MIG, DISCOBOYS, SPONTAN – Schodki nad Wisłą

Jakiś czas temu w sieci ukazała się wspólna nowa piosenka polskiego zespołu Mig oraz formacji DISCOBOYS i SPONTAN zatytułowana “Schodki nad Wisłą”. Kawałek jeszcze przed premierą okazał się przebojem TikToka.

“Projekt wspólny i wspólny pomysł narodzony w Zakopanem na sylwestrze marzeń” – przyznał disco-polo.info Marek Gwiazdowski.

Gatunek nowej piosenki to disco polo. Autorami tekstu są Marek Gwiazdowski (MIG), Kamil Kossakowski (DISCOBOYS) oraz Damian Gwiazdowski (SPONTAN). Aranżacja: Wojtek Sarwa (Levelon). Na YT pojawiły się remixy kompozycji.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 2 września 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 2 444 323 wyświetleń na YT i jest na pozycji NR 76 W KATEGORII NAJPOPULARNIEJSZYCH TELEDYSKÓW. Realizacją wideoklipu zajęła się ekipa POVIDOK. Sceny zostały zrealizowane m.in. w Pałacu w Boglewicach między Warką, a Grójcem oraz jak zdradza tytuł – nad Wisłą.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu zespołu pt. “Wymarzona”, który na Youtube ma już 111 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że za materiał “Wymarzona” zespół zdobył Pierwsze miejsce Super Premiera na Polo tv Hit Festival 2015[źródło]Youtube, Wikipedia.

Formacja Mig to jedna z najpopularniejszych grup disco polo. Jej członkowie mają niezwykły talent do tworzenia prawdziwych hitów[źródło]disco-polo.info 28 Listopad 2021. Grupa ta to najbardziej rozpoznawalna rodzina w świecie disco polo. Dorota, Marek, Krzysiek oraz Sławek zaistnieli na rynku muzycznym takimi utworami jak “Wymarzona”, czy “Miód malina”[źródło]disco-polo.info 15 czerwiec 2021. Najbliższy koncert zespołu ma się odbyć 19 listopada 2022 w łódzkiej Atlas Arenie.

Discoboys to jeden z bardziej znanych zespołów disco polo. Na swoim koncie posiada mnóstwo pełnych energii materiałów m.in. “Od jutra będę grzeczny”, „Jeśli tylko byś chciała” czy też „Mała baluje”. Najbliższy ich koncert ma się odbyć 12 listopada 2022 w Stegu Arena w Opolu, a kolejny tego samego dnia w Hali Sportowej w Nysie.

Zespół Spontan powstał w 2015 r. Grupa brała udział w IV edycji talent show Disco Star. Najbliższy ich koncert ma się odbyć na imprezie Andrzejki w Rytmie Disco Polo 2022.

Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music.

Tekst nagrania “Schodki nad Wisłą”
Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

źródło: disco-polo.info, | disco-polo.info, Wikipedia, i inne

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl