Daj To Głośniej – Książę

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiej formacji Daj To Głośniej zatytułowana “Książę”. Kawałek ten, to nutka spod znaku tych tanecznych, rytmicznych i energicznych. W artykule opublikowanym w serwisie disco-polo.info w dniu 25 Czerwiec 2022 czytamy: Zespół z Emilią Sanecką na czele nie tworzy obecnie nowych propozycji, lecz dogrywa teledyski do już istniejących kawałków pochodzących z debiutanckiego płyty. To samo się tyczy kompozycji “Książę”.

“To my:) jak powiedzieliśmy, tak zrobiliśmy – dziś były ostatnie nagrywki do płyty „FOLK DISCO”. Do wypuszczenia zostały nam jeszcze dwa klipy.”

Gatunek nowej piosenki to dance[źródło]https://www.empik.com/ksiaze,p1337080826,ebooki-i-mp3-p#DetailedData. Autorami tekstu i kompozytorami są Tobiasz Hes, Emilia Sanecka oraz Igor Jaszczuk.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 23 czerwca 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 997 628 wyświetleń na YT. Wideoklip został nakręcony podczas trasy koncertowej. W większości scen możemy zobaczyć przebywających pod sceną ludzi.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu grupy pt. “Mama ostrzegała”, który na Youtube ma już 190 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że wynik kawałka “Mama ostrzegała” to jeden z najlepszych wyników w świecie polskiej muzyki. Kompozycja została w błyskawicznym tempie pokochana przez miliony Polaków. Numer zaledwie kilka dni po oficjalnej premierze, trafił do największych rozgłośni radiowych w Polsce[źródło]telemagazyn.pl. Materiał był bez wątpienia hitem wakacji 2019[źródło]tvs.pl, a nawet całego 2019 roku[źródło]voxfm.pl. Singiel na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 61, a na liście AirPlay – TV (lista muzycznych nagrań video z największą liczbą widzów w monitorowanych stacjach TV, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 2[źródło]bestsellery.zpav.pl. Wideoklip nutki “Mama ostrzegała” był drugim najpopularniejszym klipem w 2019 opublikowanym na YouTube w Polsce[źródło]Wikipedia.

Grupa Daj To Głośniej jest odkryciem 2019 roku[źródło]jastrzabpost.pl. Zespół ten, to jedna z najpopularniejszych formacji disco polo. Jej członkowie doskonale znają przepis na przebój[źródło]disco-polo.info 20 Maj 2021. W zeszłym roku ukazał się ich debiutancki krążek.

Najbliższy koncert zespołu ma się odbyć 28-01-2023 w miejscowości Lubin.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://bit.ly/DTGKsiaze

Tekst nagrania “Książę”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

źródło: disco-polo.info, empik.com, | telemagazyn.pl, tvs.pl, voxfm.pl, bestsellery.zpav.pl, disco-polo.info, jastrzabpost.pl, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne?

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl