Daria Zawiałow – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Darii Zawiałow to: “SUPRO”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://bit.ly/DariaZawialowSUPRO

O utworze

W sieci ukazała się nowa piosenka polskiej piosenkarki Darii Zawiałow zatytułowana “SUPRO” (z gościnnym udziałem polskiego rapera Taco Hemingway’a). To nie pierwsza współpraca obu Artystów – w tym roku nagrali wspólnie nutkę „Mix sałat” (z tym, że wówczas Daria wystapiła gościnnie).

Kawałek “SUPRO” to czwarty singel Darii z jej nadchodzącego czwartego krążka studyjnego zatytułowanego ‘Dziewczyna pop’, który ma sie ukazać 20 października 2023 roku nakładem wytwórni płytowej Sony Music.

Gatunki nowej piosenki to pop i pop-rap[źródło]https://pl.wikipedia.org/wiki/Supro. Autorami tekstu są: Daria Zawiałow i Taco Hemingway. Muzyka: Daria Zawiałow, Bartosz Dziedzic oraz Taco Hemingway.

Kawałek na liście OLiS – single w streamie (Oficjalna Lista Sprzedaży – single w streamie [cotygodniowa lista przebojów, klasyfikująca 100 najpopularniejszych utworów muzycznych w serwisach strumieniowych na terenie Polski]) zajął pozycje numer 25.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 29 września 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 714 714 wyświetleń na YT i jest na pozycji numer 20 na karcie Na czasie w kategorii Muzyka (karta “Na czasie” pokazuje najchętniej odtwarzane wideo na polskim YouTube). Wideoklip wyreżyserowali Nikodem Marek i Jakub Wójcik. Obsada: Daria Zawiałow, Tomasz Kot, Pies Puszek. W klipie Tomasz Kot wciela się w postać Taco Hemingwaya. Ubrany w bluzę, czapkę z daszkiem i adidasy aktor pojawia się w kilku charakterystycznych miejscach Warszawy.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 31-letniej artystki (wiek według Google) pt. “I Ciebie też, bardzo” (nagranego wraz z Dawidem Podsiadło i Vito Bambino w ramach Męskie Granie Orkiestra 2021), który na Youtube ma już 55 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 1, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 2. Materiał zdobył certyfikat dwukrotnie diamentowej płyty. Wideoklip do tego kawałka jest pierwszym na świecie teledyskiem w pełni zrealizowanym z pokładu drona FPV oraz kamery RED Komodo (dostęp 10.2023).

Daria Zawiałow to jedna z najpopularniejszych i najbardziej uznanych współczesnych polskich wokalistek[źródło]eskarock.pl 2022-08-18. Popularność zyskała dzięki wygranej w “Szansie na sukces” oraz udziale w Krajowym Konkursie Polskiej Piosenki w Opolu[źródło]mosirkrosno.pl 17 listopad 2022. Daria przebojem weszła na polski rynek fonograficzny w 2017 roku[źródło]muzykoholicy.com. Wykonawczyni wystąpiła na największych muzycznych festiwalach w Polsce. Ma na swoim koncie występy na Openerze, Orange Warsaw Festiwal oraz Męskim Graniu[źródło]eska.pl 2019-05-15. Daria w 2022 roku została nagrodzona trzema Fryderykami w nastepujących kategoriach: Utwór roku, Kompozytor roku oraz Artysta roku[źródło]natemat.pl 12 maja 2023. Warto wspomnieć, że w polskich radiach ostatnio popularna jest nutka artystki zatytułowana “Z Tobą na chacie”, której możecie posłuchać na tej stronie. Natomiast w serwisach strumieniowych na terenie Polski ostatnio popularne są następujace nutki artystki: “I Ciebie też, bardzo” (Męskie Granie Orkiestra 2021, Daria Zawiałow, Dawid Podsiadło, Vito Bambino), “FIFI HOLLYWOOD”, “Z Tobą na chacie” oraz numer “Mix Sałat” (Taco Hemingway, gościnnie Daria Zawiałow). Pierwszego kawałka możecie posłuchać na tej stronie, drugiego na tej, trzeciego na tej, a czwartego na tej.[źródło]olis.pl

Najbliższy koncert wykonawczyni ma się odbyć 2-12-2023 w miejscowości Warszawa, a kolejny 3-02-2024 w miejscowości Poznań.

Taco Hemingway (dawniej FV), właśc. Filip Tadeusz Szcześniak (ur. 29 lipca 1990 w Kairze) – polski raper oraz autor tekstów. Członek duetu Taconafide i właściciel wytwórni 2020. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “Deszcz na betonie”, który ma już 56 mln wyświetleń. Dnia 22 września 2023 ukazał się jego album studyjny zatytułowany ‘1-800-Oświecenie’. Najbliższy jego koncert ma się odbyć 17 maja 2024 w MCK – Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Katowice.

Tekst nagrania “Supro”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

źródło: olis.pl, open.fm, | eskarock.pl, mosirkrosno.pl, muzykoholicy.com, eska.pl, olis.pl, Google, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, goingapp.pl, i inne?

Lista utworów

1. #Hot16Challenge2
2. Chameleon
3. Czy Ty słyszysz mnie? (ft. schafter & Ralph Kaminski)
4. Daj mi swój głos
5. Daj no
6. Demo song
7. Dwa światy
8. Freddie
9. Flower Night
10. Eldorado (oraz Sanah)
11. Laura (gościnnie: Sokół)
12. Fifi Hollywood
13. Z Tobą na chacie
14. Supro (gościnnie: Taco Hemingway)

Pozostałe utwory są na tej stronie
W 2021 roku wystąpiła również gościnnie w utworze „Remanenty serca” u boku Patricka The Pan.

Biogram

Daria Kaczmarek z domu Zawiałow (ur. 18 sierpnia 1992 w Koszalinie) – polska piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka. Jako nastolatka uczęszczała na zajęcia muzyczne w Mini Studiu Poezji i Piosenki w koszalińskim Centrum Kultury. Gatunki jej muzyki to indie pop i rock.

Jej debiutancka studyjna płyta zatytułowana “A kysz!” ukazała się 3 marca 2017 roku nakładem wytwórni płytowej Sony Music i jest utrzymana w gatunku Alternatywa. Album zawiera 11 piosenek. Krążek dotarł do 7 miejsca listy OLiS i osiągnął status platynowej płyty sprzedając się w nakładzie ponad 30 tys. egzemplarzy. Wydawnictwo zostało nagrodzone Fryderykiem 2018 w kategorii Album Roku – Alternatywa. Serwis Interia.pl przyznał wydawnictwu 9 z 10 możliwych gwiazdek, natomiast serwis somusic.pl dał materiałowi ocenę 7,5/10.

“A kysz! to bardzo dobry album. Wpisuje się w muzykę alternatywną, którą dzisiaj żyje świat. Trafia wprost do głowy, czego zasługą jest rytmika i uniwersalna dla młodych ludzi tematyka” – napisał w recenzji płyty serwis somusic.pl.

Czytaj więcej

źródło: pl.wikipedia.org, somusic.pl, tekstowo.pl

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl