Mata – Młody Paderewski

O utworze

W sieci ukazała się nowa piosenka polskiego rapera Maty zatytułowana “Młody Paderewski”. W tym singlu artysta rapuje, że chce być pierwszym prezydentem z tatuażami.

Gatunek nowej piosenki to hip-hop/rap[źródło]Google. Autorem tekstu jest Mata. Kompozycja została wyprodukowana przez Matę, Francisa i Pedro.

Teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 16 stycznia 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 2 361 428 wyświetleń na YT i jest na pozycji NR 2 na karcie Na czasie w kategorii muzyka (karta “Na czasie” pokazuje najchętniej odtwarzane wideo na polskim YouTube [materiał po kilkunastu godzinach od premiery znalazł się na 5. miejscu karty Na Czasie]). Wideoklip wyreżyserowali Kuba Wójcik i Nikodem Marek. Scenariusz napisali: Mariusz Stykała, Kuba Wójcik, Nikodem Marek. Wideo to dzieło Widok Kolektyw.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 22-letniego artysty pt. “Kiss cam (podryw roku)”, który na Youtube ma już 83 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel okazał się przebojem numer jeden w Polsce w serwisach Spotify, Apple Music oraz iTunes. Na Spotify nutkę w w ciągu pierwszych 24 godzin od premiery odsłuchano ponad 700 tysięcy razy. Numer trafił na globalną listę Global 200 Excl. US (czyli kawałków spoza Stanów Zjednoczonych) magazynu „Billboard”. Nutka Maty jest pierwszą polskojęzyczną kompozycją, która znalazła się na tej liście. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 37, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 3[źródło]Google, YouTube, Wikipedia.

Mata jest jednym z najpopularniejszych raperów w Polsce[źródło]open.fm 1-10-2021. Artysta za sprawą produkcji “Patointeligencja” bez pardonu wszedł na muzyczny rynek i zyskał miano jednego z najważniejszych głosów młodego pokolenia[źródło]kultura.onet.pl 1.04.2021. W przygotowaniu jest nowy krążek, który ma się ukazać w tym roku.

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych muzyka zamyka wydany 1 października 2021 roku krążek ‘Młody Matczak’, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej SBM Label. Album jest utrzymany w gatunkach hip-hop oraz trap. Płyta zawiera 21 numerów. Jest to jego drugi album studyjny. Materiał zdobył certyfikat diamentowej płyty. Album w sześć godzin od uruchomienia preorderu sprzedał się w 15 tysiącach egzemplarzy, zyskując status złotego. Materiał był najczęściej odsłuchiwaną płytą polskiego artysty na platformie streamingowej Spotify w 2021. Wydawnictwo zadebiutowało na 1. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. “Młody Matczak” to płyta poświęcona okresowi wchodzenia w dorosłość[źródło]Wikipedia i wirtualnemedia.pl.

“Młody Matczak” to podobnie jak w przypadku “100 dni do matury” album, który próbuje uchwycić to, co dzieje się u Maty tu i teraz – napisano o krążku w serwisie open.fm.

“Trudno jednoznacznie ocenić tę płytę. Jedna osoba powie, że to płyta roku a druga nazwie ją kompletną porażką. Ja mogę śmiało powiedzieć, że dostałem więcej niż oczekiwałem, ale zabrakło mi jednak tej pełnej dojrzałości w tekstach, której mogliśmy się spodziewać po wydanych singlach” – napisano w recenzji krążka w serwisie meteor.amu.edu.pl.

Krążek ‘Młody Matczak’ to następca krążka studyjnego ‘100 dni do matury’ (2020).

Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć 28-01-2023 w miejscowości Gliwice.

Wideo z YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://bit.ly/MataMlodyPaderewski

Tekst nagrania “Młody Paderewski”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

źródło: 4fun.tv, vibez.pl, | open.fm, kultura.onet.pl, wirtualnemedia.pl, meteor.amu.edu.pl, Google, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne?

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl