KORDIAN – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki KORDIANA to: “Anusia”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://bit.ly/KordianAnusia

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza KORDIANA zatytułowana “Anusia”. Charakterystyczną cechą kawałka jest taneczno-góralski charakter, który łączy w sobie elementy tradycyjnej muzyki góralskiej z nowoczesnymi beatami disco polo.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 2 grudnia 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 455 218 wyświetleń na YT. W serwisie disco-polo.info czytamy, że wideoklip jest wizualnym uzupełnieniem muzycznej opowieści, że w teledysku oprócz Kordiana i jego zespołu pojawia się również grupa pięknych Kobiet oraz że obrazy, kolorystyka i dynamika wideoklipu doskonale pasują do rytmu i klimatu piosenki.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu Górala pt. “Dziewczyna z gór”, który na YouTube ma już 85 mln wyświetleń? Zobaczymy. W artykule opublikowanym w serwisie disco-polo.eu w dniu 21 listopada 2021 czytamy: Jego [Kordiana – przyp. red.] bez wątpienia największym przebojem jest utwór pt: “Dziewczyna z gór”, bez którego nie może odbyć się żadne wesele..

KORDIAN jest jednym z nielicznych artystów disco polo, który jednocześnie jest prawdziwym góralem[źródło]disco-polo.info. W artykule opublikowanym w serwisie sadeczanin.info w dniu 16/05/2023 czytamy: Był już pop, był już rap, fani Kordiana podziwiają jego muzyczne eksperymenty, jednak najbardziej pokochali go za góralskie piosenki śpiewane w klimatach disco polo. Muzyk popularność zyskał kawałkiem „Dziewczyna z gór”[źródło]kuriergarwolinski.pl.

Najbliższy jego koncert ma sie odbyć 19-05-2024 w miejscowości Toruń, a kolejny 21-06-2024 w miejscowości Kielce.

Tekst nagrania “Anusia”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

źródło: disco-polo.info, | disco-polo.eu, disco-polo.info, sadeczanin.info, kuriergarwolinski.pl, koncertomania.pl, i inne?

Lista utworów

1. Daj daj kochana
2. Dziewczyna z gór
3. Góry Moje Góry
4. Hej gwiazdeczko moja
5. Ja nie jestem milionerem
6. Niebo na ziemi
7. Lubię Wracać
8. Ciebie Chcę
9. Hulaj Dusza
10. KRÓTKI FILM
11. Z Tobą być
12. Anusia
Pozostałe utwory są na tej stronie

Biogram

W serwisie disco-polo.info czytamy: W świecie disco polo nazwisko Cieślik jest większości już bardzo dobrze znane. W końcu niecodzienne zjawisko, że góral z krwi i kości tworzy muzykę disco polo. Natomiast w serwisie sadeczanin.info czytamy: Skończył Państwową Szkołę Muzyczną imienia Fryderyka Chopina w Nowym Sączu I i II stopnia, w klasie saksofonu. Jego drugim instrumentem stał się fortepian.

– Tworzę muzykę lekką, z folkową nutą, bo folk jest mi bliski – mówi Kordian
.

Wacław Cieślik pochodzi z Żeleźnikowej Wielkiej koło Nowego Sącza.

źródło: disco-polo.info, sadeczanin.info, gazetakrakowska.pl, debica24.eu

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl