Kiełas – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Kiełasa to:

Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Posłuchaj tego nagrania w formacie MP3 na YouTube Music.

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka artysty Kiełasa zatytułowana “Strona”.

Autorem tekstu jest Kiełas, który odpowiadał także za muzykę.

Teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 15 lipca 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 111 720 wyświetleń na YT. Wideo to dzieło Kiełasa.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu Kiełasa pt. “Piękny świat” (nagranego wraz z Gibbsem), który na YouTube ma już 41 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Piękny świat” na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 22, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 2. W zestawieniu Spotify najczęściej słuchanych kawałków lata 2022 w Polsce “Piękny świat” zajął 15 miejsce. Materiał zdobył certyfikat podwójnie platynowej płyty[źródło]YouTube, bestsellery.zpav.pl.

Warto wspomnieć, że w polskich radiach ostatnio popularna jest nutka Kiełasa zatytułowana “Piękny Świat”. Kawałka możecie posłuchać na tej.

źródło: | bestsellery.zpav.pl, YouTube, i inne?

Lista utworów

1. Aktorki
2. Była
3. Cholerna ballada
4. Cień
5. Dźwięki pianina
6. Fotograf
7. Hghgdf
8. Ja będę tam
9. Jego ślad
10. Każdy gada
11. Strona
Pozostałe utwory są na tej stronie

Co wiemy o Kiełasie? Niewiele. W artykule opublikowanym w serwisie rytmy.pl w dniu 4 listopada 2021 czytamy: Kiełas jest jedną z najbardziej tajemniczych i oryginalnych postaci na polskiej scenie muzycznej. Balansując gdzieś na pograniczach sceny alternatywnej, hip hopowej, a czasem wręcz popowej, skutecznie ucieka od szufladkowania jego muzyki. Natomiast w artykule opublikowanym w serwisie popkiller.pl w dniu 2021-09-24 czytamy: Orbitujący całkiem obok sceny rapowej, a zarazem porywający oryginalnością Kiełas przyzwyczaił nas do puszczania luźnych singli – teraz współtwórca LSO postanowił jednak zamknąć swoją twórczość w ramy pełnego projektu. Kiełas puszcza w Polskę solo! Muzyk występował wiele lat w składzie LSO, z którym wydał takie krążki jak ‘TDW Syberia’ oraz ‘Mistyk’. Gatunek muzyki Kiełasa to Hip-hop/rap.

Jego debiutancka płyta zatytułowana ‘Gołębnik’ ukazała się w styczniu 2022 roku. Album jest utrzymany w gatunkach Electronic oraz Hip Hop i zawiera 18 piosenek.
źródło: rytmy.pl, popkiller.pl, discogs.com

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl