Jax Jones – Where Did You Go ft. MNEK

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka angielskiego producenta Jaxa Jonesa zatytułowana “Where Did You Go” (z gościnnym udziałem brytyjskiego piosenkarza i producenta MNEKA). Nasycony wakacyjną nostalgią taneczny kawałek nawiązuje do imprezowej muzyki pierwszej dekady XX wieku.

Jax Jones i MNEK to nie tylko rozchwytywani producenci, ale i dobrzy kumple. Wcześniej współpracowali przy zdecydowanie bardziej klubowym hicie „House Work” w 2016 roku – czytamy w serwisie djpromotion.com.pl.

Gatunek nowej piosenki to Eurodance. Materiał napisali: Mark Ralph, MNEK, Siba, Jax Jones oraz Wayne Hector. Kompozycja została wyprodukowana przez Jaxa Jonesa.

Singiel “Where Did You Go?” to następca singla “Out Out” (nagranego wraz z Joelem Corry’m featuring Charli XCX i Saweetie). W artykule opublikowanym w serwisie wzielonej.pl w dniu 2022-02-14 czytamy o “Out Out”: Piosenka spędziła 11 tygodni w top 10 listy przebojów w Wielkiej Brytanii i zgromadziła ponad 250 milionów streamów.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 4 lutego 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 3 163 189 wyświetleń na YT.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 34-letniego Anglika pt. “You Don’t Know Me” (z gościnnym udziałem Raye), który na Youtube ma już 273 miliony wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „You Don’t Know Me” osiągnął trzecie miejsce w Wielkiej Brytanii i TOP5 w kilku krajach europejskich, w tym w Niemczech, Irlandii, Belgii i Norwegii. Numer oparty jest na samplach linii basowej M.A.N.D.Y. vs. przebój „Body Language” Booka Shade z 2005 roku. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 12, a na liście AirPlay – TV (lista muzycznych nagrań video z największą liczbą widzów w monitorowanych stacjach TV, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 3. Nutka była nominowana do Brit Awards 2018 w kategorii Brytyjski Singiel Roku. Kompozycja w zestawieniu Airplay 2017 – TOP 100 znalazła się na 48 miejscu. Materiał zdobył certyfikat diamentowej płyty.

Jax Jones to czołowy brytyjski producent na scenie dance, który odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu współczesnego elektronicznego krajobrazu na Wyspach. Artysta na przestrzeni ostatnich lat zdążył się odpowiednio przedstawić radiowym słuchaczom. Serca wielu podbił przebojem “You Don’t Know Me”, choć od tego czasu wydał masę chwytliwych singli. W artykule opublikowanym w serwisie open.fm w dniu 18-03-2022 czytamy: Nominowany do Grammy Jax Jones sprzedał 32 miliony singli i zgromadził 6,7 miliardów odsłuchów. Artysta w tym roku ma wystąpić w Polsce. Muzyk ma dać koncert na wydarzeniu pn. Sunrise Festival, które ma mieć miejsce w dniach 21-24 lip 2022 w Kołobrzegu. Natomiast najbliższy koncert DJ-a ma się odbyć 22 kwietnia 2022 w Manchester, UK, Joshua Brooks.

Uzoechi Osisioma ‘Uzo’ Emenike (ur. 9 listopada 1994), znany pod pseudonimem MNEK, to brytyjski piosenkarz, autor piosenek i producent muzyczny. Był nominowany do nagrody Grammy i otrzymał nagrodę ASCAP Vanguard Award. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “Never Forget You” (nagrany wraz z Zarą Larsson), który ma już 507 mln wyświetleń. Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych 27-letniego muzyka zamyka wydany 7 września 2018 roku krążek ‘Language’.

Wideo dostępne jest na tej stronie.
źródło: wzielonej.pl, djpromotion.com.pl, radiotop.pl, | bestsellery.zpav.pl, eska.pl, shiningbeats.pl, Wikipedia, songkick.com, i inne

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl