Sam Smith – The Lighthouse Keeper

W sieci ukazała się nowa piosenka angielskiego piosenkarza Sama Smitha zatytułowana “The Lighthouse Keeper”. Singiel znalazł się na najnowszej płycie EP-ce artysty zatytułowanej “The Holly & the Ivy”, która ukazała się 4 grudnia 2020 nakładem wytwórni płytowej Universal. Album zawiera 5 numerów.

– Jeżeli jakiś rok miałby najbardziej nastawiać mnie na wyczekiwanie na brzmienie Bożego Narodzenia, to zdecydowanie jest to 2020, bo bardziej niż kiedykolwiek marzymy, by znów być z naszymi przyjaciółmi i rodzinami. To właśnie oznaczają dla mnie Święta, dlatego zainspirowało mnie to do napisania świątecznego utworu. Wraz z Labrinth przelaliśmy swoje serca w tę piosenkę, a jej tworzenie było czystą radością – Sam Smith.

Gatunek nowej piosenki to pop. Materiał napisali Labrinth oraz Sam Smith. Kompozycja została wyprodukowana przez Labrintha (wyprodukował również tytułową nutkę z nowej płyty Sama „Love Goes”). Koncertowa premiera „Love Goes” odbyła się podczas występu w Abbey Road Studios.

Audio do nowego utworu na YouTube ukazało się 20 listopada 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 850 446 wyświetleń na YT. Animowane wideo zostało wyreżyserowane przez Smitha, a stworzyło je studio Babekühl. Czy produkcja powtórzy sukces hitu 28-letniego artysty pt. „I’m Not The Only One”, który na Youtube ma już 1,3 mld wyświetleń? Zobaczymy. Warto dodać, że kompozycja „I’m Not The Only One” odniosła komercyjny sukces w kilku krajach, osiągając pierwsze miejsce na brytyjskiej liście UK Singles Chart i piąte na liście Billboard Hot 100 w Stanach Zjednoczonych. Singiel znalazł się również w pierwszej dziesiątce w Kanadzie, Nowej Zelandii, Szkocji i Afryce Południowej i innych krajach. Do czerwca 2015 r. nutka sprzedała się w USA w liczbie 2 300 000 egzemplarzy.

Sam Smith jest jednym z najpopularniejszych piosenkarzy na świecie. Artysta dał się poznać szerszej publiczności za sprawą hitu “Latch” Disclosure, a następnie współpracując z Naughty Boy przy wielkim przeboju “La La La”, który dominował latem 2013 r. w rozgłośniach radiowych na całym świecie. Muzyk w całej swojej karierze zdobył cztery nagrody Grammy, trzy Brit Awards, trzy Billboard Music Awards i American Music Award, a także Złoty Glob i Oscara. Artysta wspólnie z Normani wydali przebojowy ‚Dancing With A Stranger’, który był jednym z najchętniej streamowanych kawałków 2019 roku.

Przypomnijmy, że studyjną dyskografię Sama zamyka krążek zatytułowany “Love Goes”, który ukazał się 30 października 2020 roku nakładem wytwórni płytowej Capitol. Płyta jest utrzymana w gatunkach Pop oraz dance-pop i zawiera 17 numerów. Jest to trzeci studyjny album wykonawcy. Materiał zadebiutował na piątym miejscu na liście US Billboard 200. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 64/100, na podstawie 13 recenzji, co oznacza „ogólnie pozytywne recenzje”. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu 3 z 5 możliwych gwiazdek.

“Duża zmiana w brzmieniu, ale niekoniecznie w wydźwięku emocjonalnym. Tak właśnie prezentuje się Sam Smith na najnowszym albumie. […] Teksty nie są może skomplikowane, ale napisane ze smakiem, niestroniące od prostych, jasnych metafor, które i tak są miło odmianą, jak na standardy mainstreamowego popu. […] Nowy album to w znacznej mierze pozycja oparta na nowoczesnym brzmieniu popowym, syntezatorach i klasycznym rytmie na cztery” – napisano w recenzji płyty w serwisie muzyka.interia.pl.

Wideo dostępne jest na tej stronie.
źródło: meloradio.pl, jazzsoul.pl, | viva.pl, rmf.fm, rzg.pl, muzyka.interia.pl, Wikipedia, i inne