George Ezra – I Went Hunting

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka brytyjskiego piosenkarza George’a Ezry zatytułowana “I Went Hunting”. Singiel promuje najnowszy krążek studyjny artysty zatytułowany ‘Gold Rush Kid’, który ukazał się 10 czerwca 2022 roku nakładem wytwórni płytowej Columbia. Album jest utrzymany w gatunku Indie Rock. Płyta zawiera 12 numerów. Jest to jego trzeci album studyjny. Materiał zdobył certyfikat srebrnej płyty. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że krążek znalazł się w TOP10 na 7 listach albumów. Wydawnictwo na polskiej liście albumów (ZPAV) zajęło pozycję numer 26, a na UK Albums (OCC) zajęło najwyższą pozycję numer 1. Serwis NME przyznał wydawnictwu ocenę 3 z 5 możliwych gwiazdek, także dziennik The Guardian przyznał wydawnictwu ocenę 3 z 5 możliwych gwiazdek. W artykule opublikowanym w serwisie rytmy.pl w dniu 31 stycznia 2022 (tj. przed ukazaniem się płyty) czytamy o ‘Gold Rush Kid’: Złoży się na niego dwanaście poruszających i wzniosłych kompozycji, nad którymi muzyk pracował ze swoim wieloletnim współpracownikiem – Joelem Pottem. Każda z nich została napisana i wyprodukowana w Londynie.[źródło]Wikipedia, discogs.com, rytmy.pl

Sam Ezra tak pisze o albumie:

„Gold Rush Kid”? To ja! Te piosenki brzmią jak ja i właśnie to je łączy.

“Cały album nie zaskoczył mnie niczym szczególnym i odrobinę rozczarował. Być może jestem zbyt mocno przywiązana do Staying at Tamara’s, być może zmienił się mój gust. Czy mam zbyt wysokie wymagania? Nie można przecież powiedzieć, że Gold Rush Kid odstaje jakością od poprzednich dzieł Ezry. Niestety to już tylko album, nie dzieło” – napisała Katarzyna Latała w recenzji krążka w serwisie allaboutmusic.pl.

Gatunki piosenki to piosenka autorska. Autorami tekstu są Joel Pott oraz George Ezra. Kompozycja została wyprodukowana przez brytyjskiego producenta Joela Potta.

Kawałek jest oparty na spokojnej melodii.

„This is the next track from Gold Rush Kid that I wanted you to hear because it’s comes at a point in the record where there’s this shift in feeling and these songs are some of the most introspective I can remember having ever been while writing. When I hear this song, I’m still very grateful to George from the past for being able to put into words something that at times feels impossible to explain.” — via Facebook[źródło]genius.com

Singiel “I Went Hunting” to następca singla “Green Green Grass”.

Oficjalny teledysk na YT ukazał się 2 czerwca 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 104 082 wyświetleń na Youtube.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 29-letniego Brytyjczyka pt. “Shotgun”, który na YouTube ma już 310 mln wyświetleń? Zobaczymy. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel “Shotgun” znalazł się w TOP10 na 20 listach przebojów. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 2. W zestawieniu najpopularniejszych utworów w stacjach radiowych – Airplay za 2019 rok nutka zajęła pozycję numer 94. Kompozycja na liście UK Singles (OCC) zajęła najwyższą pozycję numer 1, na liście US Adult Top 40 (Billboard) numer 15, na liście US Dance Club Songs (Billboard) numer 5, na liście US Hot Rock & Alternative Songs (Billboard) numer 7, a na liście US Mainstream Top 40 (Billboard) numer 35. Kawałek otrzymał nominację do Brit Awards w kategorii British Single of the Year. Materiał zdobył certyfikat dwunastokrotnie platynowej płyty[źródło]Google i Wikipedia.

George Ezra to brytyjski muzyk, zdobywca nagrody BRIT oraz wielu platynowych płyt[źródło]KM i newsroom.sonymusic.pl 17 maja 2022. Artysta popularność zdobył m.in. dzięki przebojowi „Shotgun”, który pochodzi z płyty ‘Staying At Tamara’s’[źródło]meloradio.pl. Muzyk w przyszłym roku ma wystapić w Polsce. Artysta ma dać koncert 19 lut 2023 w Warszawie (Torwar). Natomiast najbliższy koncert muzyka ma się odbyć na wydarzeniu pn. Boardmasters Festival, które ma mieć miejsce w dniach 10-14 sierpnia 2022 w Newquay, UK.

Posłuchaj tego nagrania w formacie MP3 na YouTube Music.
źródło: discogs.com, rytmy.pl, empik.com, allaboutmusic.pl, | newsroom.sonymusic.pl, meloradio.pl, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl