Lost Frequencies, Bastille – Head Down

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka belgijskiego producenta Lost Frequencies oraz brytyjskiego zespołu Bastille zatytułowana “Head Down”.

“We wspólnym »Head Dow« łączą swoje brzmienia tworząc poruszającą serce taneczny singiel który otwiera duszę i pozostawia niezapomniany ślad w świadomości słuchacza” – czytamy w serwisie wzielonej.pl.

“Charakterystyczny loop-lajt motyw słyszalny w »Head down« to oprócz, jak zwykle, przyjemnej i nostalgicznej melodii – największy atut utworu” – czytamy w serwisie djpromotion.com.pl.

Gatunek nowej piosenki to Dance[źródło]https://music.apple.com/us/album/head-down-single/1719178157. Materiał napisali: Dag Lundberg, Dan Smith, Lost Frequencies, Johan Lindbrandt oraz Shylde. Kompozycja została wyprodukowana przez Lost Frequencies i Johan Lindbrandt.

Kawałek na liście Olia (Oficjalna Lista Airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych – lokalnych i ogólnopolskich – na terenie Polski. Nazwa Olia w 2023 roku zastąpiła nazwę AirPlay – Top]) zajął pozycję numer 6.[źródło]olis.pl

Wideo do nowego utworu na YT ukazało się 29 grudnia 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu wideo ma 2 311 581 wyświetleń na Youtube.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 30-letniego[źródło]wiek według Google Belga pt. „Are You with Me”, który na Youtube ma już 439 mln wyświetleń? Zobaczymy. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel „Are You with Me” znalazł się w TOP10 na 35 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na 20 listach. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 1, na liście UK Singles (OCC) numer 1, na liście UK Dance (OCC) numer 1, a na liście US Hot Dance/Electronic Songs (Billboard) numer 17. Materiał zdobył certyfikat diamentowej płyty (dostęp 02.2023). Nutka na liście AirPlay – TV (lista muzycznych nagrań video z największą liczbą widzów w monitorowanych stacjach TV, publikowana co tydzień) zajęła pozycję numer 1. Numer jest remiksem kompozycji „Are You with Me” amerykańskiego piosenkarza muzyki country, Eastona Corbina.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Kompozycja w YouTube Music

Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://lostfrequencies.lnk.to/HeadDown

Tekst nagrania “Head Down”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Artysta/ści

Lost Frequencies to obecnie jeden z najpopularniejszych twórców muzyki tanecznej[źródło]rozrywka.radiozet.pl 28.11.2023. Artysta zyskał popularność dzięki światowemu przebojowi “Are You With Me” z 2015 roku[źródło]goout.net. W 2023 roku zajął 22 miejsce na liście 100 najlepszych DJ-ów magazynu DJ Mag[źródło]djmag.com/top100djs. Warto wspomnieć, że w polskich radiach ostatnio popularna jest nutka artysty zatytułowana “Dive”, której możecie posłuchać na tej stronie.[źródło]olis.pl

Na Wikipedii możemy zobaczyć, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych Belga zamyka wydany 11 listopada 2023 roku krążek ‘All Stand Together’, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Armada. Płyta jest utrzymana w gatunku dance i zawiera 11 numerów. SONG CREDITS: Producers: Lost Frequencies, Netsky, The Six (UK), TIDO i TMS. Primary Artists: Lost Frequencies, Alexander Stewart, Calum Scott, Declan J Donovan, James Arthur, Netsky, Tom Gregory, Zak Abel, Elley Duhé, X Ambassadors. Jest to trzeci album studyjny Felixa.

Jest to muzyczna podróż wypełniona elektronicznym i popowym brzmieniem – czytamy o ‘All Stand Together’ w serwisie empik.com.

„All Stand Together” stanowi podsumowanie rozwoju muzycznego Lost Frequencies na przestrzeni ostatnich lat – czytamy w serwisie eska.pl.

[album – źródło]Wikipedia, music.apple.com, genius.com, empik.com, eska.pl
Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.

Najbliższy koncert artysty ma się odbyć na wydarzeniu pn. Tomorrowland Winter, które ma mieć miejsce w dniach 16-23 marca 2024 w Alpe d’Huez, France, a kolejny 29 marca 2024 w Dallas, TX, US
Stereo Live Dallas.

Bastille (zapis stylizowany: BΔSTILLE) – brytyjska formacja grająca synthpop i rock alternatywny, pochodząca z Londynu. Grupa powstała w roku 2010 jako solowy projekt piosenkarza Dana Smitha, który następnie zadecydował o stworzeniu kwartetu. Dużą popularnością na YouTube z ich produkcji cieszy się numer “Pompeii”, który ma już 760 mln wyświetleń. 4 lutego 2022 r. ukazał się ich album ‘Give Me the Future’.

źródło: music.apple.com, olis.pl, genius.com, wzielonej.pl, djpromotion.com.pl, | bestsellery.zpav.pl, rozrywka.radiozet.pl, goout.net, djmag.com, empik.com, eska.pl, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl