James Blunt – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Jamesa Blunta to: “The Girl That Never Was”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://jamesblunt.lnk.to/TheGirlThatNeverWas

O utworze

W sieci ukazała się nowa piosenka brytyjskiego piosenkarza Jamesa Blunta zatytułowana “The Girl That Never Was”. Kawałek to trzeci singiel zapowiadający nowy krążek Artysty zatytułowany ‘Who We Used to Be’, który ma sie ukazać 27 października 2023 roku nakładem wytwórni płytowej Atlantic.

Gatunek nowej piosenki to Pop[źródło]https://www.shazam.com/pl/track/672899817/the-girl-that-never-was. Materiał napisali: James Blunt, George Tizzard i Rick Parkhouse. Kompozycja została wyprodukowana przez Reda Triangle.

Lyric Video do nowego utworu na YouTube ukazało się 4 października 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu wideo ma 163 692 wyświetleń na YT.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 49-letniego Artysty (wiek według Wikipedii) pt. “You’re Beautiful”, który na YouTube ma już 736 mln wyświetleń? Zobaczymy. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel “You’re Beautiful” znalazł się w TOP5 na 30 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na 17 listach. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień. W 2023 roku lista ta została przemianowana na Olia – Oficjalna Lista Airplay) zajął pozycję numer 3, na liście US Mainstream Top 40 (Billboard) numer 5, na liście US Adult Alternative Songs (Billboard) numer 4, a na listach UK Singles (OCC), US Billboard Hot 100, US Adult Top 40 (Billboard), US Adult Contemporary (Billboard) oraz US Pop 100 (Billboard) numer 1. Materiał zdobył certyfikat czterokrotnie platynowej płyty (dostęp 10.2023).

James Blunt popularność zdobył w 2004 roku, kiedy wydał swój wielki przebój “You’re Beautiful”[źródło]ebilet.pl. Artysta zdobył m.in. dwie nagrody Brit Awards, jedną nagrodę MTV Europe Music Awards i otrzymał 5 nominacji do Grammy[źródło]meloradio.pl, Wikipedia 10.10.2023. Warto wspomnieć, że w polskich radiach ostatnio popularna jest nutka artysty zatytułowana “Beside You”, której możecie posłuchać na tej stronie.[źródło]olis.pl

Na Wikipedii możemy zobaczyć, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych Muzyka zamyka wydany 25 października 2019 roku krążek ‘Once Upon a Mind’, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Atlantic. Album jest utrzymany w gatunkach Pop i folk-pop. Standardowa edycja płyty zawiera 11 numerów. Jest to jego szósty album studyjny. Producenci: Dan Priddy, Jimmy Hogarth, Mark Crew, Matt Prime, Mike Wise, Sam Klempner, Steve Robson oraz TMS. Materiał zdobył certyfikat złotej płyty. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy też zobaczyć, że płyta znalazła się w TOP20 na 9 listach albumów. Krążek na liście UK Albums (OCC) zajął pozycję numer 3, a na liście US Top Album Sales (Billboard) numer 71. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 3 z 5 możliwych gwiazdek (dostęp 10.2023).

“Po eksperymentach z elektronicznym brzmieniem na ostatnim albumie, James Blunt wraca do tego, w czym jest najlepszy. “Once Upon A Mind” to klasyczne piosenki, które poruszają serce i umysł” – czytamy w serwisie empik.com.

[źródło]Wikipedia, genius.com, empik.com
Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.

Najbliższy koncert Artysty ma się odbyć 20 lutego 2024 w Rennes, France, Le Liberté, a kolejny 21 lutego 2024 w Lille, France, Zénith Arena de Lille.

Tekst nagrania “The Girl That Never Was” (album Deluxe)

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

źródło: shazam.com, meloradio.pl, | ebilet.pl, meloradio.pl, olis.pl, genius.com, empik.com, YouTube, Wikipedia, i inne?

Lista utworów

1. 1973
2. 2005
3. 5 Miles
4. Adrenaline
5. All the love I ever needed
6. Alright Tonight
7. Always hate me
8. Annie
9. Bartender
10. Beside You
11. The Girl That Never Was

Pozostałe utwory są na tej stronie
Ostatnio wystąpił również w utworze “Can’t Forget You” u boku Jamesa Cartera i Ofenbacha.

Biogram

James Blunt, właściwie James Hillier Blount (ur. 22 lutego 1974 w Tidworth w hrabstwie Wiltshire) – brytyjski piosenkarz. Zdobył światową sławę dzięki singlom “You’re Beautiful” i “Goodbye My Lover”. Gatunki jego muzyki to Pop rock, folk rock, folk pop i soft rock.

Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że 11 października 2004 roku, nakładem wytwórni płytowej Atlantic ukazała się jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana ‘Back to Bedlam’. Album jest utrzymany w gatunkach Alternative rock, pop rock oraz folk rock i zawiera 10 piosenek. Producenci: Jimmy Hogarth i Tom Rothrock. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy też zobaczyć, że płyta znalazła się w TOP10 na 27 listach albumów, w tym na pierwszym miejscu na 16 listach. Krążek na liście UK Albums (OCC) zajął pozycję numer 1, na liście US Billboard 200 numer 2, na liście US Heatseekers Albums (Billboard) numer 1, na liście US Top Catalog Albums (Billboard) numer 32, na liście US Top Rock Albums (Billboard) numer 1, a na liście US Top Tastemaker Albums (Billboard) numer 5. Materiał zdobył certyfikat diamentowej płyty (dostęp 10.2023). Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 4 z 5 możliwych gwiazdek, natomiast BBC Collective przyznał wydawnictwu ocenę 5/5.
Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.
Czytaj więcej

źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org, genius.com, tekstowo.pl

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl