Mata – MC

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego rapera Maty zatytułowana “MC”. W tym singlu artysta odnosi się do tematu, którym niedawno żyli wszyscy jego fani, czyli o współpracy z siecią restauracji McDonald’s. Odnosi się też do ostatnich sukcesów w tym m.in. billboardu na nowojorskim Time Square.

Gatunek nowej piosenki to hip-hop. Autorem tekstu jest Mata. Kompozycja została wyprodukowana przez Suwala, Matę, Francisa i Pedro.

Singiel “MC” to następca singla „Szafir”.

Wideo do nowego utworu na YouTube ukazało się 29 listopada 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 4 677 937 wyświetleń na YT.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 21-letniego artysty pt. “Kiss cam (podryw roku)”, który na Youtube ma już 66 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel okazał się przebojem numer jeden w Polsce w serwisach Spotify, Apple Music oraz iTunes. Na Spotify nutkę w w ciągu pierwszych 24 godzin od premiery odsłuchano ponad 700 tysięcy razy. Numer trafił na globalną listę Global 200 Excl. US (czyli kawałków spoza Stanów Zjednoczonych) magazynu „Billboard”. Nutka Maty jest pierwszą polskojęzyczną kompozycją, która znalazła się na tej liście. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 37, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 3.

Mata jest jednym z najpopularniejszych raperów w Polsce. Artysta za sprawą produkcji “Patointeligencja” bez pardonu wszedł na muzyczny rynek i zyskał miano jednego z najważniejszych głosów młodego pokolenia.

Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię muzyka zamyka wydany 1 października 2021 roku krążek “Młody Matczak”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej SBM Label. Album jest utrzymany w gatunkach hip-hop oraz trap. Płyta zawiera 21 numerów. Jest to jego drugi album studyjny. Materiał zdobył certyfikat diamentowej płyty. Album w sześć godzin od uruchomienia preorderu sprzedał się w 15 tysiącach egzemplarzy, zyskując status złotego. Materiał był najczęściej odsłuchiwaną płytą polskiego artysty na platformie streamingowej Spotify w 2021. Wydawnictwo zadebiutowało na 1. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. “Młody Matczak” to płyta poświęcona okresowi wchodzenia w dorosłość.

“Młody Matczak” to podobnie jak w przypadku “100 dni do matury” album, który próbuje uchwycić to, co dzieje się u Maty tu i teraz – napisano o krążku w serwisie open.fm.

“Trudno jednoznacznie ocenić tę płytę. Jedna osoba powie, że to płyta roku a druga nazwie ją kompletną porażką. Ja mogę śmiało powiedzieć, że dostałem więcej niż oczekiwałem, ale zabrakło mi jednak tej pełnej dojrzałości w tekstach, której mogliśmy się spodziewać po wydanych singlach. Mimo tego płyty słucha się naprawdę przyjemnie i na pewno będę wracał do poszczególnych pozycji z tego albumu” – napisał Antoni Szot w recenzji krążka w serwisie meteor.amu.edu.pl.

Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć 11-08-2022 w Płocku.

Wideo dostępne jest na tej stronie.
źródło: noizz.pl, music.apple.com, | open.fm, kultura.onet.pl, wirtualnemedia.pl, meteor.amu.edu.pl, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne?

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl