Kizo – Fiu Fiu ft. ReTo

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego rapera Kizo zatytułowana “Fiu Fiu” (z gościnnym udziałem polskiego rapera ReTo). Pomimo wielu kawałków chillwagonu, gdzie oboje raperów pojawiali się razem na jednej nutce, nigdy nie udało im się połączyć sił tylko we dwójkę. To zmieniło się wraz z tą kompozycją. Kawałek posiada krótki, mocno chwytliwy refren. Nie mamy informacji czy ten singiel zapowiada jakiś większy projekt.

Gatunek nowej piosenki to Hip-hop/rap[źródło]Google. Autorem tekstu jest Kizo. Kompozycja została wyprodukowana przez B.Melo i belgijskiego producenta Sébastiena Grauxa.

Teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 15 września 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 4 189 643 wyświetleń na YT i jest na pozycji NR 33 W KATEGORII NAJPOPULARNIEJSZYCH TELEDYSKÓW. Wideo to dzieło mohera. Kierownikiem zdjęć do teledysku był Dominik Cebula.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 28-letniego artysty pt. “DISNEY”, który na Youtube ma już 127 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “DISNEY” na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 21, na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 1, a na liście AirPlay – TV (lista muzycznych nagrań video z największą liczbą widzów w monitorowanych stacjach TV, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 3. Według Spotify “DISNEY” był numerem dwa, lata 2021 w Polsce. Materiał zdobył certyfikat diamentowej płyty[źródło]Google, YouTube, Wikipedia.

“…w nieco ponad dwa tygodnie wykręcił już grubo ponad dziewięć milionów wyświetleń na Youtube i nie schodzi z czołowych miejsc karty na czasie” – pisał o materiale “DISNEY” serwis muzyka.interia.pl w artykule opublikowanym w dniu 9 lipca 2021.

W muzycznym obrazku Kizo przenosi nas do malowniczych miejsc Barcelony. W wideoklipie pojawia się modelka z Gdańska, Monika Chmielecka, która wystąpiła też w teledyskach innych artystów[źródło]eska.pl – DISNEY.

Kizo to obecnie jeden z najpopularniejszych raperów w Polsce. Muzyk jest jednym ze współtwórców Chillwagonu. Wideoklipy artysty często pojawiają się na liście najpopularniejszych filmów w serwisie YouTube[źródło]eska.pl 2021-03-16.

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych artysty zamyka wydany 17 czerwca 2022 roku krążek ‘Ostatni taniec’, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Universal Music Polska. Album jest utrzymany w gatunku Pop Rap. Płyta zawiera 14 numerów. Jest to jego siódmy album studyjny. Wydawnictwo zadebiutowało na 1. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Materiał zdobył certyfikat złotej płyty. Goście na albumie to: Wac Toja, Masny Ben, Rafał Pacześ, Borixon, Polski Bandyta, Oki, DJ Hazel. Za produkcję warstwy muzycznej odpowiada BeMelo[źródło]Wikipedia, discogs.com, olis.onyx.pl, mytosukces.pl.

Prawdopodobnie najbardziej imprezowy album jaki dotychczas pojawił się na rapowym rynku.
“Ostatni Taniec” jest kontynuacją ścieżki, którą Kizo kroczy już od jakiegoś czasu. Z tą różnicą, że tym razem jest jeszcze bardziej imprezowo i tanecznie. Data premiery płyty nie jest przypadkowa – Kizo zamierza podbić wakacje i wywiesić własny szyld na każdej imprezie w Polsce. Artysta w spójny ze sobą sposób podaje fanom krążek, który nie wyjdzie im z głowy przez długi czas – czytamy w serwisie mytosukces.pl.

“Miało być pięknie. I u Kizownika jest. My liczymy jednak na to, że powróci jeszcze do sprawdzenia arsenału możliwości, którymi dysponował i pokusi się na coś więcej niż próbę skonstruowania wakacyjnego soundtracku dla każdej osoby w tym kraju pomiędzy 12 a 28 rokiem życia” – napisał Cyryl Rozwadowski w recenzji płyty w serwisie newonce.net.

Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć 21-01-2023 w miejscowości Gdańsk.

ReTo, właśc. Igor Bugajczyk (ur. 23 kwietnia 1995 w Piastowie) – polski raper i autor tekstów. Muzyk związany jest z wytwórnią NewBadLabel. W 2020 zaczął samodzielną działalność pod marką Dzikakorea. Współpracował ponadto m.in. z takimi wykonawcami jak raperzy Quebonafide, Borixon, Guzior, Smolasty, Żabson i Qry. Członek zespołu Chillwagon. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “UA”, który ma już 96 mln wyświetleń. Dnia 25 marca 2022 roku ukazał się jego album studyjny zatytułowany ‘Bon Appetit’.

źródło: glamrap.pl, | bestsellery.zpav.pl, muzyka.interia.pl, eska.pl, discogs.com, olis.onyx.pl, mytosukces.pl, newonce.net, Google, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl