Rag’n’Bone Man – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Rag’n’Bone Mana to: “Lovers In A Past Life”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Kompozycja w YouTube Music

Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://calvinharris.lnk.to/LoversInAPastLife

O utworze

W sieci ukazała się nowa piosenka angielskiego piosenkarza Rag’n’Bone Mana oraz szkockiego producenta Calvina Harrisa zatytułowana “Lovers In A Past Life”. To nie pierwsza współpraca obu artystów – w 2019 roku ukazał sie ich wspólny singiel “Giant” (nutka zdobyła nagrodę Ivor Novello i była nominowana do nagrody BRIT Awards 2020 w kategorii Best Single).

Gatunek nowej piosenki to dance[źródło]https://music.apple.com/us/album/lovers-in-a-past-life-single/1729198779. Materiał napisali: Calvin Harris, Rag’n’Bone Man, Cleo Tighe, Jon Green oraz watt. Kompozycja została wyprodukowana przez Calvina Harrisa i watta.

W serwisie allaboutmusic.pl czytamy o tym kawałku, że niezaprzeczalnie porusza uniwersalne tematy miłości i połączenia, prezentując historię dwóch osób poszukujących swojej bratniej duszy, przekraczając granice czasu i przestrzeni.

Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel znalazł się w TOP20 na 5 listach przebojów. Kawałek na liście UK Singles (OCC) zajął pozycję numer 13, na liście UK Dance (OCC) numer 4, a na liście US Hot Dance/Electronic Songs (Billboard) numer 11 (dostęp 03.2024).

Wideo do nowego utworu na Youtube ukazało się 23 lutego 2024 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 162 333 wyświetleń na YT.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 39-letniego Artysty (wiek według Google) pt. “Human”, który na YouTube ma już 1,8 mld wyświetleń? Zobaczymy. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel “Human” znalazł się w TOP3 na 27 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na 21 listach. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień. W 2023 roku lista ta została przemianowana na Olia – Oficjalna Lista Airplay) zajął pozycję numer 1. Nutka na liście UK Singles (OCC) zajęła pozycję numer 2, na liście US Billboard Hot 100 numer 74, na liście US Adult Top 40 (Billboard) numer 20, na liście US Mainstream Top 40 (Billboard) numer 32, na liście US Hot Rock & Alternative Songs (Billboard) numer 5, a na liście US Rock Airplay (Billboard) numer 2. Materiał w Polsce zdobył certyfikat diamentowej płyty (dostęp 03.2024).

Tekst nagrania “Lovers In A Past Life”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Artysta/ści

Rag’n’Bone Man zaczynał od hip hopu i muzyki klubowej, by następnie przebojem wkroczyć na soulową scenę. BBC obwołała go największą nadzieją 2017 roku[źródło]audio.com.pl, a media pisały wówczas o nim, że jest “nową nadzieją brytyjskiego soulu”[źródło]wyborcza.pl, a nawet, że jest “ostatnią nadzieją białego soulu”[źródło]kultura.onet.pl. Popularność na Świecie zyskał dzięki kawałkowi “Human”[źródło]ebilet.pl.

Na Wikipedii możemy zobaczyć, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych Muzyka zamyka wydany 7 maja 2021 roku krążek ‘Life by Misadventure’, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Columbia. Album jest utrzymany w gatunkach Alternatywna/niezależna, Pop, Folk (gatunki według google.com). Płyta zawiera 14 numerów. Jest to jego drugi album studyjny. Song Credits: Producers: Ben Jackson-Cook, Mike Elizondo i Rag’n’Bone Man. Primary Artists: Rag’n’Bone Man i P!nk. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że płyta znalazła się w TOP10 na 11 listach albumów, w tym na pierwszym miejscu na 3 listach. Krążek na polskiej liscie albumów (ZPAV) zajął pozycję numer 41, a na liście UK Albums (OCC) numer 1. Materiał zdobył certyfikat złotej płyty. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 62/100, na podstawie 8 recenzji, co wskazuje na „ogólnie pozytywne recenzje”. Prestiżowy magazyn The Guardian przyznał wydawnictwu ocenę 3 z 5 możliwych gwiazdek (dostęp 03.2024).

“«Life By Misadventure» to spektakularna kolekcja emocjonalnych piosenek, które będą nam towarzyszyć wtedy, kiedy będą nam najbardziej potrzebne” – czytamy w serwisie empik.com.

“«Life By Misadvanture» jest przyjemną płytą. I to tyle. Dobrze się jej słucha, jednak większość utworów opiera się na delikatnych, prostych dźwiękach, co po czasie zaczyna być monotonne” – czytamy w recenzji krążka w serwisie ujot.fm.

Więcej recenzji na tej stronie
[album – źródło]Wikipedia, Google, genius.com, empik.com, metacritic.com, ujot.fm
Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.

Najbliższy jego koncert ma się odbyć 5 maja 2024 w Newcastle Upon Tyne, UK, Leazes Park, a kolejny na wydarzeniu pn. In It Together, które ma mieć miejsce w dniach 24-26 maja 2024 w Margam, UK.

Calvin Harris, znany również jako Love Regenerator, właśc. Adam Richard Wiles (ur. 17 stycznia 1984 w Dumfries) – szkocki DJ i producent muzyczny, a także piosenkarz, gitarzysta i autor tekstów. Założyciel wytwórni muzycznej Fly Eye Records. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer „This Is What You Came For” (z gościnnym udziałem Rihanny), który ma już 2,7 mld wyświetleń. Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych muzyka zamyka wydany 5 sierpnia 2022 roku krążek ‘Funk Wav Bounces, Vol. 2’. Najbliższy jego koncert ma się odbyć 16 marca 2024 w Las Vegas, NV, US, Liv Beach, a kolejny na wydarzeniu pn. Tecate Emblema Festival, które ma mieć miejsce w dniach 17-18 maja 2024 w Mexico City, Mexico.

źródło: genius.com, music.apple.com, rzg.pl, allaboutmusic.pl, | audio.com.pl, wyborcza.pl, kultura.onet.pl, ebilet.pl, genius.com, empik.com, metacritic.com, ujot.fm, Google, Youtube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Lista utworów

1. Human
2. Skin
3. Broken People
4. Giant
5. Anywhere Away From Here
6. Grace
7. As You Are
8. Circles (featuring Ocean Wisdom)
9. Lovers in a Past Life (oraz Calvin Harris)

Pozostałe utwory są na tej stronie
W 2018 r. wystąpił gościnnie w utworze “Photographs” u boku Professora Greena.

Biogram

Rag’n’Bone Man, właśc. Rory Graham (ur. 29 stycznia 1985 roku w Uckfield) – brytyjski piosenkarz. W wieku piętnastu lat zaczął rapować razem z grupą drum and bassową, tworząc zespół o nazwie Rag ’N’ Bonez. Gatunki jego muzyki to blues, hip-hop, pop, New blues, blues rock, R&B, indie pop i soul.

Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana ‘Human’ ukazała się 10 lutego 2017 roku nakładem wytwórni płytowej Columbia i jest utrzymana w gatunkach Soul, R&B, indie pop, blues, blues rock oraz hip hop. Standardowa edycja albumu zawiera 12 numerów. Song Credits: Producers: Alborosie, Cadenza, Dan Priddy, Jerome Williams, Johnny McDaid, Jonny Coffer, Mark Crew, Steve Fitzmaurice i Two Inch Punch. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że płyta znalazła się w TOP5 na 17 listach albumów, w tym na pierwszym miejscu na 8 listach. Krążek na polskiej liście albumów (ZPAV) zajął pozycję numer 14, na liście UK Albums (OCC) numer 1, na liście US Billboard 200 numer 117, na liście US Folk Albums (Billboard) numer 4, na liście US Heatseekers Albums (Billboard) numer 2, a na liście US Top Rock Albums (Billboard) numer 19. Materiał zdobył certyfikat czterokrotnie platynowej płyty (w Polsce dwukrotnie platynowej). W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 64/100, na podstawie 14 recenzjii, co wskazuje na „ogólnie pozytywne recenzje”. Prestiżowy serwis The Independent przyznał wydawnictwu 2 z 5 możliwych gwiazdek (dostęp 03.2024).

– „Human” to przepiękne piosenki zrealizowane bez przepychu, efekciarstwa i dzisiejszej techniki. Płyta brzmi jak solidnie nagrane demo, bez nakładek, sztucznych brzmień i zbędnej kosmetyki. Na płycie Rag’n’Bone Mana nie ma miejsca na współczesną modę i loopy, daleko jej do eksperymentalnych rozwiązań brzmieniowych najnowszego pokolenia twórców soulowych – napisano w recenzji płyty w serwisie jazzsoul.pl i dano jej ocenę 4,2/5.

“Mimo wielu wpływów gatunkowych rzadko można trafić na tak nieskomplikowany krążek, z którego czerpie się aż tyle przyjemności” – napisano w recenzji albumu w serwisie muzyka.interia.pl i dano mu ocenę 7/10.

Więcej recenzji na tej stronie
Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.
Czytaj więcej

źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org, metacritic.com, jazzsoul.pl, muzyka.interia.pl, genius.com
tagi: rag n bone man

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl