Jessie Reyez – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Jessie Reyez to: “Gimme”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz.

Wideo z YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

http://samsmith.world/GimmeID

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka kanadyjskiej piosenkarki Jessie Reyez, angielskiego piosenkarza Sama Smitha oraz jamajskiej piosenkarki Koffee zatytułowana “Gimme”. To nie pierwsza współpraca Kanadyjki i Anglika. Artyści wcześniej współpracowali przy kawałku „Promises”. Oprócz “Gimme” Jessie pojawia się na Glorii jeszcze raz przy okazji nutki ‘Perfect’.

Nowy numer został wydany 11 stycznia 2023 roku jako trzeci singiel ze studyjnego krążka Anglika zatytułowanego ‘Gloria’, który ukazał się 27 stycznia 2023 roku nakładem wytwórni płytowej Capitol. Płyta jest utrzymana w gatunkach Pop, Adult Contemporary i Dance-Pop. Standardowa wersja albumu zawiera 13 numerów. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że płyta znalazła się w TOP10 na 18 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na 4 listach. Materiał na polskiej liscie albumów (ZPAV) zajął pozycję numer 9, na liście UK Albums (OCC) numer 1, a na liście US Billboard 200 numer 7. ‘Gloria’ otrzymała generalnie pozytywne recenzje. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 68/100, na podstawie 17 recenzji. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 3 z 5 możliwych gwiazdek. Maura Johnston z Rolling Stone nazwała Glorię „Najgłębszym jak dotąd albumem Smitha”. Album zawiera gości takich jak Kim Petras, Koffee, Jessie Reyez i Ed Sheeran. Nad płytą pracowali wieloletni współpracownicy Anglika: Jimmy Napes, Stargate, Max Martin i ILYA. Materiał promować ma trasa koncertowa Gloria the Tour, która ma się rozpocząć 12 kwietnia 2023 roku w Sheffield, Anglia, a zakończyć 8 listopada 2023 roku w Auckland, Nowa Zelandia. Dodajmy, że trasa ma też zawitać do Polski – 2 czerwca 2023 ma się odbyć koncert w Warszawie na Służewcu (dostęp 12.03.2023).

“Gloria to dzieło, które miało ogromny potencjał na zostanie najlepszym albumem w karierze Sam Smithów. Mimo to, stanowi kawałek przyjemnej niezobowiązującej muzyki, przy której można spędzić parę przyjemnych chwil” – czytamy w recenzji wydawnictwa w serwisie allaboutmusic.pl.

[album – źródło]Wikipedia, allmusic.com, metacritic.com, rollingstone.com, allaboutmusic.pl

Gatunki nowej piosenki to Dancehall i Pop Rap[źródło]https://www.discogs.com/release/25762429-Sam-Smith-12-Koffee-4-Jessie-Reyez-Gimme. Materiał napisali: Sam Smith, Jimmy Napes, Mikkel Storleer Eriksen, Tor Erik Hermansen, Jessie Reyez oraz Koffee. Kompozycja została wyprodukowana przez Sama Smitha, Jimmy’ego Napesa, norweski duet StarGate i Anju Blaxxa.

Sam już na początku grudnia udostępniał fragmenty nutki.

Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel znalazł się w TOP20 na 4 listach przebojów. Kawałek na liście UK Singles (OCC) zajął pozycje numer 60, a na liście UK Hip Hop/R&B (OCC) numer 35 (dostęp 23.03.2023).

Teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 13 stycznia 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 3 801 756 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Jeano Edwards. Kierownikiem zdjęć do teledysku był Htat Htut.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 31-letniej Kanadyjki pt. „Figures”, który na YouTube ma już 106 mln wyświetleń? Zobaczymy. Singiel „Figures” na liście Canada (Canadian Hot 100) zajął pozycję numer 58, na liście Canada CHR/Top 40 (Billboard) numer 12, na liście Canada Hot AC (Billboard) numer 30, na liście US R&B Digital Song Sales (Billboard) numer 7, a na liście US Rhythmic (Billboard) numer 32. Materiał zdobył certyfikat trzykrotnej platynowej płyty (dostęp 23.03.2023).

Jessie Reyez to nominowana do nagrody Grammy kanadyjska piosenkarka i autorka piosenek o kolumbijskich korzeniach. Warto wspomnieć, że w polskich radiach ostatnio popularna jest nutka artysty Sam Smith zatytułowana “I’m Not Here To Make Friends”, w której gościnnie wystąpiła Jessie Reyez. Kawałka możecie posłuchać na tej stronie.[źródło]olis.pl

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych wykonawczyni zamyka wydany 16 września 2022 roku krążek ‘Yessie’, który ukazał się nakładem wytwórń płytowych FMLY i Island. Album jest utrzymany w gatunku Contemporary R&B. Płyta zawiera 11 numerów. Jest to jej drugi album studyjny. Materiał zawiera tylko jednego gościa – 6lack. Producenci: Anthony Szczachor, Calvin Harris, Daoud, Jessie Reyez, Maneesh, Moose, Phinisey, Pomo, Pop Wansel, Rykeyz i Tim Suby. ‘Yessie’ otrzymał generalnie pozytywne recenzje. W agregatorze recenzji Albumoftheyear krążek otrzymał średni wynik 70/100, na podstawie 2 recenzji. Magazyn Clash przyznał wydawnictwu ocenę 8/10 (dostęp 23.02.2023). Tytuł – własny pseudonim artystki – daje fanom wgląd w intymność tego projektu[album – źródło]discogs.com, Wikipedia, albumoftheyear.org, jazzsoul.pl, genius.com

Najbliższy jej koncert ma się odbyć na wydarzeniu pn. Dreamville Festival, które ma mieć miejsce w dniach 1-2 kwi 2023 w Raleigh, NC, US, a kolejny 29 kwietnia 2023 w Sacramento, CA, US, Discovery Park.

Sam Smith, właściwie Samuel Frederick Smith (ur. 19 maja 1992 w Londynie) – brytyjski piosenkarz, kompozytor, muzyk i autor tekstów piosenek z głosem klasyfikowanym jako tenor. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “I’m Not The Only One”, który ma już 1,5 mld wyświetleń. Warto wspomnieć, że wykonawca w tym roku ma wystąpić w Polsce. Artysta ma dać koncert na wydarzeniu pn. Orange Warsaw Festival, które ma mieć miejsce w dniach 2-3 cze 2023 w Warszawie. Natomiast najbliższy koncert muzyka ma się odbyć 12 kwietnia 2023 w Sheffield, UK, Utilita Arena Sheffield, a kolejny 14 kwietnia 2023 w Dublin, Ireland, 3Arena.

Mikayla Victoria Simpson (ur. 16 lutego 2000), lepiej znana jako Koffee, to jamajska piosenkarka pop, autorka piosenek, raperka i gitarzystka z Spanish Town na Jamajce. Zdobyła nagrodę Grammy w kategorii Best Reggae Album na 62. dorocznej ceremonii rozdania nagród Grammy, czyniąc Koffee najmłodszą osobą i jednocześnie jedyną kobietą na świecie nagrodzoną w kategorii Best Reggae Album. Dużą popularnością na YouTube z jej produkcji cieszy się numer “Toast”, który ma już 221 mln wyświetleń. 22 marca 2022 ukazał się jej album studyjny zatytułowany ‘Gifted’. Najbliższy jej koncert ma się odbyć 8 lip 2023 w San Diego, CA, US, Bayfest Festival, a kolejny na wydarzeniu pn. Pitchfork Music Festival, który ma mieć miejsce w dniach 21-23 lip 2023 w Chicago, IL, US.

Tekst nagrania “Gimme”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.
źródło: allmusic.com, metacritic.com, rollingstone.com, allaboutmusic.pl, discogs.com, allaboutmusic.pl, | discogs.com, albumoftheyear.org, jazzsoul.pl, genius.com, Google, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Lista singli

Poniższa tabela może nie zawierać aktualnych danych dotyczących pozycji na listach.

TytułRokPozycje na listach
CAN
[12]
CAN
CHR
[13]
CAN
Hot AC
[14]
“Figures”2016581230
“Shutter Island”2017
“Gatekeeper”
“Great One”2645
“Phone Calls”
“Cotton Candy”
“Figures, a Reprise”
(featuring Daniel Caesar)
2018
“Body Count”[20]
(solo or remix featuring Normani and Kehlani)
“Apple Juice”
“Sola”
“F*** Being Friends”[21]
“Dear Yessie”
“Imported”
(featuring JRM or with 6lack)[A]
“Feels like Home”
(with Bea Miller)[23]
2019
“Feel It Too”
(with Tainy and Tory Lanez)[24]
891240
“Ocean (Remix)”
(with Karol G)[25]
“Far Away”[B][27]
“Honesty (Remix)”
(with Pink Sweats)[28]
“Crazy”[29]
“Love in the Dark”202042
“Intruders”
“Before Love Came to Kill Us”
“Rain”
(with Grandson)[30]
2021
“Fraud”2022
“Mutual Friend”
“Only One”2645
“Forever”
(with 6lack)
“Gimme”
(oraz Sam Smith i Koffee)
202375
“-” oznacza, że pozycja nie była notowana.

Ostatnio wystąpiła również w utworze “I’m Not Here to Make Friends” u boku Sama Smitha.

Biogram

Jessica Reyez (ur. 12 czerwca 1991, w dzielnicy Jane and Finch w Toronto) to kanadyjska piosenkarka i autorka piosenek. Jej singiel „Figures” z 2016 roku osiągnął 58 miejsce na kanadyjskiej liście Hot 100 w 2017 roku i otrzymał potrójną platynę od Music Canada i platynę od RIAA. Jej EP-ka ‘Kiddo’ z 2017 roku przyniosła cztery nominacje do Juno Awards 2018, zdobywając nagrodę Breakthrough Artist. Gatunki jej muzyki to R&B, pop i hip hop.

Jej debiutancka studyjna płyta zatytułowana ‘Before Love Came to Kill Us’ ukazała się 27 marca 2020 roku nakładem wytwórń płytowych FMLY oraz Island i jest utrzymana w gatunkach Pop, hip hop oraz R&B. Standardowa edycja albumu zawiera 14 piosenek. Edycja deluxe z trzema dodatkowymi kawałkami została udostępniona cyfrowo 9 kwietnia 2020 r. Natomiast wydanie super deluxe albumu ukazało się 25 września 2020 roku. Krążek na liście albumów Canadian Albums (Billboard) zajął pozycję numer 17, na liście French Albums (SNEP) numer 198, na liście UK R&B Albums (OCC) numer 10, na liście US Billboard 200 numer 13, a na liście US Top R&B/Hip-Hop Albums (Billboard) numer 9. Materiał spotkał się z szerokim uznaniem krytyków. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 82/100, na podstawie 10 recenzji. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 4 z 5 możliwych gwiazdek (dostęp 22.03.2023). Goście na płycie to 6LACK i Eminem. Producenci: Alex Delicata, Andre Harris, Bizness Boi, Björn “Beast” Djupström, BLVK JVCK, Eminem, Fred Ball, Hennedub, Jessie Reyez, Jessy Aaron, Kamo, Lazuli, Mario “R!O” Jefferson, The Monarch, Mura Masa, P2J, The Priest and The Beast, Savannah Ré, Tim Suby, Tobias “Priest” Frelin i YogiTheProducer.

“[…] Czy to efekt rozsądnych, dojrzalszych wyborów, czy może nacisk wytwórni? W sumie nie muszę tego wiedzieć, bo „kupuję” Jessie taką, jaka jest na znakomitym albumie «BEFORE LOVE CAME TO KILL US» – napisano w recenzji materiału w serwisie cgm.pl.

Czytaj więcej (en)
źródło: en.wikipedia.org, metacritic.com, genius.com, cgm.pl

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl