Lady Gaga – Hold My Hand

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka amerykańskiej piosenkarki Lady Gagi zatytułowany “Hold My Hand”. Ten kawałek jest głównym singlem do ścieżki dźwiękowej do filmu Top Gun: Maverick (2022) w reżyserii Josepha Kosinskiego. Scenariusz napisali: Christopher McQuarrie, Ehren Kruger, Peter Craig, Ashley Miller, Zack Stentz, Eric Singer i Justin Marks. W rolach głównych wystąpili: Tom Cruise, Miles Teller, Jennifer Connelly, Jon Hamm, Glen Powell, Lewis Pullman, Ed Harris, Val Kilmer. Film ten jest sequelem filmu Top Gun z 1986 roku.

Po wydaniu “Hold My Hand” otrzymał w większości pozytywne recenzje. Nutka znalazła się w TOP20 w Kanadzie, Chorwacji, na Węgrzech, w Holandii, Nowej Zelandii, Słowacji, Szwajcarii i USA. Kawałek na liście UK Singles (OCC) zajął pozycje numer 24, na liście US Billboard Hot 100 numer 53, na liście US Adult Contemporary (Billboard) numer 11, na liście US Adult Top 40 (Billboard) numer 14, a na liście US Mainstream Top 40 (Billboard) numer 23.

When I wrote this song for Top Gun: Maverick, I didn’t even realize the multiple layers it spanned across the film’s heart, my own psyche, and the nature of the world we’ve been living in. I’ve been working on it for years, perfecting it, trying to make it ours. I wanted to make music into a song where we share our deep need to both be understood and try to understand each other—a longing to be close when we feel so far away and an ability to celebrate life’s heroes. I’m so grateful to Tom and Hans and Joe for this opportunity—and it’s been a beautiful experience working with them. Me, BloodPop, Ben Rice and everyone else who worked on it with us are so excited to share it with you – Lady Gaga.

Gatunek nowej piosenki to Arena rock. Materiał napisali: BloodPop® oraz Lady Gaga. Kompozycja została wyprodukowana przez BloodPop® i Lady Gagę.

Singiel “Hold My Hand” to następca singla “Love for Sale” (nagranego wraz z Tonym Bennettem).

Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 6 maja 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 28 953 367 wyświetleń na YT i jest na pozycji NR 56 W KATEGORII NAJPOPULARNIEJSZYCH TELEDYSKÓW. Wideoklip wyreżyserował Joseph Kosinski (był reżyserem Top Gun: Maverick).

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 36-letniej artystki pt. “Bad Romance”, który na Youtube ma już 1,5 mld wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Bad Romance” znalazł się na pierwszej pozycji na UK Singles Chart, Irish Singles Chart, Canadian Hot 100 oraz w takich krajach jak: Szwecja, Niemcy, Austria i Dania. Na polskiej liście Dance Top 50 nutka również zajęła pierwszą pozycję. Ponadto kawałek dotarł do drugiej pozycji w Stanach Zjednoczonych, Nowej Zelandii i Australii. Rolling Stone umieścił numer na dziewiątym miejscu listy „25 najlepszych piosenek 2009 roku”. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 76, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 3. Nutka na liście US Adult Contemporary (Billboard) zajęła pozycję numer 20, na liście US Adult Top 40 (Billboard) numer 7, na liście US Dance Club Songs Billboard) numer 1, na liście US Dance/Mix Show Airplay (Billboard) numer 1, na liście US Hot Latin Songs (Billboard) numer 13, na liście US Mainstream Top 40 (Billboard) numer 1, a na liście US Rhythmic (Billboard) numer 6. Materiał zdobył certyfikat jedenastokrotnie platynowej płyty.

Lady Gaga to jedna z najpopularniejszych gwiazd współczesnej sceny muzycznej. Znana jest nie tylko z mocnego głosu, ale przede wszystkim z kontrowersyjnych stylizacji. W artykule opublikowanym w serwisie elle.pl w dniu 27.11.2021 czytamy: Muzyka Lady Gagi jest jedną z najpopularniejszych i najlepiej sprzedających się na całym świecie. Aż 27 mln sprzedanych albumów, 146 mln singli, 12 nagród Grammy.

Piąty solowy krążek studyjny Gagi zatytułowany “Chromatica” ukazał się 29 maja 2020 roku nakładem wytwórń płytowych Streamline i Interscope. Płyta jest utrzymana w gatunkach Dance-pop, electropop oraz synth-pop. Standardowa edycja krążka zawiera 16 numerów. “Chromatica” otrzymała ogólnie pochlebne recenzje od krytyków muzycznych i zadebiutowała na szczycie listy Billboard 200, stając się szóstym z kolei albumem Gagi numer jeden w Stanach Zjednoczonych. Wydawnictwo znalazło się również na szczycie list przebojów w wielu innych krajach, w tym w Australii, Francji, Irlandii, Włoszech, Holandii, Nowej Zelandii, Szkocji i Wielkiej Brytanii. Materiał stał się najszybciej sprzedającym się albumem roku w Wielkiej Brytanii, a także najszybciej sprzedającą się płytą winylową w tamtym czasie. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 79/100, na podstawie 24 recenzji. Prestiżowy serwis allmusic.com przyznał wydawnictwu 4 z 5 możliwych gwiazdek. Materiał pokrył się złotem. Ta płyta to postmodernistyczny przejaw geniuszu artystki i jej solowy popis wokalny. Ten krążek zachwyca również duetami. Gaga wraz z BloodPopem byli producentami wykonawczymi albumu. 5 marca 2020 roku piosenkarka ogłosiła, że jej szósta trasa koncertowa, nazwana The Chromatica Ball, oryginalnie rozpocząć się miała w lipcu 2020. 26 czerwca piosenkarka oznajmiła, że trasa odbędzie się rok później, w lecie 2021 roku. Artystka zdecydowała tak, przez pandemię koronawirusa.

To co teraz robię jest przypomnieniem wolności jaką mam jako artystka, ale również też jest to przypomnienie mojej wielkiej miłości do muzyki elektronicznej, mojej absolutnego uwielbienia do możliwości komputera, który może zrobić coś tak instynktownego i z duszą – Lady Gaga mówiąc o albumie podczas wywiadu dla Zane’a Lowe’a.

Zapowiadała to od miesięcy. Największa gwiazda muzyki pop wraca w tanecznym stylu. Powrót do korzeni oraz powiew świeżości w akompaniamencie zmysłowych brzmień. Na to czekali wszyscy fani. Oto Chromatica – napisał Jakub Koziarz w recenzji wydawnictwa w serwisie radiosygnaly.pl.

Krążek ‘Chromatica’ to następca solowego krążka studyjnego ‘Joanne’ (2016).

Najbliższy koncert artystki ma się odbyć 17 lip 2022 w Düsseldorf, Germany, Merkur Spiel-Arena, a kolejny 21 lip 2022 w Solna, Sweden, Friends Arena.

Wideo dostępne jest na tej stronie.
źródło: | bestsellery.zpav.pl, styl.fm, elle.pl, cgm.pl, radiosygnaly.pl, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl