Malik Montana, DaChoyce – Jetlag ft. The Plug

W sieci ukazała się wspólna nowa piosenka niemiecko-polskiego rapera Malika Montany, brazylijskiej raperki DaChoyce zatytułowana “Jetlag” (z gościnnym udziałem The Plug). Singiel swoją premierę miał podczas High League, czyli freakfightowej gali należącej do Malika Montany. Kawałek pobił dzienny rekord odtworzeń w serwisie Spotify, który należał do “Kiss cam” Maty – osiągnął ponad 800 000 odsłuchów. Malik Montana zaznaczył również swoją obecność w globalnym Spotify, plasując się na #162 miejscu Top 200 Global, co sprawiło, że „Jetlag” jest najwyżej pozycjonującą się polską nutką w tym zestawieniu w historii.

Gatunek nowej piosenki to Hip-hop/rap. Autorami tekstu są Malik Montana oraz DaChoyce. Kompozycja została wyprodukowana przez The Plug i holenderskiego producenta SRNO.

Singiel “Jetlag” to następca singla „Chodź” (nagranego wraz z Maxwellem).

Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 5 lutego 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 14 217 944 wyświetleń na YT i jest na pozycji numer 1 na karcie “Na czasie” w kategorii Muzyka (karta “Na czasie” pokazuje najchętniej odtwarzane wideo na polskim YouTube). Wideoklip w pierwszą dobę po premierze został odtworzony blisko 1,8 mln razy. Wideo to dzieło Alexa Blitza.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu Malika pt. “Jagodzianki” (nagrany wraz z Mr.Polska), który na Youtube ma już 51 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Jagodzianki” zdobył certyfikat czterokrotnie platynowej płyty.

Malik Montana jest obecnie jednym z najpopularniejszych raperów w kraju. Dzięki współpracy z innymi gwiazdami polskiej sceny hip-hopowej udawało mu się konsekwentnie budować swoją pozycję w branży. Ostatnia aktywność 32-letniego muzyka, oprócz organizacji freak fightowej federacji High League, to przede wszystkim kooperacje z zagranicznymi autorami. 27 wrz 2019 ukazał się krążek muzyka zatytułowany “Import/Export”, którego artysta wydał własnym sumptem. Płyta jest utrzymana w gatunku Hip Hop i zawiera 23 numery. Na materiale pojawią się gościnnie m.in. Bonez MC, Milonair, Bedoes, Lil Toe, Haftbefehl, DJ Frodo, K Koke, MAAF, Mr. Polska oraz największe zaskoczenie, czyli Eldo. Najbliższy koncert rapera ma się odbyć 9-04-2022 w miejscowości Rzeszów.

DaChoyce pochodzi z Brazylii, to właśnie w tamtym kraju rozpoczęła swoją karierę muzyczną. Artystka następnie przyjechała do Polski, w której kontynuuje swoje zamiłowanie do muzyki i współpracuje z Malikiem Montaną i GM2L. Warto wspomnieć, że wykonawczyni wcześniej współpracowała już z raperem przy singlu “Activa” (4,8 mln wyświetleń na YT).

Wideo dostępne jest na tej stronie.
źródło: glamrap.pl, popkiller.pl, music.apple.com, | glamrap.pl, pikio.pl, rytmy.pl, preorder.pl, discogs.com, efakty24.pl, popkiller.pl, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne?

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl