Marta Bijan – Szczelina

O utworze

W sieci ukazała się nowa piosenka polskiej piosenkarki Marty Bijan zatytułowana “Szczelina”. Po dłuższej przerwie na rynku muzycznym artystka powraca z nowymi kompozycjami, które zwiastują nadchodzącą drugą płytę. Wykonawczyni ostatniego dnia lata wydała singiel “Lato smakuje”, natomiast w piątek 13-go listopada swoją premierę miała “Szczelina”.

Gatunek nowej piosenki to Alternative/Indie. Autorką tekstu i kompozytorką jest Marta Bijan, natomiast za produkcję muzyczną kawałka odpowiada Haldor Grunberg, mający na swoim koncie współpracę z zespołami Mentor, Me And That Man czy grupą Behemoth. Jest to ich druga wspólna nutka, która zwiastuje nadchodzący krążek. Wcześniej fani mieli możliwość usłyszeć “lato smakuje”.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 13 listopada 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 18 768 wyświetleń na YT.

W opisie pod wideo napisano:

,,szczelina” to altpopowy, hipnotyzujący utwór o miejscu, w którym czas nie istnieje, a cisza może patrzeć tysiącami par oczu. tekst nawiązuje do powieści o tym samym tytule, autorstwa słowackiego pisarza Józefa Kariki.”.

Jest dużo komentarzy pod wideo oceniających pozytywnie materiał m.in. od zespołu Kwiat Jabłoni:

“wspaniałe. piosenka i teledysk przepełnione są wyjątkowym, trudnym do opisania nastrojem, który mnie zachwyca. Kasia” – Kwiat Jabłoni.

Marta Bijan zadebiutowała na rynku muzycznym, wydając w 2018 roku płytę pt. “Melancholia”. Jednym z singli była wówczas nutka “Mówiłeś” (13 mln wyświetleń na YT), która w niespełna trzy miesiące po premierze osiągnęła status Złotej Płyty.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://bit.ly/MartaBijanSzczelina

Tekst nagrania “Szczelina”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

źródło: | i inne?