Jann – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Janna to: “Gladiator”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz.

Wideo z YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://bfan.link/gladiator-2

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza Janna zatytułowana “Gladiator”.

Gatunek nowej piosenki to indie pop[źródło]https://pl.wikipedia.org/wiki/Gladiator_(singel_Janna). Autorem tekstu jest Jann. Muzyka: Jann.

Anglojęzyczny kawałek zajął 2. miejsce w konkursie Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję!, stanowiącym polskie eliminacje na 67. Konkurs Piosenki Eurowizji (2023).

Nutka na liście OLiS – single w streamie (Oficjalna Lista Sprzedaży – single w streamie [cotygodniowa lista przebojów, klasyfikująca 100 najpopularniejszych utworów muzycznych w serwisach strumieniowych na terenie Polski]) zajęła pozycje numer 2[źródło]olis.pl, natomiast na liście Billboard Poland Songs numer 2.

W artykule opublikowanym w serwisie eurowizja.org w dniu 1 marca 2023 czytamy, że propozycja na Eurowizję dotarła na sam szczyt playlisty Viral 50 Polska i że to tym większa niespodzianka, że żaden inny kawałek z selekcji Tu bije serce Europy nie znajduje się w czołowej pięćdziesiątce rankingu.

Oficjalne wideo do nowego utworu na YouTube ukazało się 14 października 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 3 000 854 wyświetleń na YT i jest na pozycji numer 15 w kategorii najpopularniejszych teledysków. Reżyser & Kierownik zdjęć: Jann, Adam Romanowski / High Spot.

Widać po ilości wyświetleń, że produkcja przebiła sukces materiału artysty pt. “Promise”, który na YT ma 253 tys. wyświetleń. Dodajmy, że produkcja “Promise” na liście Viral 50 Polska zajęła pozycję numer 38.

Tekst nagrania “Gladiator”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Co słychać ostatnio u Janna?

Jann to nowa twarz na polskim rynku muzycznym. Choć nie wygrał eurowizyjnych preselekcji, to zyskał rozpoznawalność i uwielbienie słuchaczy[źródło]zwierciadlo.pl 15 marca 2023. Najbliższy jego koncert ma się odbyć 15.04.2023 w Warszawie.

źródło: vibez.pl, eurowizja.org, | zwierciadlo.pl, YouTube, eska.pl, i inne?

Lista singli

Poniższa tabela może nie zawierać aktualnych danych dotyczących pozycji na listach.

RokTytułNajwyższe pozycje na listach
POL
Streaming
[26]
Billboard
[27]
Apple Music
[28]
2020„Do You Wanna Come Over?”
2021„One Missed Call”
„Body Temperature”
2022„Smile”[d]
„Promise”
„Gladiator”222
„–” oznacza, że singel nie był notowany na danej liście.

Biogram

Jann, właśc. Jan Rozmanowski (ur. 12 lutego 1999 w Lublinie) – polski piosenkarz i autor tekstów. Przez trzy lata uczęszczał do Szkoły Muzycznej w Garwolinie, której nie ukończył. W latach 2018–2021 studiował wokal na londyńskiej uczelni BIMM. Gatunki jego muzyki to pop i muzyka alternatywna.

Dnia 25 marca 2022 roku, nakładem wytwórni płytowej Fonobo, ukazała się jego płyta EP-ka zatytułowana ‘Power’. Album jest utrzymany w gatunkach Rock oraz Pop i zawiera 5 piosenek.

“»POWER« to płyta bardzo osobista i emocjonalna, a sam jej tytuł stanowi zapowiedź tego, co na niej znajdziemy. Jann jednym słowem określa siebie jako artystę, muzykę, jaką znajdziemy na wydawnictwie, a także tematy, które go nurtują” – czytamy w serwisie empik.com.

“W tym zaledwie pięcio utworowym EP, Jann pokazał swoją wrażliwość, różne strony charakteryzujące jego twórczość, jego inspiracje i doświadczenia. Nie pomyślałbym, że tak dobry kawał muzyki został zrobiony przez Polaków – produkcją płyty zajęli się bracia SARAPATA, którzy na co dzień współpracują z artystami z wytwórni FONOBO Label, do której Jann należy” – napisano w recenzji wydawnictwa w serwisie wybieramkulture.pl.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, discogs.com, empik.com, wybieramkulture.pl