Taco Hemingway, Otsochodzi, Gruby Mielzky, Young Leosia, OKI, Dwa Sławy – Malibu Barbie

O utworze

W sieci ukazała się wspólna nowa piosenka polskich raperów Taco Hemingway’a, Otsochodzi i Gruby Mielzky, polskich piosenkarzy i raperów Young Leosi i OKI oraz zespołu Dwa Sławy (artyści wystąpili jako supergrupa club2020) zatytułowana “Malibu Barbie”. Ten taneczny singiel zapowiada kompilację „club2020”, która ma się ukazać 10 marca nakładem labelu 2020. Pierwszą nutką zapowiadającą nadchodząca płytę jest wydany w grudniu tytułowy “club2020”, na którym udzielili się CatchUp, OIO i Taco Hemingway.

Gatunki nowej piosenki to hip-hop/rap i pop[źródło]https://muzyka.interia.pl/teledysk-malibu-barbie-and-young-leosia-otsochodzi-oki-dwa-slawy-grub,cId,174842, https://www.polskieradio.pl/10/8387/artykul/3105763,dwa-slawy-mielzky-taco-hemingway-young-leosia-oki-i-otsochodzi-w-malibu-barbie. Autorami tekstu i kompozytorami są Taco Hemingway, Young Leosia, Otsochodzi, Oki, Dwa Sławy oraz Gruby Mielzky.

Teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 19 stycznia 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 2 481 065 wyświetleń na YT i jest na pozycji numer 2 na karcie Na czasie w kategorii muzyka (karta “Na czasie” pokazuje najchętniej odtwarzane wideo na polskim YouTube). Wideoklip wyreżyserował Mac Adamczak. Kierownikiem zdjęć do teledysku był Jakub Stoszek. W klipie krótki epizod zagrała Agata Kulesza.

Taco Hemingway to jeden z najpopularniejszych raperów młodego pokolenia w Polsce[źródło]rozrywka.radiozet.pl 7.04.2021. Muzyk od lat utrzymuje się na fali popularności, a koncerty i festiwale, w których bierze udział, przyciągają tłumy[źródło]dziennikbaltycki.pl 20 stycznia 2023. Kariera artysty nabrała rozpędu po znakomitym występie na festiwalu Open’er w 2015 roku oraz, gdy jego numer “Następna stacja” uplasował się na 1. miejscu Listy Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia[źródło]muzyka.interia.pl. Taco Heminingway to pierwszy polski artysta, którego kawałki odsłuchano na Spotify ponad miliard razy[źródło]noizz.pl. Warto wspomnieć, że swego czasu muzyk był liderem, jeśli chodzi o streaming jednej nutki w ciągu doby[źródło]rozrywka.radiozet.pl 7.04.2021. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “Deszcz na betonie”, który ma już 54 mln wyświetleń. Dodajmy, że singiel “Deszcz na betonie” był grany w wielu radiach w kraju, docierając do wysokich miejsc na listach przebojów. Kawałek na liście przebojów LP3 zajął pozycję numer 4, na liście radia RDC numer 1, na liście SLiP numer 2, a na liście Radia Poznań numer 4. Kompozycja została dobrze przyjęta przez krytyków muzycznych. Animowany wideoklip promujący nutkę, został wybrany Najlepszym teledyskiem roku 2016 na Festiwalu Yach Film.

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych 32-letniego wykonawcy zamyka wydany 4 września 2020 roku krążek ‘Europa’, który ukazał się nakładem wytwórń płytowych Taco Corp oraz 2020. Album jest utrzymany w gatunkach hip-hop, trap oraz pop-rap i zawiera 13 numerów. Producentami materiału są: Rumak · Borucci · Zeppy Zep · Deemz · Lanek · Keeko · 2latefor · D3W · @atutowy · Partyka. Wydawnictwo zadebiutowało na 2. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Krążek spotkał się ze średnim przyjęciem krytyków muzycznych. Recenzenci chociaż wyróżnili poszczególne kawałki, zarzucili albumowi brak wyrazu. Płyta odniosła mniejszy sukces komercyjny niż poprzednie materiały, chociaż również spory. Wydawnictwo było dziewiątym najlepiej sprzedającym się albumem 2020 roku w Polsce. Materiał pokrył się platyną.

“Najnowsza pozycja Taco Hemingwaya jest tak drastycznie inna od tego, co usłyszeliśmy na Jarmarku – zarówno muzycznie, jak i tekstowo – że wręcz trudno było mi się przestawić na tą drugą stronę. Czy to jednak rzeczywiście coś zupełnie świeżego w twórczości rapera? Nie powiedziałabym. Lirycznie to trochę powtórka z Cafe Belgi – Europa zdaje się być zbiorem myśli artysty, dotyczących sławy, mediów, pieniędzy, czy ogólnie rzecz biorąc – społeczeństwa” – napisano w recenzji płyty w serwisie allaboutmusic.pl i dano jej ocenę 4,5 gwiazdek na pięć możliwych.

Young Leosia, dawniej Sara, właśc. Sara Leokadia Sudoł (ur. 13 sierpnia 1998 w Szczecinie) – polska piosenkarka, raperka, autorka tekstów, realizatorka dźwięku i DJ-ka. Pierwsze nutki nagrywała od 2015 roku jako Sara. Dużą popularnością na YouTube z jej produkcji cieszy się numer „Jungle Girl” (gościnnie: Żabson), który ma już 41 mln wyświetleń. Najbliższy jej koncert ma się odbyć 16-09-2023 w miejscowości Chorzów.

Otsochodzi, właściwie Miłosz Stępień (ur. 5 marca 1996 w Warszawie), znany również jako Młody Jan – polski raper i autor tekstów. Na początku roku 2021 uformował supergrupę OIO wraz z raperami Okim i Young Igim. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer „Nie, nie”, który ma już 96 mln wyświetleń. Najbliższy jego koncert ma się odbyć 25-02-2023 w miejscowości Zielona Góra, a kolejny 16-09-2023 w miejscowości Chorzów.

Oki, właśc. Oskar Kamiński (ur. 1998 w Lubinie) – polski raper, piosenkarz oraz autor tekstów. Zaczął publikować swoje pierwsze kawałki już w 2013 na swoim kanale w serwisie YouTube. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “Jeżyk”, który ma już 25 mln wyświetleń. 10 czerwca 2022 ukazał się jego krążek studyjny zatytułowany ‘Produkt47’. Najbliższy jego koncert ma się odbyć 24-02-2023 w miejscowości Szczecin.

Dwa Sławy – polski hip-hopowy zespół muzyczny założony w 2006 w Łodzi przez Jarosława „Astka” Steciuka, członka zespołu UstinsTrumentaliX, i Radosława „Rado Radosnego” Średzińskiego, członka zespołu Uśpione Miasto. Dużą popularnością na YouTube z ich produkcji cieszy się numer „A może by tak?”, który ma już 6,1 mln wyświetleń.

Gruby Mielzky właśc. Tomasz Mielewski (ur. 4 października 1988 w Starogardzie Gdańskim) – polski raper. Członek formacji Lavoholics. Prowadzi także solową działalność artystyczną. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “Cel”, który ma już 2,1 mln wyświetleń.

Wideo z YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://bit.ly/club2020MalibuBarbie

Tekst nagrania “Malibu Barbie”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

źródło: cgm.pl, polskieradio.pl, | rozrywka.radiozet.pl, dziennikbaltycki.pl, muzyka.interia.pl, noizz.pl, allaboutmusic.pl, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne?

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl