Kwiat Jabłoni – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Kwiat Jabłoni to: “Dom”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://kwiatjabloni.lnk.to/dom

O utworze

W sieci ukazała się nowa piosenka polskiego zespołu Kwiat Jabłoni zatytułowana “Dom”. Kawałek ten to drugi singiel z krążka grupy zatytułowanego ‘Pokaz Slajdów’, którego premiera jest zaplanowana na 13 października 2023 roku. Pierwszym singlem promującym wydawnictwo był numer “Od nowa”. W artykule opublikowanym w serwisie jazzsoul.pl w dniu 4 sierpnia 2023 czytamy, że płyta ma być promowana podczas jesiennej trasy koncertowej i że duet ma odwiedzić największe hale eventowe w Polsce.

Gatunek nowej piosenki to pop[źródło]https://music.apple.com/us/album/dom-single/1699227353. Autorem tekstu jest Jacek Sienkiewicz. Muzyka: Jacek Sienkiewicz.

Tą nutką formacja wraca do brzmień, które mogą kojarzyć się z dotychczasowym dorobkiem Kasi i Jacka.

Pozycja nutki na playlistach
PozycjaNazwa playlistyKanał
9Alternatywna PolskaSpotify
Pozycja nutki na listach przebojów
PozycjaNazwa listyPlatforma
29YouTube Top 200 Videos Chart
in Music Category Poland 2023
YouTube
54YouTube Top Music Videos
Chart Poland 2023
YouTube
65YouTube Top Songs
Chart Poland 2023
YouTube

Wideo do nowego utworu na YouTube ukazało się 4 sierpnia 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 413 339 wyświetleń na YT i jest na pozycji numer 54 w kategorii najpopularniejszych teledysków.

W opisie pod wideo czytamy m.in.:
Album [‘Pokaz Slajdów’ – przyp. red.] dostępny jest już w przedsprzedaży: https://kwiatjabloni.pl/pokazslajdow

Czy produkcja powtórzy sukces hitu duetu pt. “Szary świat” (sanah), który na Youtube ma już 49 mln wyświetleń? Zobaczymy. Kawałek “Szary świat” na listach AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień. W 2023 roku lista ta została przemianowana na Olia – Oficjalna Lista Airplay) oraz AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 1. Materiał zdobył certyfikat diamentowej płyty (dostęp 08.2023).

Pozycja nutki “Szary świat” na playlistach
PozycjaNazwa playlistyKanał
46Top 100 Songs PolandYouTube Music Global Charts
23Polskie hity 2022Spotify
Pozycja nutki na listach przebojów
PozycjaNazwa listyPlatforma
114Apple Music Top 200
Daily Chart Poland 2023
Apple

Kwiat Jabłoni to obecnie jedna z najpopularniejszych polskich grup. Dwie podwójnie platynowe płyty, miliony wyświetleń wideoklipów i wyprzedane koncerty[źródło]rozrywka.radiozet.pl 6.07.2023. Warto wspomnieć, że w polskich radiach ostatnio popularna jest nutka artystów zatytułowana “Od nowa”, której możecie posłuchać na tej stronie.[źródło]olis.pl

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych formacji zamyka wydany 22 lipca 2022 roku krążek ‘Wolne serca’, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Agora. Płyta zawiera 10 numerów. Producentem materiału jest Tomasz Lipiński. Wśród gości na krążku usłyszymy: Igo, Jucho, Kasię Lins, Kubę Kawalca, Miuosha, Natalię Grosiak, Natalię Kukulską oraz Sanah. Jest to ich trzeci album studyjny. Wydawnictwo zadebiutowało na 2. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS.
[album – źródło]Wikipedia, genius.com
Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.

Najbliższy ich koncert ma sie odbyć 23-09-2023 w miejscowości Warszawa, a kolejny 4-11-2023 w miejscowości Szczecin.

Tekst nagrania “Dom”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

źródło: music.apple.com, chartex.com, jazzsoul.pl, allaboutmusic.pl, | chartex.com, empik.com, rozrywka.radiozet.pl, olis.pl, genius.com, Youtube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne?

Lista utworów

1. #Hot16Challenge2
2. Bankiet
3. Buka
4. Byle jak
5. Chodźmy nad wodę
6. Czekam na lepszy dzień
7. Dziś późno pójdę spać
8. Drogi proste
9. Dzień dobry
10. Od nowa
11. Dom

Pozostałe utwory są na tej stronie
Ostatnio wystąpili również gościnnie w utworze “Pochodnia” u boku T.Love.

Biogram

Kwiat Jabłoni – polski zespół muzyczny z Warszawy. Na Wikipedii czytamy że, grupę tworzą rodzeństwo Katarzyna Sienkiewicz i Jacek Sienkiewicz (dzieci Kuby Sienkiewicza)(dostęp 08.2023), a sama formacja oficjalnie funkcjonuje od marca 2018. Gatunki ich muzyki to folk, pop, elektronika, folk pop, indie pop i indie folk.

Ich debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Niemożliwe” ukazała się 1 lutego 2019 roku nakładem wytwórni płytowej Agora i jest utrzymana w gatunkach Folk oraz Pop. Album zawiera 12 piosenek. Wydawnictwo zadebiutowało na 7. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Materiał zdobył certyfikat dwukrotnie platynowej płyty (dostęp 08.2023).

“Są to autorskie, refleksyjne piosenki z polskimi tekstami wykonane na dwa głosy, mandolinę i fortepian, wzbogacone elektronicznymi brzmieniami. Ta nietypowa mieszanka sprawia, że muzyka Kwiatu Jabłoni wymyka się typowym gatunkom, ciężko ją zaszufladkować” – czytamy w serwisie empik.com o “Niemożliwe”.

“Kwiat Jabłoni to radosny punkt na mapie polskich nowości muzycznych w 2019 roku. Kasia i Jacek debiutują jako duet mający wiele do powiedzenia oraz zaoferowania. Z pomysłem na siebie i pogodą ducha wkraczają pewnym krokiem w muzyczny świat” – napisał Piotr Krajewski w recenzji wydawnictwa w serwisie allaboutmusic.pl i dał mu ocenę 9/10.

Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.
Czytaj więcej

źródło: pl.wikipedia.org, allaboutmusic.pl, tekstowo.pl

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl