Kizo – Discopolo

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego rapera Kizo zatytułowana “Discopolo”. Działalność artysty coraz częściej określana jest przez słuchaczy jako discopolowa. Muzyk postanowił w końcu odnieść się do krytyki publikując nutkę przewrotnie zatytułowaną „Discopolo”. W artykule opublikowanym w serwisie glamrap.pl w dniu 13 grudnia 2022 roku czytamy: Kizo odpala „Discopolo” i zapewnia: Nigdy nie stracę tytułu rapera.

Gatunek nowej piosenki to Hip-hop/rap[źródło]https://music.apple.com/pl/album/discopolo-single/1657717807?l=pl. Autorem tekstu jest Kizo. Kompozycja została wyprodukowana przez B.Melo i Gory .

Teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 13 grudnia 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 2 743 559 wyświetleń na YT i jest na pozycji NR 31 w kategorii najpopularniejszych teledysków. Wideoklip wyreżyserował Kote Dolidze /FDC. Kierownikiem zdjęć do teledysku był Eugene Demchenko /FDC. Wystąpili: Sebastian Tomala, Dawid Gąsiorowski, Krzysztof Jakub Jakubowski.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 28-letniego artysty pt. “DISNEY”, który na Youtube ma już 134 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “DISNEY” na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 21, na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 1, a na liście AirPlay – TV (lista muzycznych nagrań video z największą liczbą widzów w monitorowanych stacjach TV, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 3. Według Spotify “DISNEY” był numerem dwa, lata 2021 w Polsce. Materiał zdobył certyfikat dwukrotnie diamentowej płyty[źródło]Google, YouTube, Wikipedia.

“…w nieco ponad dwa tygodnie wykręcił już grubo ponad dziewięć milionów wyświetleń na Youtube i nie schodzi z czołowych miejsc Karty na czasie” – pisał o materiale “DISNEY” serwis muzyka.interia.pl w artykule opublikowanym w dniu 9 lipca 2021.

W muzycznym obrazku Kizo przenosi nas do malowniczych miejsc Barcelony. W wideoklipie pojawia się modelka z Gdańska, Monika Chmielecka, która wystąpiła też w teledyskach innych artystów[źródło]eska.pl – DISNEY.

Kizo to obecnie jeden z najpopularniejszych raperów w Polsce. Muzyk jest jednym ze współtwórców Chillwagonu. Wideoklipy artysty często pojawiają się na liście najpopularniejszych filmów w serwisie YouTube[źródło]eska.pl 2021-03-16. W artykule opublikowanym w serwisie cgm.pl w dniu 2022.12.13 czytamy: Rok 2022 był zdecydowanie przełomowy w karierze Kizo. Zaczynając od ogromnego sukcesu sprzedażowego produktów spod szyldu brandu Kizzers oraz Sukcesiliana, podwójny diament za singiel Disney, przez wzmocnienia pozycji marki odzieżowej MTS, aż po zostanie wydawcą i powołanie do życia MTS Label. Kizo przygotowuje kolejną solową płytę.

Na jesień a do tego czasu średnio raz w miesiącu będą pojawiać się nowe single. Razem z płytą ruszy bardzo duża, prawdopodobnie największa w mojej karierze trasa koncertowa. Będzie gruby rok – przekazał Kizo.

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych artysty zamyka wydany 17 czerwca 2022 roku krążek ‘Ostatni taniec’, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Universal Music Polska. Album jest utrzymany w gatunku Pop Rap. Płyta zawiera 14 numerów. Jest to jego siódmy album studyjny. Wydawnictwo zadebiutowało na 1. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Materiał zdobył certyfikat platynowej płyty. Goście na albumie to: Wac Toja, Masny Ben, Rafał Pacześ, Borixon, Polski Bandyta, Oki, DJ Hazel. Za produkcję warstwy muzycznej odpowiada BeMelo[źródło]Wikipedia, discogs.com, olis.onyx.pl, mytosukces.pl.

Prawdopodobnie najbardziej imprezowy album jaki dotychczas pojawił się na rapowym rynku.
“Ostatni Taniec” jest kontynuacją ścieżki, którą Kizo kroczy już od jakiegoś czasu. Z tą różnicą, że tym razem jest jeszcze bardziej imprezowo i tanecznie – czytamy w serwisie mytosukces.pl.

“Miało być pięknie. I u Kizownika jest. My liczymy jednak na to, że powróci jeszcze do sprawdzenia arsenału możliwości, którymi dysponował i pokusi się na coś więcej niż próbę skonstruowania wakacyjnego soundtracku dla każdej osoby w tym kraju pomiędzy 12 a 28 rokiem życia” – napisał Cyryl Rozwadowski w recenzji płyty w serwisie newonce.net.

Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć 17-03-2023 w miejscowości Poznań.

Wideo z YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Tekst nagrania “Discopolo”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

źródło: music.apple.com, genius.com, glamrap.pl, | bestsellery.zpav.pl, muzyka.interia.pl, eska.pl, cgm.pl, rapnews.pl, discogs.com, olis.onyx.pl, mytosukces.pl, newonce.net, Google, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne?

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl