Gibbs – 2022

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego producenta Gibbsa zatytułowana “2022” (z gościnnym udziałem polskiego rapera VNM’a). Kawałek znalazł się na krążku Gibbsa zatytułowanym ‘Dopehouse Mixtape’, który ukazał się 26 sierpnia 2022 roku nakładem wytwórni płytowej Dope House. Płyta zawiera 18 numerów i jest utrzymana w gatunku Hip-hop/rap[źródło]Wikipedia, empik.com.

“[…] A że przed solówką zrobiłem 9 albumów z innymi artystami, naturalnym następstwem jest właśnie DOPEHOUSE MIXTAPE – płyta, którą zrobiłem z kolegami, bliższymi lub dalszymi, z tymi z którymi już miałem okazje zrobić dużo muzyki, lub z tymi z którymi od zawsze chciałem zrobić więcej, niż dotychczas. Więc jeżeli ostatnie kilka lat śledziliście moje poczynania w różnych kolaboracjach, nie powinniście być zawiedzeni” – czytamy pod jednym z klipów Gibbsa na YT.

“Sama płyta, choć przeze mnie w sporej części tej recenzji krytykowana, jest po prostu solidnym wydawnictwem, które bez większych problemów przyciągnęła całkiem sporą grupę słuchaczy. Ja natomiast od takiego zacnego składu artystów oczekuje czegoś więcej” – czytamy w recenzji materiału w serwisie polskaplyta-polskamuzyka.pl.

Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.

Gatunek nowej piosenki to Hip-hop/rap[źródło]https://www.shazam.com/pl/track/628358722/2022. Materiał napisali: VNM oraz Gibbs. Kompozycja została wyprodukowana przez Gibbsa.

Wideo do nowego utworu na YouTube ukazało się 5 maja 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 260 478 wyświetleń na YT.

W opisie pod wideo czytamy:
Mamy przyjemność zaprezentować Wam teledysk do numeru ,,2022″ z gościnnym udziałem VNM’a. Premiera klipu jest szczególnie ważna, ponieważ zbiega się w czasie z potrójnym platynowym pokryciem albumu “DOPEHOUSE MIXTAPE”!

Czy produkcja powtórzy sukces hitu Gibbsa pt. “Piękny świat” (nagranego wraz z Kiełasem), który na YouTube ma już 71 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Piękny świat” na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 22, na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 2, a na liście OLiS – single w streamie (Oficjalna Lista Sprzedaży – single w streamie [cotygodniowa lista przebojów, klasyfikująca 100 najpopularniejszych utworów muzycznych w serwisach strumieniowych na terenie Polski]) zajął pozycje numer 4. W zestawieniu Spotify najczęściej słuchanych kawałków lata 2022 w Polsce “Piękny świat” zajął 15 miejsce. Dnia 23.11.2022 materiałowi został nadany certyfikat diamentowej płyty[źródło]YouTube, bestsellery.zpav.pl, olis.pl.

W artykule opublikowanym w serwisie popkiller.pl w dniu 2022-10-02 czytamy: Gibbs zajął pierwsze miejsce wśród najpopularniejszych polskich artystów w serwisie YouTube. Tylko w ubiegłym tygodniu muzyk wygenerował blisko 10 000 000 wyświetleń, a od 98 tygodni utrzymuje się na liście top 100 serwisu.

Warto wspomnieć, że w polskich radiach ostatnio popularna jest nutka artysty zatytułowana “ztb” (oraz Favst), której możecie posłuchać na tej stronie.[źródło]olis.pl
Warto też wspomnieć, że w serwisach strumieniowych na terenie Polski ostatnio popularne są nutki artysty zatytułowane “Piękny świat” “ztb” oraz kawałek “EXIT” Polskiej Wersji, w której gościnnie wystapił Gibbs. Kompozycji “EXIT” możecie posłuchać na tej stronie.[źródło]olis.pl

Najbliższy koncert wykonawcy ma się odbyć 10-06-2023 w miejscowości Radom, a kolejny 24-06-2023 w miejscowości Gądecz

VNM, właśc. Tomasz Lewandowski (ur. 25 stycznia 1984 w Elblągu) – polski raper. Poza solową działalnością artystyczną Lewandowski współpracował z takimi artystami jak: ReTo, Sokół, HiFi Banda, Pezet, Małolat, Pyskaty, DonGURALesko, Fokus, Brahu, Fu, Eldo czy Marysia Starosta. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “TOUR OF THE YEAR” (x KUBA KNAP x W.E.N.A. x KUBAN), który ma już 8,2 mln wyświetleń. Dnia 15 stycznia 2021 ukazał sie jego album zatytułowany ‘EXIT2020’.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://bit.ly/VNMGibbs2022

Tekst nagrania “2022”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

źródło: empik.com, polskaplyta-polskamuzyka.pl, shazam.com, genius.com, | bestsellery.zpav.pl, olis.pl popkiller.pl, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne?

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl