[źródło]rytmy.pl 26 maja 2022. Artysta popularność zdobył po wydaniu debiutanckiej płyty zatytułowanej “I Created Disco”[źródło]Wikipedia.

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych muzyka zamyka wydany 5 sierpnia 2022 roku krążek ‘Funk Wav Bounces, Vol. 2’, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Columbia. Płyta jest utrzymana w gatunkach Disco pop, EDM-pop oraz post-disco i zawiera 14 numerów. Song Credits: Producers: Adele Phillips, Bainz, Brandon Buttner, BURNS, Calvin Harris, Emma Marks, Maneesh i Mark “Exit” Goodchild. Primary Artists: Calvin Harris, 6LACK & Donae’O, 21 Savage, Busta Rhymes, Swae Lee, Charlie Puth & Shenseea, Dua Lipa & Young Thug, Jorja Smith & Lil Durk, Justin Timberlake, Halsey & Pharrell Williams, Normani, Tinashe & Offset, Pharrell Williams & Pusha T, Snoop Dogg & Latto, Stefflon Don, Chlöe & Coi Leray. Producent zaprosił do współpracy nad albumem 23 najbardziej dynamicznych artystów muzyki współczesnej. Gościnnie na materiale wystąpili: 21 Savage, Dua Lipa, Young Thug, Stefflon Don, Chloë, Coi Leray, Charlie Puth, Shenseea, Normani, Tinashe, Offset, Busta Rhymes, Justin Timberlake, Halsey, Pharrell Williams, Jorja Smith, Lil Durk, 6lack, Donae’o, Snoop Dogg, Latto, Swae Lee, i Pusha T. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że płyta znalazła się w TOP20 na 8 listach. Krążek na liście UK Albums (OCC) zajął pozycje numer 5, a na liście US Billboard 200 numer 17. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 60/100, na podstawie 12 recenzji. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 3 z 5 możliwych gwiazdek.

Funk Wav Bounces Vol. 2 to kolekcja dwunastu nader przeciętnych, choć dość przyjemnych dla ucha pioseneczek – czytamy w recenzji materiału w serwisie allaboutmusic.pl.

Więcej recenzji na tej stronie
Wydawnictwo to, to kontynuacja poprzedniego albumu Szkota zatytułowanego ‘Funk Wav Bounces Vol. 1’ (2017).
[album – źródło]Wikipedia, jazzsoul.pl, genius.com, metacritic.com, allaboutmusic.pl
Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.

Najbliższy jego koncert ma się odbyć 16 marca 2024 w Las Vegas, NV, US, Liv Beach, a kolejny na wydarzeniu pn. Tecate Emblema Festival, które ma mieć miejsce w dniach 17-18 maja 2024 w Mexico City, Mexico.

Rag’n’Bone Man, właśc. Rory Graham (ur. 29 stycznia 1985 roku w Uckfield) – brytyjski piosenkarz. W wieku piętnastu lat zaczął rapować razem z grupą drum and bassową, tworząc zespół o nazwie Rag ’N’ Bonez. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “Human”, który ma już 1,8 mld wyświetleń. 7 maja 2021 ukazała się jego płyta studyjna ‘Life by Misadventure’. Najbliższy jego koncert ma się odbyć 5 maja 2024 w Newcastle Upon Tyne, UK, Leazes Park, a kolejny na wydarzeniu pn. In It Together, które ma mieć miejsce w dniach 24-26 maja 2024 w Margam, UK.

źródło: genius.com, music.apple.com, rzg.pl, allaboutmusic.pl, | rytmy.pl, jazzsoul.pl, genius.com, metacritic.com, allaboutmusic.pl, Google, Youtube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Lista utworów

1. Slide
2. Feels
3. How Deep Is Your Love
4. One Kiss
5. Promises
6. Rollin
7. Summer
8. Body Moving (with Eliza Rose)
9. Lovers in a Past Life (oraz Rag’n’Bone Man)
Pozostałe utwory są na tej stronie
W 2023 roku wystąpił również gościnnie (wraz z Jessie Reyez) w utworze “I’m Not Here To Make Friends” u boku Sama Smitha.

Biogram

Calvin Harris, znany również jako Love Regenerator, właśc. Adam Richard Wiles (ur. 17 stycznia 1984 w Dumfries) – szkocki DJ i producent muzyczny, a także piosenkarz, gitarzysta i autor tekstów. Założyciel wytwórni muzycznej Fly Eye Records. Gatunki jego muzyki to Synth Pop, Dance, Bigroom House, Progressive House, Electro House, Nu-Disco, Indie Dance i Electropop.

Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana ‘I Created Disco’ ukazała się 15 czerwca 2007 roku nakładem wytwórń płytowych Fly Eye oraz Columbia i jest utrzymana w gatunkach Electronic dance oraz dance-pop. Album zawiera 14 piosenek. Song Credits: Producers: Calvin Harris. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że płyta znalazła się w TOP20 na 5 listach albumów, w tym na pierwszym miejscu na jednej liście. Krążek na liście UK Albums (OCC) zajął pozycję numer 8, na liście UK Dance Albums (OCC) numer 1, a na liście US Top Dance/Electronic Albums (Billboard) numer 19. Materiał zdobył certyfikat złotej płyty. ‘I Created Disco’ otrzymało mieszane recenzje od krytyków muzycznych. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 59/100, na podstawie 17 recenzji. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu 4 z 5 możliwych gwiazdek (dostęp 03.2024).

“Płyta jest zlepkiem typowo parkietowych bangerów, na miarę hitu Justice – „D.A.N.C.E.”, pozbawionym raczej słabych punktów – czytamy o ‘I Created Disco’ w serwisie nowamuzyka.pl.”

Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.
Czytaj więcej

źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org, genius.com, nowamuzyka.pl, metacritic.com

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl