Fireboy DML – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Fireboy’a DML to: “Me and My Guitar”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://jaxjones.lnk.to/MeAndMyGuitar

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka nigeryjskiego piosenkarza Fireboy’a DML oraz brytyjskiego producenta Jaxa Jonesa zatytułowana “Me and My Guitar”. Kawałek opowiada o nowej drodze Brytyjczyka do odkrywania muzyki. Ten uznany producent po raz pierwszy śpiewa, pokazując publice swoją wszechstronność artystyczną.

– Po raz pierwszy wykorzystuję w swojej muzyce własną historię – powiedział Jax.

Gatunek nowej piosenki to dance[źródło]https://music.apple.com/us/album/me-and-my-guitar-single/1694026949. Materiał napisali: Jax Jones, Yasmin Moosavi, Gerard O’Connell, Max Wolfgang, Siba, Koda oraz Fireboy DML. Kompozycja została wyprodukowana przez Jaxa Jonesa.

Kawałek na liście Olia (Oficjalna Lista Airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych – lokalnych i ogólnopolskich – na terenie Polski. Nazwa Olia w 2023 roku zastąpiła nazwę AirPlay – Top]) zajął pozycję numer 16.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 7 lipca 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu wideo ma 1 704 817 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował KC Locke (był reżyserem m.in. Bebe Rexha in David Guetta & Bebe Rexha: I’m Good (Blue) [2022]). Klip został nakręcony w Londynie.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 27-letniego Piosenkarza (wiek według Wikipedii) pt. “Peru” (oraz Ed Sheeran), który na YouTube ma już 189 mln wyświetleń? Zobaczymy. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel “Peru” znalazł się w TOP20 na 13 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na 3 listach. Nutka na liście UK Singles (OCC) zajęła pozycję numer 2, na liście UK Indie (OCC) numer 13, na liście UK Hip Hop/R&B (OCC) numer 1, na liście US Billboard Hot 100 numer 53, na liście US Afrobeats Songs (Billboard) numer 1, na liście US Hot R&B/Hip-Hop Songs (Billboard) numer 11, na liście US Mainstream Top 40 (Billboard) numer 22, na liście US Rhythmic (Billboard) numer 5, a na liście US World Digital Song Sales (Billboard) numer 1. Materiał zdobył certyfikat dwukrotnie platynowej płyty (dostęp 11.2023).

Fireboy DML to nigeryjski król afro-popu[źródło]eska.pl 2023-07-07. Jest jednym z najpopularniejszych artystów afrobeats na świecie[źródło]muzyka.interia.pl 2023-02-16.

Jax Jones, właściwie Timucin Fabian Kwong Wah Aluo (ur. 25 lipca 1987 w Londynie) – brytyjski multiinstrumentalista, producent muzyczny, DJ i autor tekstów piosenek. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “You Don’t Know Me” (ft. RAYE), który ma już 287 mln wyświetleń.

Tekst nagrania “Me and My Guitar”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

źródło: music.apple.com, genius.com, olis.pl, eska.pl, wzielonej.pl, imdb.com, | YouTube, Wikipedia, i inne?

Lista utworów

1. 24 (Interlude)
2. Adore (Ft. Euro)
3. Afro Highlife
4. Airplane mode
5. Ashawo
6. Bandana
7. Change
8. Coming back for you
9. Compromise (Ft. Rema)
10. Diana (Ft. Chris Brown & Shenseea)
11. Someone
12. Me and My Guitar

Pozostałe utwory są na tej stronie

Biogram

Adedamola Oyinlola Adefolahan (ur. 5 lutego 1996), znany jako Fireboy DML, to nigeryjski piosenkarz. Zdobył nagrodę Listener’s Choice i był nominowany do nagrody Song of the Year za „Jealous” na Soundcity MVP Awards Festival. Gatunek jego muzyki to Afrobeats.

Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana ‘Laughter, Tears and Goosebumps’ ukazała się 29 listopada 2019 roku nakładem wytwórni płytowej YBNL Nation i jest utrzymana w gatunku Afrobeats. Album zawiera 13 piosenek. ‘LTG’ otrzymało pozytywne recenzje od krytyków muzycznych. TooXclusive dało wydawnictwu ocenę 9/10, a Pulse Nigeria 7.5/10 (dostęp 11.2023).

“Ten krytycznie uznany projekt [“Laughter, Tears & Goosebumps” – przyp. red.] dał początek serii przebojów – “Jealous”, “Scatter” i “King”, które przyciągnęły uwagę fanów muzyki na całym świecie i uwidoczniły zdolności liryczne, wszechstronność wokalną oraz głębię przekazu 24-letniego artysty” – czytamy w serwisie muzyka.interia.pl w artykule opublikowanym w dniu 2023-02-16.

Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.
Czytaj więcej

źródło: en.wikipedia.org, shazam.com, music.apple.com, muzyka.interia.pl, tekstowo.pl

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl