Safri Duo – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Safri Duo to: “Cynical”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Kompozycja w YouTube Music

Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://umg.lnk.to/cynical

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka duńskiego duetu Safri Duo oraz berlińskiego duetu producentów Twocolors zatytułowana “Cynical” (z gościnnym udziałem brytyjskiego piosenkarza Chrisa de Sarandy). Singiel jest przeróbką przeboju duńskiej grupy Safri Duo zatytułowanego „Played-A-Live (The Bongo Song)”. Berlińczycy ściśle współpracowali nad kawałkiem z Duńczykami i wspólnie zachowali kultowe brzmienie bongo, które na początku lat ‘00 uczyniło „Played-A-Live” światową sensacją. Berliński duet do współpracy zaprosił nieznanego Chrisa de Sarandy. W nowej nutce mamy energetyczną melodię i urzekający wokal. Dnia 24.01.2024 w Polsce singlowi zostało nadane wyróżnienie platynowej płyty.

Chcieliśmy połączyć brzmienie końca lat 90. z naszym własnym brzmieniem, aby stworzyć coś ponadczasowego – mówią Berlińczycy o “Cynical”.

Gatunek nowej piosenki to dance[źródło]https://music.apple.com/us/music-video/cynical/1699406613. Materiał napisali: Chris de Sarandy, Emil Reinke, Michael Parsberg, Morten Friis, Pierre-Angelo Papaccio oraz Uffe Savery. Kompozycja została wyprodukowana przez twocolors.

Wideo do nowego utworu na YouTube ukazało się 27 lipca 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 15 222 661 wyświetleń na YT.

Tekst nagrania “Cynical”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Artysta/ści

Najbliższy koncert Safri Duo ma się odbyć 20 listopada 2024 w Hellerup, Denmark, Bellevue Teatret, a kolejny następnego dnia w tym samym miejscu.

Twocolors to niemiecki duet electro house z Berlina. Początkowo muzycy wydawali swoje utwory, zaliczane do gatunków house i dance-pop, w specjalnie założonej wytwórni. Dużą popularnością na YouTube z ich produkcji cieszy się numer “Lovefool”, który ma już 83 mln wyświetleń. W 2020 ukazała się ich płyta EP-ka ‘Lovefool Collection’. Najbliższy ich koncert ma się odbyć 31 marca 2024 w Düsseldorf, Germany, a kolejny Early Bird Festival, a kolejny 19 kwietnia 2024 w Rust, Germany, Europa Park Arena.

Chris de Sarandy (ur. 1998 w Royal Borough of Kingston upon Thames w Londynie) to brytyjski piosenkarz i autor piosenek.

źródło: music.apple.com, genius.com, olis.pl, radiokaszebe.pl, djpromotion.com.pl, | YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Lista utworów

1. Baya Baya
2. Played-A-Live (The Bongo Song)
3. Rise (Leave Me Alone)
4. All The People In The World
5. Hønsefødder og Gulerødder
6. Dimitto (Let Go) [Radio Edit]
7. Cynical (oraz Twocolors, featuring Chris de Sarandy)

Pozostałe utwory są na tej stronie

Biogram

Safri Duo to duński elektroniczny duet perkusyjny założony przez Uffe Savery (urodzonego 5 kwietnia 1966) i Mortena Friisa (urodzonego 21 sierpnia 1968). Nazwa zespołu pochodzi od pierwszych liter nazwisk założycieli grupy. Gatunek ich muzyki to Electronica.

Ich debiutancka studyjna płyta zatytułowana ‘Turn Up the Volume’ ukazała się w roku 1990 nakładem wytwórni płytowej Klavin Music. Czytaj więcej

źródło: en.wikipedia.org

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl