Igo – Helena

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskich piosenkarza Igo zatytułowana “Helena”. Kawałek jest pierwszym singlem zwiastującym nowym rozdział muzyczny oraz pierwszy solowy krążek artysty. Tytuł nutki nie jest przypadkowy. Helena, to imię córeczki Igo, która przyszła na świat pod koniec 2021 roku.

Utwór przeszedł wiele metamorfoz i miał wiele rozpoczętych tekstów. Za każdym razem kiedy wydawało nam się że już to mamy, wyczuwałem że warto jeszcze poczekać, że w moim życiu wydarzy się coś jeszcze, co nada utworowi emocjonalnego blasku – powiedział Igo.

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorem tekstu jest Igor Walaszek, natomiast kompozytorami są: Bartosz Dziedzic oraz Aleksander Krzyżanowski (autorzy ostatniego hymnu Męskiego Grania, I Ciebie też, bardzo).

Teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 5 stycznia 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 564 072 wyświetleń na YT.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu Igo pt. “Sobie i Wam” (nagranego wraz z Nosowską, Organkiem i Zalewskim w ramach Męskie Granie Orkiestra 2019), który na YouTube ma już 47 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Sobie i Wam” na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 2, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 3. Materiał zdobył certyfikat platynowej płyty. Męskie Granie to ogólnopolska trasa koncertowa, której inicjatorem i pomysłodawcą jest marka Żywiec. W wydarzeniu biorą udział czołowi polscy muzycy oraz twórcy sztuk wizualnych. Pierwsza odsłona projektu miała miejsce w 2010 roku. Celem projektu Męskie Granie jest zaprezentowanie twórczego oblicza polskiej sceny muzycznej oraz zachęcenie słuchaczy do muzycznych eksperymentów.

Igo to postać doskonale znana już miłośnikom polskiej muzyki elektronicznej. Przypomnijmy, że najbardziej znany jest z działalności w wykonującym muzykę taneczną duecie o nazwie Bass Astral x Igo, którzy stworzył razem z basistą Kubą Traczem.

W artykule opublikowanym w serwisie polskieradio.pl, którego ostatnia aktualizacja była w dniu 11.08.2021 czytamy o Bass Astral x Igo:

“Jeden z najciekawszych zespołów polskiej sceny muzyki elektronicznej ostatnich lat niespodziewanie ogłosił zakończenie działalności. Fanom na otarcie łez pozostaje nowa płyta, która ma się ukazać jeszcze w tym miesiącu, oraz zaplanowana na jesień pożegnalna trasa koncertowa.”

Najbliższy koncert Igo ma się odbyć 25-03-2022 w miejscowości Kraków, a kolejny 27-03-2022 w miejscowości Wrocław.

Wideo na YouTube
Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych
https://umusicpl.lnk.to/Igo_Helena

Tekst nagrania “Helena”
Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

źródło: muzyka.dziennik.pl, rytmy.pl, shazam.com, | gala.pl, polskieradio.pl, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne

Powiązane wpisy

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl