Paul Russell – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Paula Russella to: “Lil Boo Thang”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://paulrussell.lnk.to/LilBooThang

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka amerykańskiego piosenkarza Paula Russella zatytułowana “Lil Boo Thang”. Artysta po raz pierwszy udostępnił zwiastun kawałka na TikTok 28 czerwca 2023 r., po czym podpisał kontrakt z Arista Records, aby wydać go jako singiel. „Lil Boo Thang” jest interpolacją klasycznego hitu zespołu The Emotions „Best of My Love”, którego autorami są Maurice White i Al McKay z amerykańskiej grupy soulowej Earth, Wind & Fire. Piosenka przez pięć tygodni znajdowała się na pierwszym miejscu listy przebojów Hot 100 w 1977 roku. White i McKay są uznawani za autorów piosenki Russella.

The Emotions to amerykańska grupa wokalna z Chicago. Zespół zaczynał od muzyki gospel, ale przerzucił się na muzykę R&B i disco. Formacja została uznana przez VH1 za jedną z 18 najbardziej wpływowych żeńskich grup wszechczasów.

Gatunek nowej piosenki to pop[źródło]https://music.apple.com/us/album/lil-boo-thang-single/1702576699. Materiał napisali:
Al McKay, Maurice White i Paul Russell. Kompozycja została wyprodukowana przez Seana Cooka.

Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel znalazł się w TOP20 na 9 listach przebojów. Kawałek na liście Olia (Oficjalna Lista Airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych – lokalnych i ogólnopolskich – na terenie Polski. Nazwa Olia w 2023 roku zastąpiła nazwę AirPlay – Top]) zajął pozycję numer 47. Numer na liście UK Singles (OCC) zajął pozycję numer 20, na liście US Billboard Hot 100 numer 23, na liście US Adult Contemporary (Billboard) numer 19, na liście US Rhythmic (Billboard) numer 8, a na listach US Adult Pop Airplay (Billboard), US Hot Rap Songs (Billboard) oraz US Pop Airplay (Billboard) numer 5. Materiał zdobył certyfikat złotej płyty (dostęp 01.2024).

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 19 września 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu wideo ma 9 462 403 wyświetleń na YT. Wideoklip został wyreżyserowany przez Jamara Hardinga. Kierownikiem zdjęć do teledysku był Rachel Bickert.

Tekst nagrania “Lil Boo Thang”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

źródło: music.apple.com, genius.com, billboard.com, olis.pl, | YouTube, Wikipedia, i inne?

Lista utworów

1. Lil Boo Thang
2. Ms. Poli Sci
3. Facetime (4g LTE)
4. be that too
5. Glossier
6. Kalamazoo
7. Friends

Pozostałe utwory są na tej stronie

Biogram

Paul Jeffrey Russell to amerykański raper i piosenkarz mieszkający w Los Angeles. Paul wychował się na przedmieściach Atlanty i uczęszczał do Allen High School w Allen w Teksasie. Gatunek jego muzyki to Hip-Hop/Rap.

29 marca 2019 r., nakładem wytwórni płytowej Kings Dream Entertainment, ukazała sie jego solowa płyta zatytułowana ‘Once in a Dry Season’. Album jest utrzymany w gatunku Hip-Hop/Rap i zawiera 10 piosenek. Song Credits: Producers: 1995, Kerry Marshall Jr., Paul Russell i Ruslan. Primary Artists: Jon Keith, Paul Russell & Ruslan. Featuring: BreeKay, Jon Keith, Kasairi, Montell Fish, Ruslan i TROSSTHEGIANT.

Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.

źródło: en.wikipedia.org, shazam.com, genius.com

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl