Lizot, Boney M. – Daddy Cool

Jakiś czas temu w sieci ukazała się wspólna nowa piosenka niemieckiego duetu DJ-ów i producentów Lizot oraz zachodnioniemieckiego zespołu muzycznego Boney M. zatytułowana “Daddy Cool”. Kawałek jest przeróbką hitu „Daddy Cool” Boney M..

Oryginalny „Daddy Cool” to nutka nagrana przez Boney M. i zawarta na ich debiutanckim krążku “Take the Heat off Me”. Był to przebój z 1976 roku i podstawa muzyki disco, a także pierwszy hit Boney M. w Wielkiej Brytanii. Kompozycja została wyprodukowana i napisana wspólnie przez założyciela grupy, Franka Fariana, który dostarczył również męskie partie głosu na płycie. Singiel „Daddy Cool” stał się hitem iznalazł się na szczycie większości europejskich list przebojów. Osiągnął szóste miejsce na brytyjskiej liście przebojów i 65 na amerykańskim Billboard Hot 100. Singiel znalazł się również na szczycie niemieckiej listy przebojów i dotarł do TOP20 w Kanadzie.

Oryginalnej nutki “Daddy Cool” możecie posłuchać i obejrzeć na tej stronie.

Boney M. – zachodnioniemiecki zespół muzyczny grający muzykę disco, euro disco, dance i eurodance, który odniósł sukces w latach 70. XX wieku. Grupa została utworzony w RFN w 1976 z inicjatywy muzyka i producenta muzycznego Franka Fariana (to ten sam człowiek, który później założył niesławny duet Milli Vanilli). Singel Rivers of Babylon, ze słowami częściowo zaczerpniętymi z Psalmów 137 oraz 19, stał się drugim najlepiej sprzedającym się singlem wszech czasów w Wielkiej Brytanii. Lata 80. to pasmo wzlotów i upadków.

Warto tu wspomnieć, że DJ Majestic przerobił w zeszłym roku inny hit Boney M. zatytułowany „Rasputin”, który szybko stał się światowym przebojem lata 2021. Serwis radiokaszebe.pl w artykule opublikowanym w dniu 13 grudnia 2021 napisał o przeróbce: “liczy ponad 300 milionów streamów oraz zdobył różne platynowe i złote nagrody na całym świecie”.

Gatunek nowej piosenki to Dance-pop. Autorzy materiału: Farian Reuther / Hans-jorg Mayer.

Dobrze znany oryginalny wokal w połączeniu z niesamowicie porywającymi partiami basu i zaraźliwymi tech-house’owymi bitami sprawia, że utwór ma szansę powtórzyć sukces „Rasputin” – napisał serwis radiokaszebe.pl o przeróbce “Daddy Cool”.

Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął, jak dotychczas, najwyższą pozycję numer 4, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 5.

Serwis djpromotion.com.pl w artykule opublikowanym w dniu 7 grudnia 2021 napisał o przeróbce:

Najgłośniejszym premierowym „strzałem” tygodnia są jednak LIZOT i Boney M. „Daddy Cool” miał premierę w piątek, a w poniedziałek wieczorem (moment podsumowania) już był na #1 listy Digital DJ czyli najlepiej pobieranych utworów ostatnich siedmiu dni.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 17 grudnia 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 448 597 wyświetleń na YT.

W opisie pod wideo czytamy:

“Welcome to the amazing world of Daddy Cool where everyone can be their own version of DADDY COOL! Enjoy the song & video. :)”

Translator nam to przetłumaczył następująco:

“Witamy w niesamowitym świecie Daddy Cool, w którym każdy może być własną wersją DADDY COOL! Ciesz się piosenką i wideo. :)”

Czy produkcja powtórzy sukces hitu Lizot pt. “Weekend”, który na Youtube ma już 29 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że duet w tym kawałku prawdopodobnie sampluje nutkę “Weekend” zespołu Scooter, ponieważ fragment numeru Lizot jest bardzo podobny do fragmentu Scootera. Utwór “Weekend” Lizota na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 8, na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 1, a na liście AirPlay – TV (lista muzycznych nagrań video z największą liczbą widzów w monitorowanych stacjach TV, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 4. W zestawieniu AirPlay “Najpopularniejsze single radiowe 2020 roku” nutka zajęła 17 miejsce. 16 grudnia 2020 roku materiałowi został nadany certyfikat platynowej płyty. Serwis radiokaszebe.pl w artykule opublikowanym w dniu 13 grudnia 2021 napisał o “Weekend”, że ma “ponad 100 milionów streamów”.

Serwis radiokaszebe.pl w artykule opublikowanym w dniu 13 grudnia 2021 napisał o Lizot: “[…] mają na koncie ponad 400 milionów streamów na samym Spotify. Ich największy światowy hit to zeszłoroczny „Weekend”.

Wideo dostępne jest na tej stronie.
źródło: radiokaszebe.pl, djpromotion.com.pl, discogs.com, | bestsellery.zpav.pl, radiokaszebe.pl, Wikipedia, i inne?

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl