DEFIS, MiłyPan – MADAGASKAR

O utworze

W sieci ukazała się nowa piosenka polskiego zespołu Defis oraz polskiego piosenkarza o pseudonimie MiłyPan zatytułowana “MADAGASKAR”. To nie pierwsza współpraca obu artystów – nagrali wspólnie kawałki: “Jeszcze raz”, “Musisz się starać”, “Jeden taniec jedna noc”.

Gatunek nowej piosenki to disco polo. Autorem tekstu jest Piotr Kołaczyński. Muzyka: Adrian Grzybowski (V-Project).

Kawałek opowiada historię miłości, która rozkwita na tytułowej wyspie.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 18 maja 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 2 124 980 wyświetleń na YT i jest na pozycji numer 68 w kategorii najpopularniejszych teledysków (w artykule opublikowanym w serwisie disco-polo.info w dniu 30 maja 2023 czytamy, że klip zaledwie po 12 dniach od premiery, przekroczył barierę 1,1 miliona wyświetleń i ciągle utrzymuje się na wysokiej 8. pozycji najpopularniejszych materiałów muzycznych na polskim YouTube). Wideo to dzieło allinteractive.pl.

“Teledysk do piosenki “Madagaskar” to prawdziwe dzieło sztuki. Wpływ egzotyki i piękna wyspy jest widoczny w każdej kadrze” – czytamy w serwisie disco-polo.info.

Defis to jedna z najbardziej popularnych formacji disco polo[źródło]ddtorun.pl 23.11.2021. Przebój „Niespotkany kolor” otworzył zespołowi drzwi do popularności[źródło]disco-polo.info. Dużą popularnością na YouTube z jej/jego produkcji cieszy się numer “Niespotykany kolor”, który ma już 100 mln wyświetleń. Dodajmy, że w 2015 roku nutka „Niespotykany kolor” otrzymała miano hitu lata na festiwalu w Kobylnicy. Grupa DEFIS ujawniła, że kompozycja powstała w kilkanaście minut. Można powiedzieć, że przypadkiem. Kawałek na liście AirPlay – TV (lista muzycznych nagrań video z największą liczbą widzów w monitorowanych stacjach TV, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 2. Singiel pokrył się diamentem. Najbliższy ich koncert ma się odbyć 13-07-2023 w miejscowości Międzyzdroje, a kolejny 10-08-2023 w miejscowości Międzyzdroje.

Miły Pan, właśc. Piotr Kołaczyński (ur. 31 maja 1996 w Warszawie) – polski wokalista wykonujący muzykę z pogranicza gatunków muzycznych disco polo i dance. MiłyPan w ekspresowym tempie podbił scenę disco polo i stał się jednym z najpopularniejszych muzyków w kraju. MiłyPan porwał polską scenę muzyczną takimi kawałkami jak “Królowa” i “Małolatki”. Obie nutki mają ponad sto milionów wyświetleń na YT. Najbliższy koncert 27-letniego artysty ma się odbyć 13-07-2023 w miejscowości Międzyzdroje, a kolejny 15-07-2023 w miejscowości Nowy Staw

Wideo z YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://bfan.link/madagaskar

Tekst nagrania “MADAGASKAR”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie

źródło: disco-polo.info, | fakt.pl, polsat.pl, bestsellery.zpav.pl, voxfm.pl, ddtorun.pl, disco-polo.info, se.pl, voxfm.pl, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne?

Powiązane wpisy