Lanberry – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Lanberry to: “Waniliowe”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz.

Wideo z YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiej piosenkarki Lanberry zatytułowana “Waniliowe”. Singiel promuje najnowszy krążek studyjny artystki zatytułowany ‘Obecna’, który ukazał się 25 listopada 2022 roku nakładem wytwórni płytowej Agora. Płyta zawiera 12 numerów i jest utrzymana w gatunku pop. Producentem wydawnictwa jest Kuba Krupski. Motywem przewodnim materiału są gitarowe brzmienia w różnych odsłonach.

“Prezentuje swoje kolejne muzyczne oblicza i nieustannie wymyka się prostym definicjom. Ta artystka nie chadza utartymi szlakami – poszukuje swojej nieoczywistej drogi i za każdym razem zaskakuje” – czytamy w opisie albumu ‘Obecna’ w serwisie empik.com.

“Słowo końcowe brzmi: dała radę. Po przesłuchaniu tej płyty czujesz się po prostu dobrze, a zawartej na niej teksty choćby jeszcze przez chwilę zostają z Tobą i robią miejsce na Twoje następne muzyczne poszukiwania” – czytamy w recenzji materiału ‘Obecna’ w serwisie polskaplyta-polskamuzyka.pl.

[źródło]radiosochaczew.pl, Wikipedia, discogs.com, empik.com, polskaplyta-polskamuzyka.pl, 4fun.tv, polskieradio.pl

Gatunek nowej piosenki to pop[źródło]https://music.apple.com/pl/album/waniliowe-single/1652066347?l=pl. Autorami tekstu są: Małgorzata Uściłowska, Monika Wydrzyńska, Karol Serek oraz Paweł Wawrzeńczyk. Muzyka: Małgorzata Uściłowska, Monika Wydrzyńska, Karol Serek i Paweł Wawrzeńczyk.

Oficjalne Lyric Video do nowego utworu na YT ukazało się 16 listopada 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 124 272 wyświetleń na Youtube.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 35-letniej artystki pt. „Gotowi Na Wszystko” (nagranego wraz z Feel), który na Youtube ma już 20 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Gotowi na wszystko” pokrył się platyną, przy czym duet z Piotrem Kupichą był także najczęściej odtwarzanym kawałkiem w radiostacjach w pierwszym półroczu 2018 roku. Nutka promowała film “Gotowi na wszystko. Exterminator” w reżyserii Michała Rogalskiego, którego premiera odbyła się 5 stycznia 2018 roku. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 1, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 2.

Lanberry to jedna z najbardziej utalentowanych polskich wokalistek[źródło]eska.pl 2023-01-01 i zarazem jedna z najważniejszych postaci polskiej sceny pop[źródło]glamour.pl 07.08.2022. Piosenkarka ma na swoim koncie naprawdę wielkie hity, które nuciła cała Polska. Artystka jesienią zeszłego roku była jurorką The Voice of Poland[źródło]Wikipedia.

Najbliższy koncert wykonawczynima sie odbyć 21-04-2023 w miejscowości Katowice.

źródło: music.apple.com, radiosochaczew.pl, Wikipedia, discogs.com, empik.com, polskaplyta-polskamuzyka.pl, 4fun.tv, polskieradio.pl, | muzyka.dziennik.pl, muzyka.interia.pl, eska.pl, glamour.pl, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne

Tekst nagrania “Waniliowe”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

Lista singli

Poniższa tabela może nie zawierać aktualnych danych dotyczących pozycji na listach.

RokTytułNajwyższe pozycje na listach
POL
(airplay)
[1]
POL
(airplay
nowości)
[2]
2015„Podpalimy świat”191
2016„Każdy moment”372
„Bunt”
„Piątek”72
2017„Zagadka”273
„Ostatni most”23
„Gotowi na wszystko”
(oraz Feel)
12
2018„Nieznajomy”121
„Nie ma mnie”134
2019„Mówiłeś”241
„Zew”203
2020„Tracę”61
„Plan awaryjny”32
„Mirabelki”
2021„Tylko tańczę”
„Od zaraz”
2022„Nocny express”171
„Niewygodnie”
„Niedziela”
„List”
„Okna bez firanek”
„Waniliowe”31X
„–” oznacza, że singel nie był notowany na danej liście.
„X” oznacza, że lista nie istniała w danym okresie.

Biogram

Małgorzata Uściłowska (znana pod pseudonimem Lanberry) – wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka. Zjawiskowa, utalentowana i zdeterminowana, właścicielka niebanalnego głosu, która odważnie eksperymentuje z szeroko pojętą muzyką elektroniczną. Profesjonalną karierę muzyczna buduje od 2010 rok. Uczęszczała do Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Wyszkowie, następnie przeprowadziła się do Warszawy, gdzie ukończyła studia lingwistyczne. Wychowała się w muzycznej rodzinie. W 2017 roku rywalizowała w Krajowych Eliminacjach 2017 z piosenką “Only Human”, angielską wersją jej singla z 2016 roku zatytułowanego “Piątek”. Zajęła szóste miejsce w konkursie. Lanberry rozpoczęła swoją karierę muzyczną poprzez YouTube, publikując tam covery popularnych piosenek. W 2012 roku wydała album Warsoul Experience z zespołem Projekt NOD. W 2013 roku wzięła udział w trzecim sezonie The Voice of Poland, ale nie przeszła przesłuchań w ciemno. W następnym roku wzięła udział w czwartym sezonie X Factor, ale została wyeliminowana na domach jurorskich. Po X Factor, Małgosia podpisała kontrakt z Universal Music Polska. Uściłowska została wybrana do supportowania Tove Lo podczas ich występu w ramach Lady Wood Tour w Warszawie 19 czerwca 2017 r. Gatunki jej muzyki to pop i electro.

Jej debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Lanberry” ukazała się 4 marca 2016 roku nakładem wytwórni płytowej Universal Music Polska i jest utrzymana w gatunkach Electronic i Pop. Album zawiera 10 piosenek.

“Jak określić debiut Małgorzaty Uściłowskiej? Bardzo udany! Płyta „Lanberry” to powiew świeżej energii na polskim rynku muzycznym. Krążek zawiera 10 utworów w języku polskim. Tu pojawia się moment, w którym można czuć niedosyt i aż prosi się o piosenki w wersji angielskiej, by mogły zaistnieć i zabrzmieć na jeszcze wyższym, światowym poziomie” – napisał o krążku serwis muzotakt.pl.

“Płyta jest niespójna. Mocno niespójna, ale ma to swój urok. Znajdziemy tutaj typowe popowe kawałki, ale również połączenia elektropopu z domieszką brzmień popu z lat 90′. Każdy znajdzie dla siebie coś dobrego” – napisał o wydawnictwie serwis allaboutmusic.pl.

Czytaj więcej
źródło: rmf.fm, pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org, muzotakt.pl oraz allaboutmusic.pl

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl