Dua Lipa – Dance The Night

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka angielskiej piosenkarki Duy Lipy zatytułowana “Dance The Night”. Kawałek został wydany 25 maja 2023 jako główny singiel ścieżki dźwiękowej z ‘Barbie: The Album’, ścieżki dźwiękowej do amerykańsko-brytyjskiej komedii fantasy Barbie z Margot Robbie i Ryanem Goslingiem w rolach Barbie i Kena i w reżyserii Grety Gerwig. Płyta ‘Barbie: The Album’ ukazała się 21 lipca 2023 roku, nakładem wytwórni płytowej Atlantic. Tego samego dnia w USA i Polsce odbyła się premiera filmu Barbie. Soundtrack wypełniają nowe nutki światowych megagwiazd, w tym KAROL G, Nicki Minaj i Ice Spice, Lizzo, Charli XCX, PinkPantheress, Ava Max, Dominic Fike, The Kid LAROI i nie tylko. Producentami są: Andrew Wyatt, BloodPop®, Chase Worrell, Cirkut, Count Baldor, Danielle Haim, Denis Kosiak, EASYFUN, FINNEAS, GAYLE, Henry Kwapis, Jason Kellner, Kevin Parker, Louis Bell, Mark Ronson, Ovy On The Drums, Picard Brothers, PinkPantheress, Reed Berin, Ricky Reed, RIOTUSA, Rostam, Ryan Raines, Space Primates oraz watt.

Gatunki nowej piosenki to Disco[źródło]https://en.wikipedia.org/wiki/Dance_the_Night. Materiał napisali: Dua Lipa, Andrew Wyatt, Caroline Ailin oraz Mark Ronson. Kompozycja została wyprodukowana przez Marka Ronsona, Picard Brothers i Andrewa Wyatta.

Muzyka kawałka zachęca do tańca. Numer trafił do najnowszego zwiastuna filmu Barbie.

Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel znalazł się w TOP5 na 29 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na 10 listach. Kawałek na liście Olia (Oficjalna Lista Airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych – lokalnych i ogólnopolskich – na terenie Polski. Nazwa Olia w 2023 roku zastąpiła nazwę AirPlay – Top]) zajął pozycję numer 8, na liście OLiS – single w streamie (Oficjalna Lista Sprzedaży – single w streamie [cotygodniowa lista przebojów, klasyfikująca 100 najpopularniejszych utworów muzycznych w serwisach strumieniowych na terenie Polski]) zajął pozycje numer 16, na liście UK Singles (OCC) numer 3, na liście US Billboard Hot 100 numer 7, na liście US Adult Contemporary (Billboard) numer 13, na liście US Adult Top 40 (Billboard) numer 5, na liście US Dance/Mix Show Airplay (Billboard) numer 9, a na liście US Mainstream Top 40 (Billboard) numer 6. Materiał zdobył certyfikat złotej płyty (dostęp 08.2023).

Nutka zajęła nastepujące pozycje na playlistach:

PozycjaNazwa playlistyKanał
45Top 100 Music Videos GlobalYouTube Music Global Charts
31Top 100 Songs GlobalYouTube Music Global Charts
41Top 100 Songs United StatesYouTube Music Global Charts
54Top 100 Music Videos United StatesYouTube Music Global Charts
5Top 50 – GlobalSpotify
12Top 50 – USASpotify
2Top 50 – United KingdomSpotify
5Top Songs – GlobalSpotify

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YT ukazał się 26 maja 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 76 088 444 wyświetleń na Youtube. Wideoklip zawiera epizodyczną rolę reżyserki Barbie, Grety Gerwig, oraz fragmenty filmu z Margot Robbie, Issą Rae, Emmą Mackey i innymi członkami obsady. Nie zabrakło w nim tańca i pięknych strojów. Dua Lipa i tancerki w klipie są ubrane w nową kolekcję artystki La Vacanza, która została stworzona we współpracy z Donatella Versace dla domu mody Versace.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 27-letniej Angielki pt. „New Rules”, który na Youtube ma już 2,9 mld wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „New Rules” podbił listy przebojów na całym świecie. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel “New Rules” znalazł się w TOP5 na 32 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na 13 listach. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień. W 2023 roku lista ta została przemianowana na Olia – Oficjalna Lista Airplay) zajął pozycję numer 5, na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 3, na liście UK Singles (OCC) numer 1, na liście US Billboard Hot 100 numer 6, na liście US Adult Contemporary (Billboard) numer 18, na liście US Adult Top 40 (Billboard) numer 7, na liście US Dance Club Songs (Billboard) numer 1, na liście US Dance/Mix Show Airplay (Billboard) numer 1, na liście US Latin Pop Airplay (Billboard) numer 40, na liście US Mainstream Top 40 (Billboard) numer 1, a na liście US Rhythmic (Billboard) numer 4. Nutka była pierwszą kompozycją artystki w TOP10 na amerykańskiej liście Billboard Hot 100. Materiał w Polsce i Francji zdobył certyfikat diamentowej płyty (dostęp 08.2023).

Przełomowy numer “New Rules” zapewnił Due Lipie tytuł najmłodszej solistki z 1,5 miliarda odsłon na YouTube – czytamy w serwisie muzyka.interia.pl w artykule opublikowanym w dniu 4 czerwca 2021 roku.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://bit.ly/DuaLipaDTN

Tekst nagrania “Dance The Night”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Artysta/ści

Dua Lipa to jedna z najpopularniejszych wokalistek pop na świecie[źródło]rozrywka.radiozet.pl 26.08.2021. Światową popularność przyniosła jej debiutancka płyta[źródło]hi-fi.com.pl. Angielka zapisała się na kartach historii w 2018 roku, jako pierwsza solistka z pięcioma nominacjami do BRIT[źródło]wpna.fm 4 czerwca 2021. Wykonawczyni otrzymała liczne wyróżnienia. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że piosenkarka otrzymała m.in. sześć nagród Brit Awards i trzy nagrody Grammy (dostęp 08.2023)[źródło]Wikipedia. Warto wspomnieć, że w polskich radiach ostatnio popularna jest nutka artystki zatytułowana “Cold Heart” (oraz Elton John), której możecie posłuchać na tej stronie.[źródło]olis.pl

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych wykonawczyni zamyka wydany 27 marca 2020 roku krążek ‘Future Nostalgia’, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Warner Bros. Płyta jest utrzymana w gatunkach Disco, dance-pop oraz synth-pop i zawiera 11 numerów. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że płyta znalazła się w TOP5 na 33 listach albumów, w tym na pierwszym miejscu na 15 listach. Krążek na polskiej liście albumów (ZPAV) zajął pozycję numer 4, na liście UK Albums (OCC) numer 1, a na liście US Billboard 200 numer 3. Materiał zdobył certyfikat dwukrotnie diamentowej płyty (w Polsce czterokrotnie platynowej). “Future Nostalgia” zyskała szerokie uznanie krytyków muzycznych. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 88/100, na podstawie 19 recenzji. Prestiżowy serwis allmusic.com przyznał wydawnictwu 4,5 z 5 możliwych gwiazdek. “Future Nostalgia” to drugi studyjny album wykonawczyni (dostęp 08.2023).

„Krążek ma bardzo dyskotekowy klimat. Wydaje mi się, że czerpałam wiele inspiracji z brzmienia kawałków «Electricity» i «One Kiss»” – powiedziała Dua.

— Mam nadzieję, że mój album sprawi, że się uśmiechniesz i zatańczysz — powiedziała Dua na Instagramie.

“«Future Nostalgia» to album, który jest przede wszystkim zabawą na całego, to współczesna odpowiedź na nieśmiertelne disco. Kiedy w 2006 roku skutecznie nam o tym przypomniała Madonna, tak teraz Dua Lipa wjeżdża dyskotekowym hymnem na parkiety i już wiemy, że będziemy się przy tym świetnie bawić” – napisano w recenzji krążka w serwisie kultura.onet.pl i dano mu ocenę 5/6.

Podczas 63. dorocznej edycji nagród Grammy ‘Future Nostalgia’ została nominowana do tytułu Album of the Year i zdobyła nagrodę w kategorii Best Pop Vocal Album..

[album – źródło]Wikipedia, rozrywka.radiozet.pl, kultura.onet.pl, i?
Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.

źródło: genius.com, jazzsoul.pl, allaboutmusic.pl, olis.pl, chartex.com, | radiozet.pl?, muzyka.interia.pl, rozrywka.radiozet.pl, hi-fi.com.pl, wpna.fm, olis.pl, kultura.onet.pl, Google, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl