Justin Timberlake – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Justina Timberlake’a to: “Selfish”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Kompozycja w YouTube Music

Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://justintimberlake.lnk.to/selfish

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka amerykańskiego piosenkarza Justina Timberlake zatytułowana “Selfish”. Singiel zapowiada najnowszy krążek studyjny Artysty zatytułowany ‘Everything I Thought It Was’, którego premiera planowana jest na 15 marca 2024 roku.

Gatunek nowej piosenki to pop[źródło]https://music.apple.com/us/music-video/selfish/1727465730. Materiał napisali:
Justin Timberlake, Amy Allen, Theron Thomas, Louis Bell oraz Cirkut. Kompozycja została wyprodukowana przez Justin Timberlake, Louis Bell i Cirkut.

Melodia kawałka idealnie łączy się z uwielbianym przez wielu wokalem Artysty.

Nutka na liście UK Singles Downloads (OCC) zajęła pozycję numer 47, na liście UK Singles Sales (OCC) numer 51, na liście US Adult Top 40 (Billboard) numer 30, a na liście US Mainstream Top 40 (Billboard) numer 33.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 25 stycznia 2024 roku. W chwili pisania tego artykułu wideo ma 4 230 985 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Bradley Calder (był reżyserem także innych teledysków m.in. Tate McRae: Greedy, SZA: Snooze, Tinashe & MAKJ: Save Room for Us). Kierownikiem zdjęć do teledysku był Marz Miller. Wideo te to surowy i szczery portret Justina – nie tylko jako artysty, ale i po prostu człowieka.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 42-letniego Artysty (wiek według Google) pt. “Can’t Stop the Feeling!”, który na YouTube ma już 1,7 mld wyświetleń? Zobaczymy. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel “Can’t Stop the Feeling!” znalazł się w TOP5 na 55 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na 34 listach. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień. W 2023 roku lista ta została przemianowana na Olia – Oficjalna Lista Airplay) zajął pozycję numer 2. Nutka na liście UK Singles (OCC) zajęła pozycję numer 2, na liście US Dance/Mix Show Airplay (Billboard) numer 5, na liście US Rhythmic (Billboard) numer 5, a na listach US Billboard Hot 100, US Adult Contemporary (Billboard), US Adult Top 40 (Billboard), US Dance Club Songs (Billboard) i US Mainstream Top 40 (Billboard) numer 1. Materiał zdobył w Polsce certyfikat diamentowej płyty (dostęp 11.2023).

Justin Timberlake to jeden z najpopularniejszych amerykańskich wokalistów zwany też „księciem popu”[źródło]muzyk.net 2024-01-25. Artysta sławę zyskał dzięki występowaniu w grupie ‘N Sync[źródło]pudelek.pl. W artykule opublikowanym w serwisie muzyk.net w dniu 2024-01-25 czytamy: Muzyk jako solista sprzedał dotąd ponad 54 miliony albumów i 63 miliony singli. Jak dotąd Justin zgromadził ponad 23 miliardy streamów.

Na Wikipedii możemy zobaczyć, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych Muzyka zamyka wydany 2 lutego 2018 roku krążek ‘Man of the Woods’, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej RCA. Album jest utrzymany w gatunku Pop, R&B, electronic, funksoul, Americana. Płyta zawiera 16 numerów. Jest to jego piąty album studyjny. Producer: Justin Timberlake (also exec.), Danja, Larrance Dopson, Jerome “J-Roc” Harmon, Eric Hudson, Elliott Ives, Rob Knox, The Neptunes, Timbaland. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że płyta znalazła się w TOP5 na 15 listach albumów, w tym na pierwszym miejscu na 7 listach. Krążek na polskiej liście albumów (ZPAV) zajął pozycję numer 2, na liście US Billboard 200 numer 1, a na liście UK Albums (OCC) numer 2. Materiał zdobył certyfikat platynowej płyty (w Polsce złotej). ‘Man of the Woods’ otrzymał mieszane recenzje od krytyków muzycznych. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 55/100, na podstawie 29 recenzji. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 2,5 z 5 możliwych gwiazdek (dostęp 11.2023).

“«Man Of The Woods» to najbardziej ambitny album w karierze Justina Timberlake’a, zarówno pod względem brzmieniowym, jak i tekstowym – czytamy w serwisie empik.com.

“[…] myślałem, że w tym momencie recenzował będę album roku, a wszystko wskazuje, że Man of the Woods nie będzie nawet w TOP 5. Jest tu co posłuchać, są kawałki, do których można wracać, ale ostatecznie jest to spory zawód i na pewno krok wstecz porównując to wydawnictwo do całej dyskografii Justina Timberlake’a” – czytamy w recenzji płyty w serwisie allaboutmusic.pl.

[album – źródło]Wikipedia, metacritic.com, genius.com, empik.com, allaboutmusic.pl
Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.

Najbliższy koncert wykonawcy ma się odbyć 29 kwietnia 2024 w Vancouver, BC, Canada, Rogers Arena, a kolejny 2 maja 2024 w Seattle, WA, US, Climate Pledge Arena.

Tekst nagrania “Selfish”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

źródło: music.apple.com, genius.com, open.fm, muzyk.net, | muzyk.net, pudelek.pl, olis.pl, metacritic.com, genius.com, empik.com, allaboutmusic.pl, Google, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Lista utworów

1. (Oh no) What you got
2. (Sittin’ On) The Dock Of The Bay
3. A Phenomena
4. All over again
5. Am i worthy of
6. Amnesia
7. As Dreamers Do
8. Sin Fin (oraz Romeo Santos)
9. Keep Going Up (oraz Timbaland i Nelly Furtado)
10. Selfish

Pozostałe utwory są na tej stronie
W 2023 roku wystąpił gościnnie w utworze ” 3D” u boku Jung Kooka.

Biogram

Justin Randall Timberlake (ur. 31 stycznia 1981 w Memphis) – amerykański piosenkarz, autor tekstów, aktor, tancerz i producent muzyczny. Wokalista popowego zespołu *NSYNC (1995–2002). Gatunki jego muzyki to pop, R&B, dance, hip-hop i soul.

Jego debiutancka solowa studyjna płyta zatytułowana ‘Justified’ ukazała się 5 listopada 2002 roku nakładem wytwórni płytowej Jive i jest utrzymana w gatunku pop. Album zawiera 13 piosenek. Producers: Brian McKnight, Carvin Haggins, Ivan Barias, The Neptunes, Scott Storch, Timbaland i The Underdogs. Featuring: Bubba Sparxxx, Clipse, Janet Jackson i Timbaland. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że płyta znalazła się w TOP10 na 17 listach albumów, w tym na pierwszym miejscu na 5 listach. Krążek na listach UK Albums (OCC) oraz UK R&B Albums (OCC) zajął pozycję numer 1, a na listach US Billboard 200 oraz US Top R&B/Hip-Hop Albums (Billboard) pozycję numer 2. Materiał zdobył certyfikat sześciokrotnie platynowej płyty. ‘Justified’ otrzymał ogólnie pozytywne recenzje od krytyków. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 68/100, na podstawie 14 recenzji. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 3 z 5 możliwych gwiazdek (dostęp 11.2023).

Materiał muzyczny, który znalazł się na albumie to perfekcyjna mieszanka muzyki pop oraz R& – czytamy w serwisie empik.com.

Wydawnictwo odniosło olbrzymi sukces, dzięki czemu Timberlake zaczął być kojarzony jako Timberlake, a nie jako jeden z tych z ‘N Sync. Krążek przyniósł Timberlake’owi cztery nominacje do nagrody Grammy, w tym w kategorii Album Roku, i zdobył nagrodę w kategorii Best Pop Vocal Album.
Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.
Czytaj więcej

źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org, music.apple.com, genius.com, metacritic.com, allaboutmusic.pl, tekstowo.pl