Loreen – Tattoo

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka szwedzkiej piosenkarki Loreen zatytułowana “Tattoo”. Singiel ten reprezentował Szwecję w 67. Konkursie Piosenki Eurowizji w Liverpoolu i zwyciężył konkurs z łączną liczbą 583 punktów, zdobywając siódme zwycięstwo dla Szwecji w konkursie.

To utwór o miłości. Ma w sobie siłę i głębię – powiedziała Loreen.

Gatunki nowej piosenki to Trance i Europop[źródło]https://www.discogs.com/master/2996348-Loreen-Tattoo. Materiał napisali: Cazzi Opeia, Jimmy Jansson, Jimmy Joker, Loreen, Peter Boström oraz Thomas G:son. Kompozycja została wyprodukowana przez Jimmy’ego Janssona, Petera Boströma i Thomasa G:sona.

Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel znalazł się w TOP5 na 26 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na 12 listach. Kawałek na liście Olia (Oficjalna Lista Airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych – lokalnych i ogólnopolskich – na terenie Polski. Nazwa Olia w 2023 roku zastąpiła nazwę AirPlay – Top]) zajął pozycję numer 2, na liście OLiS – single w streamie (Oficjalna Lista Sprzedaży – single w streamie [cotygodniowa lista przebojów, klasyfikująca 100 najpopularniejszych utworów muzycznych w serwisach strumieniowych na terenie Polski]) zajął pozycje numer 4, a na liście UK Singles (OCC) numer 2. W Polsce materiał zdobył certyfikat platynowej płyty (dostęp 08.2023).

Oficjalne Lyric Video do nowego utworu na YouTube ukazało się 25 lutego 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 31 094 203 wyświetleń na YT.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 39-letniej artystki pt. “Euphoria”, który na YouTube ma już 108 mln wyświetleń? Zobaczymy. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel “Euphoria” znalazł się w TOP5 na 32 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na 20 listach. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień. W 2023 roku lista ta została przemianowana na Olia – Oficjalna Lista Airplay) zajął pozycję numer 1, na liście UK Singles (OCC) numer 3, a na liście UK Dance (OCC) numer 2. Materiał zdobył certyfikat jedenastokrotnie platynowej płyty (dostęp 08.2023).

Loreen to dwukrotna zwyciężczyni Eurowizji (artystka zapisała się w eurowizyjnej historii jako pierwsza kobieta z więcej niż jednym zwycięstwem)[źródło]rozrywka.radiozet.pl, rmf.fm. Jej muzyczna kariera rozpoczęła się od udziału w szwedzkiej edycji „Idola”[źródło]rozrywka.radiozet.pl. Większą popularność w całej Europie zyskała po występie na Eurowizji w 2012 roku[źródło]allaboutmusic.pl. Szwedka ma na koncie jeden z największych eurowizyjnych przebojów w historii[źródło]open.fm 17.05.2022.

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych artystki zamyka wydany 24 listopada 2017 roku krążek ‘Ride’, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej BMG Scandinavia. Album jest utrzymany w gatunkach Indie rock, pop rock, trip hop oraz synthwave. Standardowa edycja płyty zawiera 10 numerów. Jest to jej drugi album studyjny. Wydawnictwo na szwedzkiej liście albumów (Sverigetopplistan) zajęło pozycję numer 31 (dostęp 08.2023). Producenci materiału to: Fredrik Sonefors, Loreen, Petter Winnberg oraz Samuel Starck.
[źródło]Wikipedia, genius.com
Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.

W tym roku Loreen ma wystapić w Polsce. Artystka ma dać koncert 16.11.2023 w Warszawie w Klubie Stodoła. Natomiast najbliższy jej koncert ma się odbyć 7 listopada 2023 w Dublin, Ireland, The Academy.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Kompozycja w YouTube Music

Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://loreen.lnk.to/tattoo

Tekst nagrania “Tattoo”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

źródło: discogs.com, genius.com, netfan.pl, olis.pl, | rozrywka.radiozet.pl, rmf.fm, allaboutmusic.pl, open.fm, YouTube, Wikipedia, ticketclub.pl, songkick.com, i inne?

Powiązane wpisy

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl