Dawid Kwiatkowski – Café de Paris

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza Dawida Kwiatkowskiego zatytułowana “Café de Paris”. Kawałek ten to pierwszy singiel zapowiadający nowy krążek artysty. Nutka jest dla wykonawcy szczególna, bo związana z krajem, miastem tak bliskim jego sercu.

Kawałek na liście Olia (Oficjalna Lista Airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych – lokalnych i ogólnopolskich. Nazwa Olia w 2023 roku zastąpiła nazwę AirPlay – Top]) zajął pozycję numer 13, a na liście OLiS – single w streamie (Oficjalna Lista Sprzedaży – single w streamie [cotygodniowa lista przebojów, klasyfikująca 100 najpopularniejszych utworów muzycznych w serwisach strumieniowych na terenie Polski]) zajął pozycje numer 79.[źródło]olis.pl

Gatunek nowej piosenki to pop[źródło]https://music.apple.com/pl/album/caf%C3%A9-de-paris-single/1679678633. Tekst: Dawid Kwiatkowski. Muzyka: Dawid Kwiatkowski, Dominic Buczkowski-Wojtaszek, Patryk Kumór, Emilian Waluchowski.

Teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 18 kwietnia 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 814 526 wyświetleń na YT i jest na pozycji numer 64 w kategorii najpopularniejszych teledysków. Koncept: Dawid Kwiatkowski, Karolina Fronik. Reżyseria: Karolina Fronik. Zdjęcia: Nadia Szymańska. Klip został nagrany w Paryżu. Osadzony w tkance miasta, niezwykle klimatyczny wideoklip, jest opowieścią o tym, jak mogłoby wyglądać życie Dawida właśnie tam – w Paryżu, pokazując jednocześnie jego najbardziej urokliwe zakamarki. Warto wspomnieć, że w Mieście Zakochanych mieszka brat muzyka.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 27-letniego artysty pt. “Proste”, który na Youtube ma już 27 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że kawałek “Proste” na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień. W 2023 roku lista ta została przemianowana na Olia – Oficjalna Lista Airplay) zajął pozycję numer 1, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 3. Wyróżnienia: Nutka w konkursie Gorąca 100 w kategorii 100 największych hitów 2021 zajęła 47. miejsce, a w konkursie Przebój roku RMF FM 2021 w kategorii Przebój roku zajęła 15. miejsce. Materiał zdobył certyfikat trzykrotnie platynowej płyty.

Dawid Kwiatkowski to jeden z najpopularniejszych polskich piosenkarzy[źródło]rmf24.pl 31 lipca 2021. Ma na swoim koncie siedem albumów studyjnych i wiele hitów radiowych. Był gościem i uczestnikiem popularnych programów telewizyjnych[źródło]dusznikizdroj.naszemiasto.pl 2021. Artysta jest laureatem wielu prestiżowych nagród, w tym Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV dla najlepszego polskiego i europejskiego wykonawcy. Z uwagi na rozpoczęcie kariery w młodym wieku oraz publikowanie swojej wczesnej twórczości w serwisie YouTube, okrzyknięto go “polskim Justinem Bieberem”[źródło]plejada.pl i cgm.pl. Muzyk obchodzi w tym roku 10-lecie swojej kariery muzycznej. Z tej okazji zaplanował trasę koncertową Dawid Kwiatkowski 2023[źródło]4fun.tv 1 cze 2023.

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych wykonawcy zamyka wydany 29 października 2021 roku krążek ‘Dawid Kwiatkowski’, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Warner Music Poland. Album jest utrzymany w gatunku pop. Płyta zawiera 11 numerów. Jest to jego siódmy album studyjny. Wydawnictwo zadebiutowało na 2. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Materiał zdobył certyfikat platynowej płyty.

“Ta płyta to nowy rozdział w muzycznej ewolucji artysty, który powraca z nową energią, dojrzałością i siłą, zdobywając coraz większe rzesze fanów” – napisano w serwisie 4fun.tv.

W tym momencie powinnam polecić utwory, które warto sprawdzić, jednak prawda jest taka, że warto przesłuchać cały krążek. […] Jak sami widzicie (i mam nadzieje, że również słyszycie), album Dawid Kwiatkowski może się otrzeć o bycie w przyszłości kultowym – napisano w recenzji materiału w serwisie meteor.amu.edu.pl.

Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć 10.06.2023 w miejscowości Inowrocław, a kolejny w miejscowości 11.06 Błonie.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://bit.ly/DKCafedeParis

Tekst nagrania “Café de Paris”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji to skorzystaj z tej strony.

źródło: music.apple.com, open.fm, olis.pl, | rmf24.pl, dusznikizdroj.naszemiasto.pl, plejada.pl, cgm.pl, 4fun.tv, meteor.amu.edu.pl, YouTube, Wikipedia, i inne?

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl