Marta Bijan – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Marty Bijan to: “Cud”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Kompozycja w YouTube Music

Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://id.ffm.to/emo_martabijan_cud

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiej piosenkarki Marty Bijan oraz duetu EMO zatytułowana “Cud”.

Ciepły, nieco świąteczny i romantyczny duet z osobą, którą znam od lat i nasze drogi przecinały się w różnych momentach – mówi o nowej nutce i o EMO, Marta.

Kawałek na liście Olia (Oficjalna Lista Airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych – lokalnych i ogólnopolskich – na terenie Polski. Nazwa Olia w 2023 roku zastąpiła nazwę AirPlay – Top]) zajął pozycję numer 12.[źródło]olis.pl

Gatunek nowej piosenki to pop[źródło]https://music.apple.com/us/album/cud-single/1718232131. Autorami tekstu są: Patryk Kumór, Dominic Buczkowski – Wojtaszek, Emilian Waluchowski oraz Frank Bo. Muzyka: Dominic Buczkowski – Wojtaszek, Emilian Waluchowski i Patryk Kumór.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 30 listopada 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 261 383 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Tomek Wilczyński, który odpowiadał też za scenariusz. Autorem zdjęć był Piotr Kosmalski. Produkcją wideo zajęła się ekipa DB4 Management. Wystąpili: Kinga i Wojtek Świeściak.

W opisie pod wideo czytamy:

Historia zawarta w utworze „Cud” to swoistego rodzaju prequel historii, którą znajdziemy w utworze „Letni deszcz”.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 27-letniej Artystki (wiek według Google) pt. “Mowiles”, który na YouTube ma już 15 mln wyświetleń? Zobaczymy. Kawałek “Mowiles” został wykorzystany w serialu W rytmie serca. Materiał zdobył certyfikat złotej płyty.

Grupa Emo to duet songwriterski, który tworzą Patryk Kumór i Dominic Buczkowski-Wojtaszek. Artyści znani są również pod nazwą Hotel Torino. Dużą popularnością na YouTube z ich produkcji cieszy się numer “Letni deszcz”, który ma już 3,2 mln wyświetleń.

Tekst nagrania “Cud”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

źródło: music.apple.com, eska.pl, olis.pl, | dziendobry.tvn.pl, Google, YouTube, Wikipedia, i inne?
Artykuł edytowany: 2.02.2024.

Lista utworów

1. Acedia
2. Almost Lover (cover)
3. As Long As You Love Me
4. Chciałabym Nie Chcieć
5. Chciałam
6. Ciemno
7. Disneyend
8. Dłoń
9. szczelina
10. Cud (oraz EMO)

Pozostałe utwory są na tej stronie

Biogram

Marta Bijan (ur. 6 kwietnia 1996 w Sosnowcu) – polska wokalistka, kompozytorka, pisarka, poetka i reżyserka. W 2014 zajęła drugie miejsce w finale czwartej edycji programu X Factor. Gatunek jej muzyki to pop.

Jej debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Melancholia” ukazała się 21 września 2018 nakładem wytwórni płytowej Sony Music i jest utrzymana w gatunku pop. Album zawiera 13 piosenek. Wydawnictwo zadebiutowało na 29. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Serwis allaboutmusic.pl przyznał materiałowi ocenę 7/10, natomiast serwis interia.pl przyznał materiałowi ocenę 4/10.

“[…] Co cieszy najbardziej to fakt, iż nowe utwory wyraźnie charakteryzują się większą dojrzałością i pomysłowością, nie pozostawiając jednocześnie w cieniu tych, będących pierwszymi poczynaniami wokalistki. Na przyjemność z słuchania tego krążka wpływa również autentyczność Marty, która postawiła na swoim i na płycie pozostała sobą. I co ważne – jej twórczość zdaje się być niezwykle świadomą. […]” – napisano w recenzji krążka w serwisie allaboutmusic.pl.

Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.
Czytaj więcej

źródło: pl.wikipedia.org, music.apple.com, allaboutmusic.pl, tekstowo.pl

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl