Ed Sheeran – Celestial

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka brytyjskiego piosenkarza Eda Sheerana zatytułowana “Celestial”.

Gatunek nowej piosenki to pop[źródło]discogs.com. Materiał napisali: Ed Sheeran, Johnny McDaid oraz Steve Mac. Kompozycja została wyprodukowana przez Eda Sheerana i brytyjskiego producenta Steve’a Maca[źródło]genius.com.

Singiel “Celestial” to następca singla “Groundwork” (nagranego wraz z Big Narstie i Papoose).

Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 29 września 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 17 562 371 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Yuichi Kodama.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 31-letniego Brytyjczyka pt. “Shape of You”, który na Youtube ma już 5,8 mld wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że kawałek „Shape of You” zajął pierwsze miejsce na 54 listach przebojów, w tym na US Billboard Hot 100 (później stając się najlepiej wykonaną piosenką 2017 roku), a także na listach singli w Wielkiej Brytanii, Australii i Kanadzie. Utrzymał się na pierwszym miejscu przez rekordową liczbę 16 kolejnych tygodni na Canadian Hot 100, a także 14 kolejnych tygodni na brytyjskiej liście singli i 12 kolejnych tygodni na liście Billboard Hot 100. 10 grudnia 2018 r. nutka stała się pierwszą kompozycją, która dotarła do 2 miliardów strumieni na Spotify. W artykule opublikowanym w dniu 2017-09-24 w serwisie allaboutmusic.pl czytamy: Shape Of You z wynikiem 1,318,420,396 odtworzeń jest już najczęściej odtwarzaną piosenką na Spotify. Wygrywa z One Dance Drake’a, które na Spotify przesłuchano już 1,317,143,742 razy. Była to również najczęściej odtwarzana piosenka dekady na Spotify z 2,4 miliardami strumieni do grudnia 2019 r. Był to najlepiej sprzedający się kawałek 2017 roku i dekady w Wielkiej Brytanii. Nutka była najlepiej sprzedającą się kompozycją roku 2017 i drugą najlepiej sprzedającą się piosenką cyfrową na świecie. W 2019 roku kawałek został uznany za utwór numer jeden na liście Billboard Mainstream Top 40 w dekadzie 2010 roku. „Shape of You” był nominowany do brytyjskiego singla roku i brytyjskiego teledysku roku podczas Brit Awards 2018. Nutka zdobyła nagrodę Grammy w kategorii Best Pop Solo Performance na 60. dorocznym rozdaniu nagród Grammy. W 2018 roku Billboard uznał „Shape of You” za dziewiątą najbardziej udaną kompozycję wszechczasów, gdy magazyn świętował 60. rocznicę powstania Hot 100. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 1, a także na polskiej liście Dance Top 50 zajął najwyższą pozycję numer 1. Materiał zdobył certyfikat pięciokrotnie diamentowej płyty[źródło]Google, Youtube, Wikipedia.

Ed Sheeran to jeden z najpopularniejszych wokalistów na świecie. W ostatnich latach artysta nagrał mnóstwo przebojów i sprzedał miliony płyt[źródło]radiozet.pl 2.06.2021. Ed karierę muzyczną zaczął w 2005 roku. Jego kariera przyspieszyła, gdy nagrał piosenkę przewodnią noszącą tytuł “I See Fire”[źródło]plotek.pl. W artykule opublikowanym w serwisie allaboutmusic.pl w dniu 24 kwietnia 2022 czytamy: Dla Sheerana bieżący rok jest pełen muzycznych kolaboracji oraz bawienia się gatunkami. Na początku 2022 mieliśmy szansę usłyszeć nową, rockową wersję Bad Habits z Bring Me The Horizon, potem muzyk współpracował z Taylor Swift nad remixem piosenki The Jocker and The Queen, a niedawno dostaliśmy, aż dwa utwory inspirowane muzyką latynoską – Bam Bam z Camilą Cabello oraz Sigue z J Balvinem. Warto wspomnieć, że w polskich radiach ostatnio popularna jest nutka artysty zatytułowana “Merry Christmas” (nagrana wraz z Eltonem Johnem), której możecie posłuchać na tej stronie[źródło]bestsellery.zpav.pl.

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych muzyka zamyka wydany 29 października 2021 roku krążek ‘=’ (en.: “equals”, pl.: “równa się”), który ukazał się nakładem wytwórń płytowych Atlantic i Asylum. Album jest utrzymany w gatunkach pop i R&B. Standardowa edycja płyty zawiera 14 numerów. Jest to jego piąty album studyjny. Materiał zdobył certyfikat podwójnie platynowej płyty. Wydawnictwo osiągnęło pierwsze miejsce w Australii, Belgii, Kanadzie, Danii, Francji, Niemczech, Irlandii, Włoszech, Litwie, Holandii, Nowej Zelandii, Szkocji, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Krążek na polskiej liście albumów ZPAV zajął pozycję numer 3. Po wydaniu “=” otrzymał mieszane recenzje od krytyków muzycznych, którzy docenili pojawiające się eksperymenty dźwiękowe Sheerana, ale mimo to skrytykowali jego produkcję. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 59/100, na podstawie 13 recenzji. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 3,5 z 5 możliwych gwiazdek.

“Wydaje mi się, że Equals jest i będzie swego rodzaju podsumowaniem całej twórczości Sheerana, zbiorem bezpiecznych kawałków, które domykają klamrą matematyczną sagę w dziejach Eda” – napisała Patrycja Szydlak w recenzji krążka w serwisie allaboutmusic.pl i dała mu ocenę 3,5 na 5 możliwych gwiazdek.

„Ed Sheeran ewoluując jako artysta nie boi się wkraczać na nowe terytorium. Płyta będąca następcą „÷” (Divide), to próba oszacowania własnego życia i ludzi, którzy je wypełniają. […] Muzycznie „=” to bogata paleta od charakterystycznych dla Eda gitarowych utworów i ballad na najwyższym poziomie, po mocniejsze, pełne euforii produkcyjne momenty” – napisano w informacji prasowej.

Świąteczna edycja albumu została wydana 3 grudnia 2021 roku. Zawiera jedyny gościnny występ innego angielskiego piosenkarza i autora piosenek Eltona Johna w nutce „Merry Christmas”, podczas gdy standardowa edycja płyty nie ma żadnych gościnnych występów.

Krążek ‘=’ to następca krążka ‘No.6 Collaborations Project’ (2019).

Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć 24 stycznia 2023 r w Wellington, New Zealand, The Opera House Wellington, a kolejny następnego dnia w tym samym miejscu.

Wideo z YouTube

Teledysk dostępny jest na tej stronie.

Kompozycja w YouTube Music

Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music.

Tekst nagrania “Celestial”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

źródło: discogs.com, genius.com, | allaboutmusic.pl, radiozet.pl, plotek.pl, bestsellery.zpav.pl, Google, Youtube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl