Daria Zawiałow, KRÓL, Igo – Świt

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się wspólna nowa piosenka polskich piosenkarzy KRÓLA, Darii Zawiałow oraz Igo zatytułowana “Świt”. Singiel został wykonany w ramach 11. edycji Męskiego Grania (z tym, że w tym roku w związku z pandemia COVID-19, odstąpiono od organizacji koncertów w kilku miastach, został zorganizowany jeden koncert w Żywcu. Z tego samego powodu odstąpiono w tym roku od organizacji “Sceny Ż”).

Przeczytajcie co sami Artyści mówili o projekcie:

Męskie Granie Orkiestra musi zagrać. Pracy jest tak dużo, jakbyśmy mieli normalną trasę i pełen wymiar projektu – podkreślała Daria Zawiałow.

Hymn tegorocznej trasy “Świt” powstał w błyskawicznym tempie.

Męskie Granie to ogólnopolska trasa koncertowa, której inicjatorem i pomysłodawcą jest marka Żywiec. W wydarzeniu biorą udział czołowi polscy muzycy oraz twórcy sztuk wizualnych.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku szefem muzycznym Męskie Granie Orkiestra została Katarzyna Nosowska. Oprócz niej w składzie orkiestry wystąpili Tomasz Organek, Igor Walaszek „Igo” oraz Krzysztof Zalewski.

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorami tekstu są: Daria Zawiałow, Błażej Król oraz Igor Walaszek, natomiast kompozytorami są: Daria Zawiałow, Błażej Król, Igor Walaszek i Olek Świerkot. Za produkcję kawałka odpowiadają Olek Świerkot i Andrzej Smolik.

Teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 1 lipca 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 13 428 999 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował i scenariusz do niego napisał utalentowany przedstawiciel młodego pokolenia, Daniel Jaroszek. Kierownikiem zdjęć do teledysku był Mikołaj Syguda.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu Męskie Granie Orkiestra pt. “Początek” (Kortez, Podsiadło, Zalewski), który na Youtube ma już 107 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Początek” 9 marca 2019 roku otrzymał Fryderyka w kategoriach: Piosenka roku i Teledysk roku. Kawałek na liście AirPlay – Top zajął najwyższą pozycję numer 2. Nutka na listach przebojów kilku większych stacji radiowych zajęła najwyższą pozycję numer 1. Singiel został wydany 23 maja 2018 roku.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://tiny.pl/d5kfn

Tekst nagrania “Świt”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

Artysta/ści

Daria Zawiałow, po mężu Kaczmarek (ur. 18 sierpnia 1992 w Koszalinie) to polska piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka. Jako nastolatka uczęszczała na zajęcia muzyczne w Mini Studiu Poezji i Piosenki w koszalińskim Centrum Kultury. Dużą popularnością na Youtube z jej produkcji cieszy się numer “Hej Hej!”, który ma już 15 mln wyświetleń. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię 28-letniej artystki zamyka wydany 8 marca 2019 roku krążek “Helsinki”. Najbliższy koncert wykonawczyni ma się odbyć 18-09-2020 w miejscowości Wrocław (Dolnośląskie), a kolejny następnego dnia w tym samym miejscu.

Błażej Król (ur. 9 lutego 1984 w Gorzowie Wielkopolskim) – polski muzyk, kompozytor, wokalista i autor tekstów. Artysta znany jest przede wszystkim z występów w zespole muzyki alternatywnej Kawałek Kulki. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię 36-letniego artysty zamyka wydany 13 września 2019 roku krążek “Nieumiarkowania”.

Igo, czyli Igor Walaszek, pochodzi z Krakowa. To właśnie tam skończył szkołę, a następnie założył wytwórnię muzyczną. Dużą popularnością na Youtube z produkcji Igo cieszy się numer “Mówią Mi”, który ma już 1,9 mln wyświetleń.

źródło: eska.pl?, dziennikzachodni.pl?, radiozet.pl?, YouTube?, Wikipedia?, koncertomania.pl?, i inne?