Justin Timberlake, Timbaland, Nelly Furtado – Keep Going Up

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka amerykańskiego piosenkarza Justin Timberlake, amerykańskiego producenta Timbalanda oraz kanadyjskiej piosenkarki Nelly Furtado zatytułowana “Keep Going Up”.

To nie pierwsza współpraca tej trójki Artystów – nagrali wspólnie singiel “Give It to Me” (Timbaland featuring Nelly Furtado i Justin Timberlake, 2007). Nutka znalazła się na 1. miejscu wielu list przebojów. Współpraca Justina i Timbalanda na tym utworze się nie skończyła – nagrali też single “4 Minutes” (Madonna featuring Justin Timberlake i Timbaland, 2008), “Carry Out” (Timbaland featuring Justin Timberlake, 2009), “Fascinated” (FreeSol featuring Justin Timberlake i Timbaland, 2011). Brali też udział wspólnie w kilku innych projektach.

Gatunki nowej piosenki to R&B i dance-pop[źródło]https://en.wikipedia.org/wiki/Keep_Going_Up. Materiał napisali: Timbaland, Justin Timberlake, Nelly Furtado, Kenyon Dixon, SkipOnDaBeat, Jordan Hollywood, Beatnet, Brandon Cordoba, Jennah Bell, Chris Gapasin, Khyelle Mango oraz Chris Godbey. Kompozycja została wyprodukowana przez Timbaland, SkipOnDaBeat i Last Trip to the Moon.

Visualizer do nowego utworu na YouTube ukazał się 1 września 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu wideo ma 3 156 154 wyświetleń na YT.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu Justina pt. “Can’t Stop the Feeling!”, który na YouTube ma już 1,7 mld wyświetleń? Zobaczymy. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel “Can’t Stop the Feeling!” znalazł się w TOP5 na 55 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na 34 listach. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień. W 2023 roku lista ta została przemianowana na Olia – Oficjalna Lista Airplay) zajął pozycję numer 2. Nutka na liście UK Singles (OCC) zajęła pozycję numer 2, na liście US Dance/Mix Show Airplay (Billboard) numer 5, na liście US Rhythmic (Billboard) numer 5, a na listach US Billboard Hot 100, US Adult Contemporary (Billboard), US Adult Top 40 (Billboard), US Dance Club Songs (Billboard) i US Mainstream Top 40 (Billboard) numer 1. Materiał zdobył w Polsce certyfikat diamentowej płyty (dostęp 11.2023).

Justin Timberlake jest jedną z najpopularniejszych gwiazd amerykańskiej sceny muzyki pop[źródło]styl.interia.pl 31 grudnia 2021. Artysta sławę zyskał dzięki występowaniu w grupie ‘N Sync[źródło]pudelek.pl. Warto wspomnieć, że w polskich radiach ostatnio popularna jest nutka zatytułowana “Better Place (From TROLLS Band Together)” (*NSYNC, Justin Timberlake), której możecie posłuchać na tej stronie.[źródło]olis.pl

Na Wikipedii możemy zobaczyć, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych 42-letniego Muzyka (wiek według Wikipedii) zamyka wydany 2 lutego 2018 roku krążek ‘Man of the Woods’, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej RCA. Album jest utrzymany w gatunku Pop, R&B, electronic, funksoul, Americana. Płyta zawiera 16 numerów. Jest to jego piąty album studyjny. Producer: Justin Timberlake (also exec.), Danja, Larrance Dopson, Jerome “J-Roc” Harmon, Eric Hudson, Elliott Ives, Rob Knox, The Neptunes, Timbaland. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że płyta znalazła się w TOP5 na 15 listach albumów, w tym na pierwszym miejscu na 7 listach. Krążek na polskiej liście albumów (ZPAV) zajął pozycję numer 2, na liście US Billboard 200 numer 1, a na liście UK Albums (OCC) numer 2. Materiał zdobył certyfikat platynowej płyty (w Polsce złotej). ‘Man of the Woods’ otrzymał mieszane recenzje od krytyków muzycznych. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 55/100, na podstawie 29 recenzji. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 2,5 z 5 możliwych gwiazdek (dostęp 11.2023).

“«Man Of The Woods» to najbardziej ambitny album w karierze Justina Timberlake’a, zarówno pod względem brzmieniowym, jak i tekstowym – czytamy w serwisie empik.com.

“[…] myślałem, że w tym momencie recenzował będę album roku, a wszystko wskazuje, że Man of the Woods nie będzie nawet w TOP 5. Jest tu co posłuchać, są kawałki, do których można wracać, ale ostatecznie jest to spory zawód i na pewno krok wstecz porównując to wydawnictwo do całej dyskografii Justina Timberlake’a” – czytamy w recenzji płyty w serwisie allaboutmusic.pl.

[album – źródło]Wikipedia, metacritic.com, genius.com
Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.

Muzyk miał dać w grudniu tego roku koncerty w Turcji, ale zostały odwołane.

Timbaland, właściwie Timothy Zachery Mosley (ur. 10 marca 1972 w Norfolk, Wirginia) – amerykański producent. Światową popularność Timbalandowi przyniosła produkcja albumów: One in a Million dla Aaliyah, Ginuwine… The Bachelor Ginuwine’a i Supa Dupa Fly Missy Elliott. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “Apologize” (oraz OneRepublic), który ma już 607 mln wyświetleń. 8 grudnia 2009 ukazał się jego album studyjny ‘Shock Value II’.

Nelly Kim Furtado (ur. 2 grudnia 1978 w Victorii) – kanadyjska piosenkarka, autorka tekstów, producentka muzyczna i aktorka pochodzenia portugalskiego. Potrafi grać na ukulele, puzonie, keyboardzie oraz gitarze. Dużą popularnością na YouTube z jej produkcji cieszy się numer “Say It Right”, który ma już 940 mln wyświetleń. 31 marca 2017 ukazał się jej album studyjny ‘The Ride’.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Kompozycja w YouTube Music

Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://timbaland.lnk.to/KeepGoingUp

Tekst nagrania “Keep Going Up”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

źródło: genius.com, 4fun.tv, | styl.interia.pl, pudelek.pl, olis.pl, metacritic.com, genius.com, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl