Miley Cyrus – Flowers

O utworze

W sieci ukazała się nowa piosenka amerykańskiej piosenkarki Miley Cyrus zatytułowana “Flowers”. Singiel to zapowiedź nadchodzącego ósmego krążka studyjnego artystki zatytułowanego ‘Endless Summer Vacation’, którego premiera ma się odbyć 10 marca 2023 roku. Za nieprzypadkową uznano datę premiery kawałka. Numer pojawił się 13 stycznia, czyli w dniu urodzin byłego męża wykonawczyni. Przypomnijmy, że do rozwodu pary doszło w 2020 roku. Ponoć kompozycja nawiązuje do utworu “When I Was Your Man” Bruno Marsa z 2012 roku. To właśnie tą nutkę Liam miał zadedykować Miley kiedy tworzyli parę. Jeśli chcecie sprawdzić czy rzeczywiście kawałek “Flowers” nawiązuje do “When I Was Your Man” Bruno Marsa to zajrzyjcie na stronę z tekstem tej piosenki: https://genius.com/Bruno-mars-when-i-was-your-man-lyrics.

Gatunki nowej piosenki to Dance-pop, nu-disco i funk rock[źródło]https://en.wikipedia.org/wiki/Flowers_(Miley_Cyrus_song). Materiał napisali: Miley Cyrus, Aldae oraz Michael Pollack. Kompozycja została wyprodukowana przez Kida Harpoona i amerykańskiego producenta Tylera Johnsona.

Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel znalazł się w TOP20 na 30 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na 10 listach. Nutka na liście UK Singles (OCC) zajęła pozycję numer 1, na liście US Adult Contemporary (Billboard) numer 15, na liście US Adult Top 40 (Billboard) numer 14, na liście US Digital Song Sales (Billboard) numer 21, a na liście US Mainstream Top 40 (Billboard) numer 16 (dostęp 23.01.2023).

Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 13 stycznia 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 92 318 385 wyświetleń na YT i jest na pozycji numer 1 na karcie Na czasie w kategorii muzyka (karta “Na czasie” pokazuje najchętniej odtwarzane wideo na polskim YouTube). Wideoklip wyreżyserował Jacob Bixenman. Kierownikiem zdjęć do teledysku był Marcell Rev.

W komentarzu pod wideo Miley Cyrus napisała:
“I can love me better than you can…. FLOWERS SINGLE + VIDEO OUT NOW.”

Na anglojęzycznej Wikipedii czytamy o klipie:
The video begins with a wide shot of Cyrus walking over a bridge in Elysian Park, Los Angeles while wearing a golden vintage Yves Saint Laurent dress with a hood and sunglasses, then the clip shifts to her strutting around, swimming, working out, and dancing – all by herself. In the music video, Cyrus is also seen sporting a black La Perla Brigitta lingerie set.

Translator nam to przetłumaczył następująco:
Wideo zaczyna się szerokim ujęciem, na którym Cyrus przechodzi przez most w Elysian Park w Los Angeles, ubrana w złotą suknię vintage od Yves Saint Laurent z kapturem i okularami przeciwsłonecznymi., ćwiczyć i tańczyć – zupełnie sama. W teledysku Cyrus jest również widziany w czarnym zestawie bielizny La Perla Brigitta.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 30-letniej Amerykanki pt. „Wrecking Ball”, który na Youtube ma już 1,1 mld wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Wrecking Ball” zadebiutował na amerykańskiej liście Billboard Hot 100 pod numerem 50, a później stał się pierwszym singlem numer jeden Miley w Stanach Zjednoczonych. Kawałek zyskał na popularności na arenie międzynarodowej: znalazł się na szczycie list przebojów w Kanadzie, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii oraz znalazł się w TOP10 w większości krajów Europy i Oceanii. Nutka na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajęła pozycję numer 4. Materiał zdobył certyfikat diamentowej płyty. Miley za produkcje „Wrecking Ball” otrzymała główną nagrodę MTV Europe Music Awards 2013 w kategorii Best Video, główną nagrodę MTV Video Music Awards 2014 w kategorii Video of the Year oraz główną nagrodę World Music Awards 2014 w kategorii World’s Best Video.

Miley Cyrus to jedna z najpopularniejszych piosenkarek na świecie[źródło]eska.pl 2021-04-06. Świat usłyszał o niej w 2006 roku, kiedy wcieliła się w postać Miley Stewart w niezwykle popularnym wśród młodzieży sitcomie „Hannah Montana”[źródło]newsweek.pl. Od czasów Hannah Montany bardzo się zmieniła, ale nadal osiąga spektakularne sukcesy[źródło]eska.pl 2021-04-06.

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych wykonawczyni zamyka wydany 27 listopada 2020 roku krążek ‘Plastic Hearts’, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej RCA. Album jest utrzymany w gatunkach Rock, pop, synth-pop i glam rock. Standardowa edycja krążka zawiera 12 numerów. Materiał zadebiutował na drugim miejscu listy US Billboard 200 oraz na czwartym miejscu na brytyjskiej liście albumów. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 75/100, na podstawie 22 recenzji, co wskazuje na „ogólnie pozytywne recenzje”. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu 4 z 5 możliwych gwiazdek. ‘Plastic Hearts’ to 7 krążek studyjny artystki.

“Plastic Hearts to zdecydowanie najlepsza możliwa odsłona Miley Cyrus. Płyta ta jest połączeniem rockowej duszy wokalistki z popowym brzmieniem, które towarzyszyło jej od najmłodszych lat.” – napisano w recenzji materiału w serwisie allaboutmusic.pl i dano mu ocenę 10/10.

Za zdjęcie okładkowe odpowiada słynny fotograf gwiazd rocka, Mick Rock.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://mileycyrus.lnk.to/Flowers

Tekst nagrania “Flowers”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

źródło: genius.com, 4fun.tv, | eska.pl, newsweek.pl, allaboutmusic.pl, open.fm, Google, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl